Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik przelewowy na strychu

20 Gru 2013 08:19 4632 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam ogromy problem i nie potrafię go sam rozwiązać.
    Wszystko zaczęło się rok temu kiedy chciałem dopuścić wody do układu,przy dolewaniu wody przelało się górą zbiornika przelewowego(fot.1) znajdującego się na strychu zielonego pojęcia nie mam dlaczego zawsze dopuszczałem nie było problemu.
    Dzisiaj w nocy zaczęła kapa woda z rury (odprowadzającej wodę do rynny )3m od zbiornika przelewowego,popękała na zgrzaniu.Kapało całą noc i nadal kapie zastanawiam sie jak to jest możliwe ?Jeśli w tej rurze powinna być woda tylko jak dopuszczam wodę do układu.
    Bardzo proszę o jakieś rady

Zbiornik przelewowy na strychu Zbiornik przelewowy na strychu Zbiornik przelewowy na strychu
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Przelewanie wody następuje w chwili, gdy podniesie się poziom wody w wyniku podgrzania(wzrasta objętość), lub gdy dolewamy sami.
    mamba12345 napisał:
    Wszystko zaczęło się rok temu kiedy chciałem dopuścić wody do układu,przy dolewaniu wody przelało się górą zbiornika przelewowego(fot.1) znajdującego się na strychu
    Prawdopodobnie zbyt dużo odkręcony zawór->za szybko.Możliwe,że zatkała się rurka odpływowa(np.szron).
    mamba12345 napisał:
    Dzisiaj w nocy zaczęła kapa woda z rury (odprowadzającej wodę do rynny )3m od zbiornika przelewowego,popękała na zgrzaniu.Kapało całą noc i nadal kapie zastanawiam sie jak to jest możliwe ?
    Może uszkodził się zawór i stale "dobija wodę"
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Podobne objawy miałem wtedy jak mi poszła wężownica w podgrzewaczu wody użytkowej i wtedy woda wodociągowa o wyższym ciśnieniu przedostaje się do układu centralnego ogrzewania.
  • Poziom 7  
    Co do zatkania odpływu na pewno rura jest drożna sprawdzałem.Najbardziej prawdopodobny wydaje się ten zawór którym dopuszczałem wodę,bo jak w ogóle zamknę wodę w całym domu (przy wodomierzu) to przez te pękniecie nie puszcza.
    W Rynnie do której odprowadzono odpływ jest lód.Pamiętam ze przy plusowych temperaturach trochę puszczała woda właśnie przez tą rynnę,jednak hydraulik twierdził ze to normalne.A teraz zamarło i dlatego rozszczelniło rurę.
    Na podgrzewacz mam osobny zawór jak pale w piecu to zamykam i mam ciepłą wodę z C.O
  • Poziom 14  
    Aby mieć pewność co do wężownicy to należało by odciąć rurę zasilającą i powrotną z centralnego ogrzewania do podgrzewacza. Jeden zawór tylko odcina grzanie CWU (blokuje przepływ wody).
  • Poziom 42  
    mamba12345 napisał:
    .Pamiętam ze przy plusowych temperaturach trochę puszczała woda właśnie przez tą rynnę,jednak hydraulik twierdził ze to normalne.A teraz zamarło i dlatego rozszczelniło rurę.
    Nie mogę się z tym zgodzić.Gdy cały układ jest wypełniony,to po osiągnięciu wysokiej temp. następuje wzrost objętości wody.Nadmiar wypływa ze zbiornika wyrównawczego. Ale po obniżeniu temp. w instalacji poziom wody się obniży.Zbiornik wyrównawczy "oddaje" wodę do układu i wszystko działa,aż do czasu gdy woda odparuje w dużej ilości i trzeba będzie uzupełnić stan,bo np.najwyżej umiejscowiony grzejnik przestał grzać.Reasumując ciągłe kapanie wody z przelewu jest podejrzane!