Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniwieża Harman Kardon Mass 100 - kilka pytań

drugi_piotr_ok 19 Gru 2013 10:32 2517 20
  • #1 19 Gru 2013 10:32
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

Mam prośbę o wytłumaczenie.
    Kupiłem miniwieżę HK Mas100:
    1. po podłączeniu do kolumn głośnikowych Altus110 dźwięk jest wyraźnie cichszy niż na dedykowanym zestawie,nie rozumiem dlaczego?
    2.Druga sprawa to współpraca z źródłem zewnętrznym -tv.
    Sprzęt posiada wejście optyczne,jednak nie ma go mój telewizor (Samsung
    LCD - LE32s7) podłączyłem więc chinch i znów w stosunku do odtwarzania CD czy Tunera jest ciszej,próbowałem z sygnałem z tunera DVB-t Thomson -efekt ten sam
    gra zdecydowanie ciszej.
    Mogę prosić o wytłumaczenie czy coś mogę zrobić aby poprawić jakość odbioru?
    Piotr

• Pomocny post
    #2 19 Gru 2013 12:42
    Pablo1964
    Moderator

Ad. 1. Różnica wynika ze skuteczności kolumn, która w przypadku Altusów jest bardzo niska.
    Ad.2. Sprawdź w instrukcji, czy sprzęt posiada możliwość regulacji.

• #3 19 Gru 2013 14:52
    Polon_us
    Poziom 40  

drugi_piotr_ok napisał:
    Sprzęt posiada wejście optyczne,jednak nie ma go mój telewizor (Samsung
    LCD - LE32s7)

Jesteś tego pewien? Wg specyfikacji Samsunga ten model posiada optyczne wyjście cyfrowe.

Może mógłbyś zamieścić zdjęcie gniazd telewizora?

• #4 19 Gru 2013 15:14
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

W sekcji PC IN jest gniazdo audio (myślałem,że to tylko wejście)-o to ci chodzi?.
    Sprawdzę,może tu popłynie mocny sygnał do wzmacniacza.
    Mass 100 nie ma regulacji poszczególnych wejść/sygnałów a przynajmniej w mojej instrukcji nic o tym nie piszą.

• Pomocny post
    #5 19 Gru 2013 15:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Gniazdo cyfrowe audio opisane jest -> Digital Audio Out(put) (Optical)

Coś w tym rodzaju. W sekcji PC masz wejście analogowe audio - na nic ono się tobie nie przyda, jeśli mówimy o podłączaniu do wieży.

• Pomocny post
    #6 31 Gru 2013 09:57
    k52
    Poziom 32  

Pablo1964 napisał:
    Ad. 1. Różnica wynika ze skuteczności kolumn, która w przypadku Altusów jest bardzo niska.

Skuteczność altusów, tych i innych to chyba ich najmniejszy problem. To ważne oznaczenie danych technicznych, podane jest w dB ( np. 84dB, 90dB) obok pasma i mocy(wytrzymałości). Na dłuższą metę te altusy są męczące i nie przekazują tego co zostało nagrane na płycie. Tubka "krzykaczka" jako wysokotonowy, niskotonowy dmucha powietrzem - brak basu. Bardzo nierówna charakterystyka. Pasują na imprezy na sali, lub plenerowe z disco lat 80- no ale dziś domówka sylwestrowa!!! Już lepszym wytworem tamtej epoki były mildtony, a po co Września robi altusy nadal, dla nieosłuchanych 50 latków, nastolatków robiących umc, bumc?

• #7 09 Lut 2014 21:33
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

k52 napisał:
    Pablo1964 napisał:

Skuteczność altusów, tych i innych to chyba ich najmniejszy problem. To ważne oznaczenie danych technicznych, podane jest w dB ( np. 84dB, 90dB) obok pasma i mocy(wytrzymałości). Na dłuższą metę te altusy są męczące i nie przekazują tego co zostało nagrane na płycie. Tubka "krzykaczka" jako wysokotonowy, niskotonowy dmucha powietrzem - brak basu. Bardzo nierówna charakterystyka. Pasują na imprezy na sali, lub plenerowe z disco lat 80- no ale dziś domówka sylwestrowa!!! Już lepszym wytworem tamtej epoki były mildtony, a po co Września robi altusy nadal, dla nieosłuchanych 50 latków, nastolatków robiących umc, bumc?

No dobrze to poproszę o dalszą pomoc/podpowiedź znalazłem głośniki,które mnie zainteresowały (do współpracy z HK Mas100) firma Indiana Line tesi 540
    pasmo 38-22000 efektywność 91dB (nie mogę nigdzie znaleźć efektywności
    Altusów110 a to mnie interesuje). Po samym paśmie widać przewagę pasma g/d
    zależy mi jednak,żeby zestaw grał głośniej niż z Altusami.

• Pomocny post
    #8 10 Lut 2014 14:31
    k52
    Poziom 32  

W czasach altusów sprzedawała się magiczna moc XXX W, na pozostałe parametry nikt nie patrzył, bo i nie było po co, konkurencja ? Jaka? Brak wszelkiej poprawności. Przechodząc na "lepszy" poziom można odkryć muzykę na nowo.
    Skoro napisałeś że malutkie monitory dołączone do wieży zagrały głośniej, jaką miały efektywność ? Pewnie nie więcej niż 88dB, bo to raczej mało prawdopodobne. Więc przyjmij że altusy miały efektywność mniejszą, lub równą tej wartości.
    W dużą efektywność też nie ma co iść, bo jest czasami kosztem jakości np. efekciarsko grający klipsch. Przeskok na indiany z altusów może być bolesny, bas owszem niższy, ale twardy punktowy w małej skali bo 12cm woofer, piękne subtelne wysokie tony, całość bardziej do jazzu, muzyki poważnej, akustycznej. Dobrym połączeniem dobrych manier, ale też wigoru jest monitor audio . Niemieckie elac, canton, jbl studio 180, tannoy v4, yamaha ns-555.

Dodano po 15 [minuty]:

[/quote]

Po samym paśmie widać przewagę pasma g/d
    [/quote]

Taka informacja niewiele mówi o charakterystyce, stylu grania, wyrokowaniu lepszy, czy gorszy. Altus sypie wysokimi tonami, a pasmo ma do ok.18KHz, a to "cykanie" co słyszysz jest w przedziale 12-16kHz, indiana line ma tymczasem delikatną górę pasma, mimo lepszych parametrów, bas jest też sporo niższy, ale jest go raczej niewiele.
    To nie zero jedynkowa matematyka, tylko instrument akustyczny. Każdym autem pojedziesz 100km/h, ale każdym w innym stylu, inaczej maluchem, golfem gti, czy miękkim francuzem.

• #9 10 Lut 2014 17:56
    398216
    Usunięty  
  • #10 10 Lut 2014 20:44
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

Dobrze zaczynam rozumieć,poproszę jednak podpowiedź,który zestaw głośników kupić do współpracy z tą wieżą kształtem preferuję zbliżone do wspominanej indiany line.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

• #11 11 Lut 2014 07:22
    2386045
    Usunięty  
  • #12 11 Lut 2014 08:08
    grubs
    Poziom 32  

Ad 2 spróbuj w opcjach sound ustawić internal mute na on.

• #13 11 Lut 2014 10:54
    2373418
    Usunięty  
  • #14 11 Lut 2014 14:21
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

kubasay napisał:
    Mnie coś tutaj nie gra. Kupiłeś miniwieżę, podłączasz altusy, a w każdym poście piszesz że liczy sie głośność, a głośniej grają oryginalne, potem piszesz że podobają Ci się jakieś indiany, chyba z wyglądu tylko? 90% kolumn zagra lepiej niż stary altus, ale nie każda ci się spodoba, jak liczy się głośność i dyskoteka jak z altusa kup klipsch rf52 grają 2 razy głosniej od innych. :D skoro w kolumnie preferujesz kształty kup je , albo inne na podstawie zdjęć, będzie na co patrzeć. Albo jak chcesz słuchać , Wieże po pachę i do salonõw!!

Nie chodzi o dyskotekę.
    Oryginalne kolumny miały zbyt mało basu,który pojawił się po podłączeniu Altusów.
    Tyle,że na Altusach wieżyczka gra zdecydowanie ciszej,jeden z przedmówców zasugerował,że może to być wynikiem niskiej skuteczności Altusów,stąd te poszukiwania. A Indiany podobają mi się z kształtu i stąd było pytanie.
    Teraz oglądam Pylon Audio Pearl 20 i spróbuję je posłuchać w salonie.
    Reasumując potrzebuję bas troszkę lepszy niż w Altusach i większą skuteczność kolumn jeśłi to ich sprawka.
    Audiofilem nie jestem i wiem co kupiłem,ale lubię jak np.Platyna Oldfielda gra w całym zakresie.

• Pomocny post
    #15 11 Lut 2014 14:56
    2386045
    Usunięty  
  • #16 23 Kwi 2014 01:23
    7-up
    Poziom 11  

Zostaw sobie fabryczne kolumny od MASa i dokup subwoofer do basu który tak lubisz. Sądząc po altusach to będziesz zadowolony ze ES250PW.

• #17 24 Kwi 2014 21:18
    AxelNext
    Poziom 38  

7-up napisał:
    Zostaw sobie fabryczne kolumny od MASa i dokup subwoofer do basu który tak lubisz.

Popieram tym bardziej, że te kolumienki mają bardzo dobre brzmienie.

@drugi_piotr_ok przyzwyczaiłeś się do Gierkowskich Altusów i tu leży problem.

• #18 24 Kwi 2014 22:35
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

Rozwiązanie mnie zainteresowało, dzięki!
    Subwoofer podłączam do któregoś z wyjść HK?

• #20 24 Kwi 2014 22:44
    7-up
    Poziom 11  

Dokładnie, sub musi być z wejściem wysokopoziomowym jak na obrazku.

• #21 25 Kwi 2014 09:17
    drugi_piotr_ok
    Poziom 5  

OK dziękuję bardzo za wyczerpującą instrukcję (zdjęcie) teraz kumam :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo