Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MZBM rura odpływowa, cofa się woda

19 Dec 2013 11:20 4635 2
  • Level 21  
    Witam, kolega zatrudnił mnie do zamontowania nowych rur do wanny ze względu że orginalnie były żeliwne i przegniły, w starym bloku to jest i pierwszy raz spotkałem się z partackim rozwiązaniem takim że rura od wanny fi 50 miała syfon z redukcją na fi 20mm te rury były gwintowane i uszczelnione konopią i ta rura 20mm idzie do ściany a spadek ma w strone wanny a nie w tą co powinna mieć i chciałem się zapytać co sądzicie o tym, wymieniłem koledze rury na plastikowe noi nie ma spadku w strone odpływu tylko spadek jest w strone wanny część wody poleci do odpływu a część wraca do wanny, co o tym sądzicie czy odkręcić kibel i do rury 110 podłączyć się z odpływem czy zostawić tak jak jest ta orginalna rura odpływowa tylko wanne dać wyżej? Narazie do orginalnej rury podłączyłem wszystkie i uszczelniłem obejmą ale no nie rozumiem dlaczego jak rury robili to zrobili spadek w strone wanny przecież to nie logiczne, wyjęliśmy wanne i nie ma nigdzie innego odpływu koło wanny jest tylko wanna i jeden odpływ, chciałbym aby ktoś z doświadczonych hydraulików doradził co robić, no ja uważam żeby tylko wanne dać wyżej i będzie spadek no ale czemu ktoś zrobił tak partacko że spadek jest w strone wanny? Przecież syfon tam był i tak z redukcją, Mam troche doświadczenia w hydraulice bo montowałem wiele razy nie tylko odpływy noi dziwi mnie to że też jak kolega miał orginalne rury to mu nie wybijało, dziwna sprawa z tym jest.
  • Level 43  
    Quote:
    nie ma spadku w strone odpływu tylko spadek jest w strone wanny część wody poleci do odpływu a część wraca do wanny

Quote:
    dziwi mnie to że też jak kolega miał orginalne rury to mu nie wybijało, dziwna sprawa z tym jest.

Nic nie może wracać, bo niby dokąd jeśli rury są szczelne, po prostu w rurze o odwrotnym spadku stoi woda (i przyśpiesza korozje albo zapchanie), jeśli najwyższy punkt rury odpływowej jest wyżej niż dno wanny to woda może stać, ale "wybijanie" tj że woda wyleci i wróci jest wbrew logice, jeśli tylko reszta instalacji jest sprawna.

W takim układzie poziom wody może ustalić się zgodny z najwyższym punktem rury odpływowej, ale w pewnych warunkach może opaść niżej, jeśli zrobi się lewar.
  • Level 21  
    Nogi wanny stoją na cegłach tak z 15-20cm od podłogi jest wanna, a rura odpływowa jest niżej od wanny ale wiesz troche poleci do odpływu a troche wraca, jutro zamontuje opaski na rurach w miejscach gdzie uszczelka nie trzymała ciasno, i zobaczymy podwyższe wanne wrazie czego i powinno być dobrze, ale mimo wszystko jeśli rura jest o spadku w strone wanny to woda nigdy nie ucieknie z tej rury.