Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175N - Brudzi wydruk

19 Gru 2013 15:38 3645 6
  • Poziom 15  
    Witam. Mam drukarkę jak w temacie czyli Samsung CLX-3175N. Tonery zamienne (cyan oryginalny). Drukarka brudzi wydruk:
    1. Poziome czarne pasy - czarny czasem słabsze, czasem mocniejsze co około 58 mm, także z tyłu kartki, jeśli druk czarno-biały pasy prawie nie widoczne, czasem jest pas bardzo widoczny (tu już bez powtarzalności)
    2. Poziome zółte pasy - podobne do czarnego ale bez powtarzalności - czasem jeden na wydruku).
    3. Odbijanie poprzedniej strony - przeważnie bez przesunięcia pionowego, czasami obniżone lub podwyższone.
    4. "Wylewanie się" kolorów z ramek - jeśli mamy jakąś kolorową figurę, to kolor "spływa" po kartce - jakby ktoś dał więcej farby na wydruku

Zmienione dwa tonery magenta i black, wcześniej były podobne objawy z dwoma oryginalnymi tonerami.
    Wydrukowano 22 tys stron, ważna informacja wcześniej klient wymienił pas (nowy teraz zainstalowany zrobił kilkadziesiąt stron - nie jestem pewien, czy nie był sam reset). Zamazałem nazwę komputera w stronie testowej.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    Jak dla mnie to puszcza listwa bębna. Bęben był resetowany?
  • Poziom 15  
    Witam. Dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Nie mam żadnych informacji dotyczących resetu bębna, proszę mi powiedzieć czy to jest tylko wina bębna, czy pas też może w tym brać udział ?

• Poziom 34  
    Bęben, bębnem ale i pas również jest do wymiany.
  • Poziom 27  
    Ostatnio wymieniałem pas na podobne brudzenie i przenoszenie obrazu.
    Nie wytrzymał nawet połowy zakładanej żywotności.

• Poziom 34  
    To że pas i bęben nie wytrzymuje swojej żywotności ponoszą również odpowiedzialność użytkownicy, stosując słabej jakości zamienniki. Mam klienta który stosuje tylko oryginały i bęben leci czwarte życie, a pas drugie, zero brudzenia. W moim Samsungu, podobnym CLX-3180 (pas i bęben jest taki sam, tylko ma inne oznaczenie) niestety tak długo nie wytrzymują materiały, ale ja drukuje na tonerach regenerowanych.
  • Poziom 15  
    Witam. Problemem okazał się zużyty pas transferowy. Bęben nie miał w tym najmniejszego udziału. Temat do zamknięcia.