Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ

Beniekk 19 Gru 2013 13:34 8679 7
  • Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ

SPACE PATROL - FUZZ
    Układ bazuje na Big Muff Pi z kilkoma modyfikacjami.

Link do "próbki brzmienia":
    http://www.youtube.com/watch?v=NyMOOY_60vA

Autor oryginalnego projektu nie zgadza się na umieszczanie schematu w innych miejscach, więc podaję bezpośredni link do źródła:
    http://www.diystompboxes.com/smfforum/index.php?topic=102861.msg930571;topicseen

Płytka drukowana wykonana termotransferem:
    Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ
    Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ

Oczywiście na koniec "musiałem" wszystko przymierzyć:

Elementy które weszły w "skład" układu.
    ¾ elementów pochodzi z taydaelectronics.com reszta zakupiona "na miejscu". Tranzystory użyte w układzie to 2N5088.
    Panel wykonany metodą termotransferową na laminacie.
    Efekt końcowy, zadowalający.

Wiercenie obudowy, przymiarki itp.
    Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ

No i na koniec zmontowany w całości:
    Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ Efekt gitarowy SPACE PATROL FUZZ

Koszt wykonania około 200zł.

Pozdrawiam.

Fajne!
  • #4 19 Gru 2013 21:19
    szymon122
    Poziom 36  

Efekt na prawdę brzmi świetnie, sam go chyba wykonam jako prezent na święta ale trochę nie rozumiem schematu. Z tego co mi się wydaje wejście sygnału jest przed R1 a wyjście za kondensatorem C14 ale czy dobrze myślę? Czy schemat nie jest ucięty bo za węzłami z prawej strony widać dalsze połączenie. O co chodzi z pinami "C12" "A1+3" itp? Czy wybór tranzystorów jest jakiś ważny? Mogę użyć zwykłych bc547/548?

• #5 20 Gru 2013 13:54
    Beniekk
    Poziom 16  

Wejście R1 a wyjście za potencjometrem VOLUME.
    Te piny to miejsca w których należy podłączyć przełącznik obrotowy.
    Za tranzystor 2N5088 możesz zastosować np.BC550
    Teoretycznie możesz wlutować podstawki pod tranzystory i poeksperymentować z różnymi egzemplarzami.

• #6 25 Gru 2013 22:30
    NoXar
    Poziom 1  

Witaj. Właśnie zamierzam zbudować ten efekt i mam pytanko. Otóż w schemacie umieszczonym na stronie którą podałeś między nóżką C12 przełącznika obrotowego a masą jest rezystor 2.2MΩ , natomiast w rozmieszczeniu części na płytce znajduje się rezystor 4.7MΩ , robi to jakąś różnicę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

• #7 27 Gru 2013 11:39
    Beniekk
    Poziom 16  

Witam
    Rezystor ten zapobiega powstawaniu trzasków podczas przełączania.
    Wartość 2.2MΩ nie jest wartością krytyczną i będzie to działać nawet z rezystorem 4.7MΩ a nawet 10MΩ. Jego wpływ na brzmienie jest sprawą pomijalną :)

• #8 06 Sty 2015 08:27
    prefuse
    Poziom 1  

hello , excuse my poor English but my native language is Spanish . I'm from chile . I have a problem , because the layout is not the same as the PCB , some values ​​are different. which did? on the pcb or layout ? sounds like yours? I would appreciate to clarify my doubts. one greetings from chile .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME