Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

G這郾ik - o szybszym basie

19 Gru 2013 21:17 1488 8
  • Poziom 43  
    Obecnie mam pioneera 30cm, ale bas z niego jest starsznie oci庵造 niski ale mulasty.
    U篡wam do niego ok 200-300W rms.
    Wsp馧pracuje z dwoma g這郾ikami 30cm 2x100W rms -鈔edniotonowymi w tylnej p馧ce.
    Ka盥y g這郾ik sterowany z oddzielnego kana逝 wzmacniacza.
    D馧 do 150Hz g鏎a od 150Hz.
    Co mo瞠cie poleci.
    Muza metal, rock, rmb..... gitara, stopa.
  • Pomocny post
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Zainteresuj si g這郾ikiem cerwin vega124.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    To pomy趾a w po軼ie, czy Ty naprawd masz w tylnej p馧ce 2x 30cm g這郾iki i nazywasz je 鈔edniotonowymi ?
    W jakiej obudowie jest sub i z jakim wzmacniaczem wsp馧pracuje ?
    Podstawowa sprawa to cz瘰totliwo嗆 ci璚ia.
    150 Hz to za wysoko. Chcesz szybko軼i to nie wypuszczaj suba ponad 60 max 80 Hz.
    Ustaw wszystko jak nale篡 i dopiero wtedy pomy郵 o wymianie na co innego, bo mo瞠 to nie jest wcale konieczne.
    Poza tym do rocka i metalu 12' sub jest za wolny.
  • Poziom 43  
    nightrunner napisa:
    To pomy趾a w po軼ie, czy Ty naprawd masz w tylnej p馧ce 2x 30cm g這郾iki i nazywasz je 鈔edniotonowymi ?

Tak mam 鈔edniotonowe GDS 30/30 - pracuj przy ok 60-100W na g這郾ik.
    Lubie wokal i gitary prawdziwych muzyk闚.
    Wzmacniacz to Alpine V12.
    2 kana造 w mostku na subwoofer i pozosta貫 2 w trybie stereo z odci璚iem niskich ton闚.

Poza tym pr鏏owa貫m suby u brata i kumpla i te nie maj impulsu tylko niskie zej軼ie.
    Np. przy kawa趾u gdzie stopa impulsem zabija, w domowym zestawie, w samochodzie jest tyko przeci庵貫 buuu i puk puk.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    W takim zestawie nigdy nie osi庵niesz cho熲y zadowalaj帷ej dynamiki, przy muzyce kt鏎 lubisz.
    Chcesz mie system audio czy wzmacniacz gitarowy na k馧kach ?
    GDS 30/30 nie nadaj si ani troch do przenoszenia kick basu, bo maj spadek skuteczno軼i w豉郾ie tam gdzie kick woofery maj podbicie.
    Zmie cz瘰totliwo嗆 ci璚ia na 60 Hz, to nic nie kosztuje a na pewno b璠zie troch lepiej.
    Mo瞠sz nawet zrobi ci璚ie 70 Hz sub i 60 Hz na GDS, lub co podobnego, uzyskasz w ten spos鏏 podbicie na dole pasma, kt鏎e GDS maj s豉be.
    Pokombinuj troch, masz dosy "egzotyczny" zestaw, ale mo瞠 to co pomo瞠.
    Suba wsad w obudow zamkni皻 (nie napisa貫 w jakiej gra).

Jak chcesz zrobi to porz康nie to musisz wymieni GDS na przyzwoite woofery 16cm i suba na 10' (25cm) w obudowie zamkni皻ej.
    Inaczej si nie da. Wymiana samego suba w niczym tu nie pomo瞠, bo to nie sub odpowiada za stop tylko w twoim przypadku GDSy, kt鏎e po prostu stopy nie maj.
  • Poziom 43  
    Koledzy pomo瞠cie?
    Dosta貫m nowy g這郾ik SP-15-200PA Chcia豚ym zrobi na nim drugi subwofer kt鏎y by gra wy瞠j ni ten co mam ale 瞠by mia impuls jak przysta這 .
    Nie wiem jak paczke zrobi 瞠by wykorzysta te 200W nale篡cie.
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Dalej nie rozumiesz 瞠 aby dobrze odtworzy muz jakiej s逝chasz to potrzebujesz par g這郾ik闚 165mm w drzwiach (wyt逝mionych) + subwoofer 250mm w odpowiedniej dla niego skrzyni , a nie 2 tanie 30cm michy w p馧ce i 15" suba ? To nie ma prawa zagra.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Strumien swiadomosci swia napisa:
    nightrunner napisa:

Tak mam 鈔edniotonowe GDS 30/30 - pracuj przy ok 60-100W na g這郾ik.
    Lubie wokal i gitary prawdziwych muzyk闚.
    Wzmacniacz to Alpine V12.
    2 kana造 w mostku na subwoofer i pozosta貫 2 w trybie stereo z odci璚iem niskich ton闚.

Poza tym pr鏏owa貫m suby u brata i kumpla i te nie maj impulsu tylko niskie zej軼ie.
    Np. przy kawa趾u gdzie stopa impulsem zabija, w domowym zestawie, w samochodzie jest tyko przeci庵貫 buuu i puk puk.

Jaki kondensator posiadasz? Skrzynia otwarta czy zamkni皻a? Jaki litra?

No i jak koledzy m闚i, ci璚ie za wysoko i g這郾iki w drzwi dwu albo trzy drogi.

Dodano po 25 [minuty]:

Ja osobi軼ie wcze郾iej gra貫m na radio JVC KDG-541 wzmacniacze to:

Prz鏚 Soundstream rubicon 502 i g這郾iki Focal

Ty (subwoofer) Soundtream rubicon 702 g這snik Rockford fosgate HX2 skrzynia 55L bas reflex

I te mia貫m rozci庵ni皻y bas, dopiero wymiana radia a ALPINE CDA 9855 pomog豉, bas przesun掖 si do przodu i nabra szybko軼i mimo basreflexu.
  • Poziom 43  
    Z racji weso造ch 鈍i徠 samoch鏚 stoi pod chmurk cichutko.

Paczka 60 L zamkni皻a. G這郾ik pioniera ts 300 .
    Nie mam kondensatora ale przew鏚 25mm2 , prawdziwy przekr鎩, nie 瘸dna gruba izolacja a w 鈔odku 7 w這sk闚.
    Zasilanie jest stabilne z uwagi na mocny i modyfikowany alternator i prowadzenie mas.

Powiem tak 瞠 brakuje 70-150Hz.
    Niski bit jest , GDS te produkuj dB sol闚ek i wokalu i jestem z nich zadowolony , rzadko w car audio spotka wyra幡y 鈔odek i g鏎e.
    A zapomnia貫m doda 瞠 na g鏎ze s wysokotonowce beymy i nie siej na szcz窷cie piachem jak co poniekt鏎e piezo bzyczki.

Po nowym roku rusze co z tym. SZNR.