Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L50-A-19N - Nie działa przywracanie windows z dysku - recovery.

19 Gru 2013 19:03 6444 21
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam problem z recovery z dysku twardego na laptopie Toshiba Stellite L50-A-19N Windows 8.1.
    Mianowicie po 1 włączeniu laptopa chciałem zrobić DVD recovery. Niestety zrobiłem tylko 1 płytę, ponieważ więcej nie miałem... Postanowiłem to przełożyć na później.
    Następnie chciałem podzielić partycję główną na 2 programem EASUS- i od tego momentu były same błędy. wyskakiwał mi błąd brak winload.exe(chyba), recovery z dysku (przytrzymanie 0 i włączenie laptopa) skutkowało tym, że zatrzymywało się na oknie z brakiem tego pliku.
    Później stwierdziłem, że włożę recovery z płyty, którą wcześniej nagrałem 1 z 3. Przy poleceniu żeby włożyć 2 płyte wyszedłem z tego menu, przerwałem przywracanie.
    Nastepnie ściągnąłem na innym laptopie win 8.1 i go zainstalowałem na tym laptopie. Chciałem nagrać recovery pozostałych 2 płyt. niestety po zainstalowaniu programu Toshiba recovery media creator, mam do wyboru tylko recovery aktualnie zainstalowanego windowsa.
    Moje pytanie, jak uruchomić recovery z dysku w tej sytuacji?
    Opcja przytrzymać 0 niczym w tej chwili nie skutkuje.
    Najlepszym wyjściem z tej sytuacji by było posiadanie 2 pozostałych płyt recovery.
  • Poziom 33  
    Obawiam się że w tej sytuacji już recovery z dysku nie uruchomisz bo prawdopodobnie usunąłeś tę partycję przy instalacji lewego windowsa.
  • Poziom 8  
    faktycznie. powstało recovery dla tego nowego windowsa. Jest jakaś możliwość odzyskania moich fabrycznych ustawień ?
  • Poziom 33  
    Jedynie poprzez kontakt z producentem komputera. Może od odpłatnie udostępnić płyty z dedykowanym systemem dla Twojego komputera.
  • Poziom 8  
    A o jakich sumach tu mówimy ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wrzuć widok okna Zarządzanie dyskami
    OK.

Teraz wiersz polecenia uruchom jako administrator i wklep:
    diskpart
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> sel part 1
    DISKPART> assign letter=R
    DISKPART> sel part 5
    DISKPART> assign letter=T
    DISKPART> exit
    REAgentC /info > %tmp%\reagent.txt
    bcdedit /enum all > %tmp%\bcd.txt
    dir /a /s R:\ > %tmp%\winre.txt
    dir /a /s T:\ > %tmp%\recovery.txt
    explorer %tmp%

i załącz te cztery pliki *.txt
    Pisałem: wiersz polecenia uruchom jako administrator - ja już mam dość tłumaczenia każdemu osobno. Jak już to zrobisz to powtórz:
    REAgentC /info > %tmp%\reagent.txt
    bcdedit /enum all > %tmp%\bcd.txt
    explorer %tmp%

wyedytuj swój post i zamień te dwa pliki *.txt

PPM na Toshiba L50-A-19N - Nie działa przywracanie windows z dysku - recovery.

Toshiba L50-A-19N - Nie działa przywracanie windows z dysku - recovery.
    W menu masz dwie pozycje: Windows 8.1 i Windows Setup
    Co się dzieje jak wybierzesz to drugie?
  • Poziom 8  
    Na niebieskim tle pokazuje Informację, że mój komputer potrzebuje naprawy. I błąd: 0xc000000f. Na dole opcje do wyboru.
    Oprócz 0xc000000f jest jeszcze Info i to też trzeba podawać.

W wierszu polecenia uruchomionym jako administrator wklep:
    bcdedit /set {7619dcc8-fafe-11d9-b411-000476eba25f} ramdisksdidevice partition=\Device\HarddiskVolume1
    bcdedit /set {7619dcc9-fafe-11d9-b411-000476eba25f} device ramdisk=[\Device\HarddiskVolume1]\sources\boot.wim,{7619dcc8-fafe-11d9-b411-000476eba25f}
    bcdedit /set {7619dcc9-fafe-11d9-b411-000476eba25f} osdevice ramdisk=[\Device\HarddiskVolume1]\sources\boot.wim,{7619dcc8-fafe-11d9-b411-000476eba25f}

i po restarcie jeszcze raz spróbuj z Windows Setup
  • Poziom 8  
    Wpisałem.
    Po wybraniu tej opcji (Windows Setup komputer uruchamia się ponownie. Następnie na niebieskim tle wyskakuje okno do wyboru języka, potem okno do wyboru układu klawiatury. Na końcu ukazują się opcje do wyboru: Kontynuuj, Rozwiąż problemy, Użyj urządzenia, Użyj innego systemu operacyjnego, Wyłącz komputer.
    Rozwiąż problemy i próbuj zresetować do stanu początkowego.
  • Poziom 8  
    Po kliknięciu Rozwiąż problemy, chciałem wybrać opcję Resetuj ustawienia (możesz przywrócić komputer do stanu początkowego, usuwając wszystkie pliki) po wybraniu tej opcji wyskakuje okno do wyboru docelowego systemu operacyjnego: Windows 8.1 i Windows Setup - jak coś wybiorę to prosi o nośnik instalacyjny, lub odzyskiwania systemu do kontynuowania.
    Jest też opcja Toshiba Maintenance Utility w której są do wyboru:
    -usuń wszystkie dane i partycje z dysku twardego
    -usuń wszystkie partycje i zastąp wszystkie sektory na dysku twardym.
    Kolejną opcją jest odśwież komputer. (jeśli komputer nie działa poprawnie możesz o odświeżyć nie tracąc plików)
    Opcje zaawansowane, po kliknięciu tej opcji do wyboru są:
    -przywracanie systemu,
    -odzyskiwanie obrazu systemu,
    -naprawa podczas uruchomienia,
    -wiersz polecenia
    -ustawienie UEFI
  • Poziom 8  
    Piszę teraz z innego komputera. Odnośnie tego wpisu do rejestru to działa, tylko, że za każdym razem jak uruchamiam komputer włącza się to menu do naprawiania systemu.
    Jeżeli chodzi na naprawę systemu to to wybraniu Resetuj ustawienia wychodzą 2 opcje:
    -Just remove my files.
    -Fully clean the drive.
    W obydwu przypadkach przy około 70% resetowanie jest przerwane. i wyskakuje komunikat:
    There was a problem resetting your PC- i do wyboru jest jedna możliwa opcja Cancel.
    Wchodzi ciągle do naprawiania bo przywracanie nie jest ukończone.
    Podeślij SMART HDD - UBCD -> np. Parted Magic - GSmartControl
  • Poziom 8  
    Ściągnąłem UBCD nagrałem na płytkę, ale nie mogę jej odtworzyć pod biosem, ponieważ cały czas mi się otwiera naprawa dysku. Po tej komendzie:(REAgentC /setosimage /path \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition5\Recovery /index 1 && REAgentC /boottore) jest tak cały czas.
  • Poziom 8  
    Wie ktoś jak zbotować, żeby mi cd odtwarzało jako pierwsze? (bez tego nie zrobię SMART HDD) W tej chwili jest to nierealne, w biosie mam ustawione, jako pierwszy mój cd-rom. A cały czas włącza się to menu do naprawiania.
    Mam dostęp do wiersza poleceń jakby coś.