Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MB a klasa - Nie działa pilot w kluczyku

19 Gru 2013 18:45 2817 5
 • Poziom 15  
  Hej. Otrzymałem od kolegi kluczyk typu scyzoryk od mercedesa w168 celem sprawdzenia, gdyż nie funkcjonuje w aucie. Pilot był bez baterii, ktoś go już wcześniej otwierał. Baterie włożyłem 2x1,5V sugerując się wymiarem, pasują idealnie, ale nie jestem pewien, czy pilot ma być na na 3V. W każdym razie pilot jest martwy, nie reaguje na przyciski. Płytka i ściezki całe, luty poprawiłem. Moim zdaniem prawdopodobnie uszk. scalak, za wiele tam nie ma.
  Mam taką myśl, żeby zakupić taki klucz ze sprawną elektroniką i przełożyć samą płytkę do obudowy naprawianego. Czy taka operacja ma szansę na sukces? Czy da to się później skonfigurować? Proszę o poradę kolegów z doświadczeniem w tym temacie.
 • Spec od Mercedesów
  Wydaje mi się, że są tam baterie 2 X 3 wolty, ale to taka pewność na 90%
  W każdym razie sprawdź (np. w instrukcji obsługi auta) bo właśnie to może być przyczyną niedziałania pilota.
 • Poziom 15  
  Trochę mnie nie było. Faktycznie, chyba masz rację z tymi bateriami, instrukcji niestety nie mam, ale zasilanie 6V wydaje się bardziej prawdopodobne. W pilocie W124 z tego co sobie przypominam jest jedna bateria 12V. Jednak zainstalowanie baterii 2x3v nic się nie zmieniło, dioda (kontrolka) się nie zapala, zmierzyłem tylko ciągły pobór prądu przez pilot w stanie spoczynku 0,8mA i 1,0mA gdy przycisnę jeden z guzików.
 • Poziom 8  
  Witam mam pytanie do Gerri czy sterowanie centralnym zamkiem w MB w168 z roku 2004 też szukać na kablach jak już wcześniej napisałeś w innym temacie czarnym i niebieskim, w moim w168 sygnał otwierania odnalazłem na kablu brązowo zielony w liczniku taki sam jak na krańcówce drzwi gdzie po otworzeniu drzwi krańcówka podaje sygnał na pompę centralnego zamka , natomiast mam problem z odnalezieniem kabla na sygnał zamknięcia
 • Poziom 15  
  Wypada zamknąć temat. Klucz niestety uszkodzony, brak pomysłu na więcej.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A oscyloskop kolega użył? Pewnie nie, bo inaczej widoczna stałaby się usterka. Dla potomnych, zasilanie 6V.