Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia 1.3 MPI szarpie, strzela na gazie

20 Gru 2013 09:13 4539 5
  • Poziom 7  
    Dzień dobry. Jestem tutaj pierwszy raz proszę o wyrozumiałość jak napiszę coś niezrozumiale. Posiadam Skodę Felicię 1.3, ma ona około 230000 km, rok produkcji 1997. Mam następujący problem: samochód odpala normalnie ale dziwnie pracuje jakby miał za niskie obroty, kiedy się nim jedzie to przyspiesza ale jak już uzyska się określoną prędkość i ma wejść na stałe obroty to zaczyna szarpać na benzynie taj jakby na chwile zniknęła iskra na gazie objawia się to strzałem gazu. jak już napisałem kiedy się przyspiesza wszystko jest oki.
    wymieniona została cewka tj. cały ten aparat na świecach co jest, czujnik halla i nadal nic. Po podpięciu do komputera wskazywało jakiś błąd czujnika halla wymieniłem go ponownie i nic nie uległo zmianie. Na komputerze pokazywało, że wysyła jakieś nieprawidłowe sygnały i coś z obrotami. nie wiem co może być powodem tej usterki proszę o pomoc. Jeśli będą potrzebne jakieś informacje natychmiast uzupełnię dane. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Sprawdź szczeliny na zaworach: 0,25mm dolot i 0,2mm wylot; kolejność: W-D-D-W-W-D-D-W. Może masz za ciasne i nie domykają Ci się "zalewając" silnik paliwem. Będzie działać, ale są problemy. Też mam 1.3 w LPG i regulacja zaworów to coroczny obowiązek; inaczej zaczyna się nierówna praca na wolnych obrotach, strzelanie LPG itp. Poza tym, czy LPG regulowane? Filtry czyste? (powietrza i gazu).
  • Poziom 14  
    "coś z obrotami" może sugerować uszkodzony czujnik położenia wału korbowego lub jego podłączenie ( zaśniedziałe styki, etc ), możesz to również sprawdzić.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie. rozwiązałem problem mojego auta. Nie były to zawory, które i tak ustawiłem, problemem była przepustnica. Została wymieniona i działa teraz jak złota. Pozdrawiam. polecam dobry serwis skody w Bydgoszczy przy ul. Brodnickiej, naprawdę się znają i mają bogatą wiedzę.
  • Poziom 36  
    A że tak spytam: co jej dolegało? Wyrobiona? Silniczek padł? Czy była... brudna?
  • Poziom 7  
    Cała do wymiany silnik krokowy padł pozdrawiam jak cos prosze pytac wmiare moich mozliwosci pomoge