Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo 960 2.5 benzyna '96 - Zmiana stacyjki

peter 1965 19 Gru 2013 17:24 1242 6
  • #1 19 Gru 2013 17:24
    peter 1965
    Poziom 8  

Witam

Mam maly kłopot.Mam Volvo 960 z roku 1996 -automat -multilink.

Stacyka już trochę się psuje bo czasem nie otwierają się elektryczne szyby i nie ma swiatel.Wtedy trzeba odrobinke ,,cofnac,, kluczyk w stacyjce.

Kupilem nowa stacyjke z jednym kluczem - a raczej uzywana bo nowych nie produkują

Przelozylem i startuje ale NIE zapala.Mozna tylko akumulator wyladowac.

Zalozylem stara - startuje i odpala.

Jezdze dalej na starej.Ale jak się stara zepsuje to KLOPS .

JAK rozwiazac ten problem ? Czy to imobilajzer ? co zrobić żeby przelozyc stacyjke jak stara już się calkiem zepsuje ?

pozdrawiam i proszę o pomoc

0 6
  • #2 19 Gru 2013 18:00
    miler80
    Poziom 34  

Przełóż transponder z oryginalnego kluczyka do nowego kluczyka,

0
  • #4 19 Gru 2013 18:40
    miler80
    Poziom 34  

Musisz go wydłubać.

0
  • #5 19 Gru 2013 19:08
    peter 1965
    Poziom 8  

A mam jeszcze pytanie :

Bo jak ,,wydłubie,, to tak chyba będzie wygladac jak prowizorka.

czy np. da się ta nowa stacyjke dostosować do ,,starego klucza,, ?

czy jakos inaczej można zrobić żeby zalozyc stacyjke i żeby wszystko dzialalo ?

Pytalem w VOLVO ale nowych stacyjek do volvo 960 już się nie produkuje.To kupiłem uzywana.

W Volvo salonie nawet nie pytałem o wymiane bo normalnie koszt pracy mechanika to 60 euro za godzine a w volvo salonie to 2-3 x tyle.

jak mogę sam zrobić tak żeby to wszystko dzialalo i wygladal kluczyk normalnie ?

Dziekuje za już dużo informacji i pozdrawiam

:-))

0
  • #6 19 Gru 2013 20:53
    miler80
    Poziom 34  

Czy używany transponder dopiszesz to nie wiem, wiem że w kluczyku siedzi PHILIPS ID33 i kupiłbym taki i skopiował u kluczykarza ze starego kluczyka na nowy dorobiony. Ewentualnie przyklej w okolicy pierścienia immo wydłubaną pestkę...

0
  • #7 19 Gru 2013 21:38
    peter 1965
    Poziom 8  

Witaj :-))

To chyba już rozumie.
    Transponder - siedzi w kluczyku - jest zakodowany.

Jeśli stara stacyjka już mi calkiem ,,padnie,, - bo cos w niej chyba się ,,wytarlo,, bo jak auto jest odpalone i chodzi to czasem nie ma swiatel i szyby elektryczne się nie otwierają.Kluczyk ,,siedzi,, tak o milimetr ZA pozycja III.Musze ten milimetr cofnac - przy zapalonym silniku - i swiatla się pala - czyli wszystko wraca do normy.
    Boje się ze przyjdzie moment ze już nie zapale silnika bo stacyjka padnie.

Czyli jeśli najpierw sprawdze t.z wymienie stacyjke na ta nowa i ,,przyczepie,, stary klucz do nowego od stacyjki to auto powinno odpalić.

Nastepnie mam isc do kluczyka wziasc wszystkie 3 klucze,ktore mam normalnie do auta.Wziasc ten klucz od nowej stacyjki.

Poprosic żeby dorobil CALY nowy klucz z transponderem PHILIPS ID 33 wg wzoru klucza z NOWEJ stacyjki.
    Oraz żeby na podstawie tych 3 oryginalnych kluczy zaprogramowal mi ten dorobiony

Czy tak ma wygladac kolejność ?
    I czy dobrze wszystko zrozumialem ?

Dopiero ostatnio reperuje auto.Wszedzie kryzys a ma mam teraz więcej czasu.Bardzo dziekuje za rady !!!

0
  Szukaj w 5mln produktów