Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Mg5350 - pozostawienie drukarki na dłuższy okres spowoduje zaschniecie?

sspiderr 19 Gru 2013 12:17 5658 30
  • #1 19 Gru 2013 12:17
    sspiderr
    Poziom 9  

Witam. Kupiłem ostatnio Canona, podpiąłem oryginalne tusze, wydrukowałem kilka zdjęć, ale czeka mnie wyjazd na 2 tygodnie.
    1. Czy drukarka sama zadba o to żeby utrzymać "czystość dysz/głowicy"?
    > Jak mam się upewnić, że po powrocie wszystko będzie ok, że nie zmieniłem żadnych ustawień?
    2. Kupiłem tusze firmy DULIN. Tuszów od nich używałem w j315w przez 3 lata i nigdy mnie nie zawiodły, czy bez problemu mogę wstawić np Dulinowski Y między oryginalne tusze Canona?
    3. Czy muszę wymieniać cały komplet, żeby zniwelować możliwość "ścięcia" tuszy?
    4. Jak zmusić drukarkę do drukowania dwustronnego z poziomu Androida? Mam program PrinterShare Pro- mogę drukować, jednak nie widzi dupleksu,a Canon ma głęboko w d tą kwestię.
    5.Jaki adapter bluetooth zadziała z drukarką? Słyszałem że najtańsze działają bez problemu.
    6. jak używać drukarki w roli czytnika kart pamięci do komputera?
    Pozdrawiam.

0 29
  • Pomocny post
    #2 19 Gru 2013 13:47
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Gru 2013 13:59
    sspiderr
    Poziom 9  

Więc drukarka nie ma mechanizmu samoczyszczenia jak w Brotherze?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Gru 2013 15:18
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Gru 2013 18:49
    sspiderr
    Poziom 9  

dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. W takim razie jak mam zabezpieczyć się przed dłuższą przerwą od drukowania?

0
  • #6 19 Gru 2013 20:17
    Jurtv
    Poziom 19  

sspiderr napisał:
    dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. W takim razie jak mam zabezpieczyć się przed dłuższą przerwą od drukowania?

Najlepiej poprzez skrócenie tej przerwy do minimum. ;) Nowocześnie to pozostawić włączoną drukarkę pod działającym kompem i zdalnie np. za pomocą smartfona i programu TeamViewer druknąć raz na tydzień cokolwiek. Teoretycznie może by pomogło wyjęcie głowicy, wypłukanie tuszu za pomocą płynu do udrożniania i schowanie jej poza drukarką. Ale to teoria, nie praktykowałem tego. W mojej MG5150 na tuszach PrintLab, najdłuższą przerwę miałem 30 dniową. Po tym czasie drukowała z marszu. Nie musi to być jednak regułą, zbyt dużo czynników wpływa na to czy dysze się zapchają, czy pozostaną drożne.

0
  • #7 19 Gru 2013 20:41
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 20 Gru 2013 00:22
    Jurtv
    Poziom 19  

Czasami zdążę przed Tobą coś skrobnąć. ;)

0
  • #9 30 Gru 2013 15:36
    sspiderr
    Poziom 9  

Sługa WSI napisał:

Ad. 6. Jest opcja w menu drukarki (może i w sterowniku też) - albo czytnik podlega pod drukarkę albo pod komputer.

Nie mogę tego znaleźć. Ustawiłem opcję że zapis/odczyt z PC i nic.

0
  • #10 30 Gru 2013 18:25
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 04 Sty 2014 17:51
    sspiderr
    Poziom 9  

Panowie, co ta drukarka czyści zaraz po wydruku? Kilkadziesiąt sekund po wydrukowaniu strony, następuje jakieś czyszczenie. Mam kilka pytań.
    1. Czy zużywa to tusz?
    2. Czy można je opóźnić o 5 minut? Nie chcę lecieć na złamanie karku przygotowując następną stronę do zadruku.

Pozdrawiam

0
  • #12 06 Sty 2014 11:45
    sorier
    Poziom 18  

Nie da się tego zmienić ani wyłączyć, ale zużycie tuszu na to podstawowe czyszczenie jest minimalne lub nie ma go wcale. Ogólnie zasada jest taka, że im mniej i rzadziej drukujesz tym więcej tuszu jest zużywane na czyszczenie głowicy.

0
  • #13 24 Sty 2014 10:01
    sspiderr
    Poziom 9  

Wróciłem raz na mieszkanie, jak się okazało była chwilowa przerwa w dostawie prądu. Wszystko załączyło się ponownie (router, monitor itp) tylko drukarka pozostała wyłączona i musiałem włączyć ją ręcznie. Nie muszę się o nic martwić bo ta drukarka nigdy nie przeprowadza czyszczenia sama od siebie, więc równie dobrze mogę ją podłączać kiedy jest potrzebna? Przyznam się, że bardzo mnie to martwi że nie ma tego mechanizmu co w Brotherach, polegającym na automatycznym czyszczeniu.

0
  • Pomocny post
    #14 24 Sty 2014 13:43
    sorier
    Poziom 18  

Nie ma sensu zostawianie włączonej drukarki, bo drukarka czyści się przed, w czasie albo po druku, a nie w czasie czuwania. Jeżeli naprawdę tak rzadko używasz drukarki, to co jakiś czas włącz ją, wydrukuj test dysz albo zrób podstawowe czyszczenie (z menu drukarki) i wyłącz.
    Brother to inna historia. Tam układ zasilania w tusz jest dużo bardziej skomplikowany niż w canonach, więc i większe jest prawdopodobieństwo przytkania. Czy taki sposób konserwacji drukarki jest potrzebny, sprawa dyskusyjna. Brother uznał że tak.
    Miałem kilka drukarek atramentowych. Najprostsza z możliwych HP mogła u mnie stać miesiącami nieużywana (nierzadko pół roku i dłuzej) i nic nie zasychało. Dla odmiany MG5350 który maksymalnie stał 1,5 tygodnia, zaczął robić problemy już po 3 miesiącach od kupna i wydrukowaniu 450 stron.

Edit
    Drukarka wróciła z naprawy gwarancyjnej z nową głowicą.

0
  • #15 24 Sty 2014 15:25
    sspiderr
    Poziom 9  

Z kolei, miałem HP (model za 700zł sprzed 8 lat) i chodzi do teraz, jednak tusze zasychały błyskawicznie
    w domu mam Brothera trzeci rok - idealnie bezawaryjny na zamiennikach Dulin
    teraz mam Canona i szczerze powiedziawszy, zmartwiłeś mnie tym, że mogą pojawić się problemy. Jeśli chodzi o moje obawy, związane są z ewentualnym wyjazdem na dłużej.

0
  • Pomocny post
    #16 24 Sty 2014 19:54
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #17 24 Sty 2014 21:54
    sorier
    Poziom 18  

Wniosek taki, ze nie ma reguły. Zasychanie to bardziej losowy problem, niż wada konkretnego tuszu lub drukarki (pomijając kompletnie do niczego nie nadające się tusze no name). Tym bardziej, że słyszałem o Brotherach w których Dulin się nie sprawdził, delikatnie mówiąc :)

0
  • #18 26 Sty 2014 13:15
    sspiderr
    Poziom 9  

Panowie, jakich tuszy używacie do tej drukarki? Oryginały są super, ale odpadają z pewnego względu. Ceny.
    Bardzo fajnie ta Pixma współgra z lustrzanką Canona. Jaki profil ustawić w photoshopie, żeby uzyskać najlepszy wydruk- najbardziej wiarygodny? Sama drukarka ma kilkanaście możliwości, w większości podobne, ale widać różnicę.

0
  • Pomocny post
    #19 26 Sty 2014 14:31
    sorier
    Poziom 18  

Drukarka fabrycznie ma 6 czy 7 profili (do wszystkich podłoży i wszystkich jakości druku dostępnych w sterowniku), więc wszystkie ustawienia opiarąją sie tylko na nich, mimo ze kombinacji jest dużo wiecej niz 7.

Gdy drukujesz z PS i nie masz swoich profili icc to ustawiasz "sterowanie kolorem przez drukarke", a w sterowniku drukarki ustawiasz jakość i podłoże druku najbardziej zbliżone do faktycznie włożonego do drukarki papieru i wyłączasz "upiększacze".

Z tuszy z butli dostępnych u nas to właściwie tylko Sudhaus i OCP, ewentualnie InkTec. Z pozostałymi to różnie bywa.

0
  • #20 28 Sty 2014 15:30
    sspiderr
    Poziom 9  

Jeśli drukarka zaschnie to wystarczy wymienić tusze i będzie ok?

0
  • #21 28 Sty 2014 16:20
    sorier
    Poziom 18  

Jeśli głowica zaschnie to sama wymiana kartridży nic nie da. Pomóc może tylko moczenie i płukanie, i to wielokrotne. Jeżeli zaschną kartridże (tusz zgęstnieje lub zaschnie gąbka) to wtedy tak, wymiana pomoże. Unikniesz jednego i drugiego używając systematycznie drukarki i nie zostawiając kartridży na dłużej z minimalną iloscią tuszu.

0
  • #22 01 Lut 2014 11:18
    sspiderr
    Poziom 9  

Ok, więc po miesiącu użytkowania mam pierwszy problem z drukarką. Nie chciałem rozpoczynać nowego tematu.
    Otóż drukarka przestała działać na wifi mimo poprawnej konfiguracji-hasła-zabezpieczeń
    -niewidoczna przez komputer
    -niewidoczna przez telefon
    -działa tylko pod kablem usb

Podczas próby naprawienia pojawia się komunikat
    ---------------------------
    Canon IJ Network Tool
    Niektóre porty nie mogą być używane z bieżącymi ustawieniami.

Szczegóły znajdują się w sekcji [Instrukcje], które wyświetlą się automatycznie.
    OK

Router to upc twg850-4u

0
  • #23 01 Lut 2014 12:05
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 01 Lut 2014 12:08
    sspiderr
    Poziom 9  

Tak, resetowaem drukarke, przeinstalowałem wszystko, sterowniki świeże ale drukarka nie wykrywa WIFI- tzn raz wykrywa i moge wpisać hasło i jest komunikat "podłączono", ale na ogół ma ona z tym problem (wcześniej wszystko było ok), podłączyłem ją pod USB i mogę zdalnie szukać sieci jednak nie ma tam mojej wifi - telefon, komputer i wszystkie inne urządzenia w domu ją(wifi) wykrywają.

0
  • #25 27 Mar 2015 13:47
    Królikowski
    Poziom 10  

Koledzy podepnę się pod temat z jedną sprawa, jaka mnie przed chwilą zastała. A sprawa wygląda tak że przez przypadek musiałem wyłączyć w tym modelu co w temacie "funkcja wykrywania pozostałego poziomu atramentu" bo na wyświetlaczu pokazywała mi pełny żółty a się nagle skończył. Jak włączyć ta funkcję na nowo bo bankowo ją wyłączyłem, pamiętam że jakoś dwa tygodnie temu jak mi żółty się skończył wyskoczył komunikat to właśnie coś kliknąłem i dalej zaczęła drukować:D gdzie nigdy nie ruszała dopiero po wymianie zbiornika na nowy :)

Czekam na wasze podpowiedzi bo szukam i szukam i znależć nie mogę, Jak tą funkcje ponownie włączyć?

0
  • #26 27 Mar 2015 13:58
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #27 27 Mar 2015 14:04
    Królikowski
    Poziom 10  

Błąd jaki mi wyskakuje to "wystąpił błąd limitu czasu" tylko że ten błąd wyskakuje na wyświetlaczu bez numeru, przy opcji KOPIUJ i tylko na jednym obrazie który chcę skopiować inne obrazy kopiują się bez problemu. Szukając w poradniku napotkałem własnie opcje o "wyłączeniu stanu atramentów" i stwierdziłem że zrobiłem to przez przypadek i teraz chcę tą opcje włączyć z powrotem. Zeby mi pokazywał stan faktyczny jaki jest w drukarce.

0
  • #28 27 Mar 2015 21:22
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 28 Mar 2015 11:11
    Królikowski
    Poziom 10  

Tuszy używam firmy TFO. Nic nie daje zmiana (papieru/jakości/intensywności), rozdzielczości nie można zmienić przy opcji "kopiuj" nie ma tej funkcji. Drukarka kopiuje polowe lub 1/4 i koniec kartka wychodzi "wystąpił błąd upłyną limit czasu". Inne rzeczy kopiuję bez problemu nawet podobnego koloru. Dodam że wcześniej juź to kopiowałem i było OK, wczoraj mi zaczęła przy tym obrazie wariować i kopiować nie do końca.

A jak można zresetować cała drukarkę do ustawień fabrycznych? jest taka możliwość? Tylko nie panelem tylko jakąś kombinacją przyciskową?

0
  • #30 28 Mar 2015 13:33
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów