Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher JUBILE 5.55 - zacina się

20 Gru 2013 11:04 5793 10
 • Poziom 1  
  Witam, mam problem z Karcherem JUBILE 5.55 są problemy z rozruchem, nie chce się włączyć; lekko sika małym strumieniem, a jak już się jakoś uda włączyć to chodzi dobrze, ale gdy wyłączę, to znowu to samo. Czytałem o jakimś zaworze, rozebrałem ją, ale nie wiem, gdzie ten zawór się znajduje.

 • Poziom 27  
  W głowicy na skutek osadzania się kamienia staje tłok odpowiadający za włączanie, rozbierz znajdź wężyk od chemii zamocowany do zaworu wyciągnij dwa bolce + zawór pod nim jest tłok. Wyciągnij nasmaruj wazeliną poskładaj i zadziała.
 • Poziom 13  
  Kolego JACU626 a może pomożesz i w moim przypadku.Myjka po włączeniu działa prawidłowo przez ok.5-7 min. następnie wyłącza się (przegrzewa się) i jak trochę ostygnie to ponownie się uruchamia na jakieś 2-3 min.i tak wkoło,aż przerwy są coraz dłuższe a czas pracy coraz krótszy (co sugeruje mocniejsze przegrzanie).Gdzie szukać przyczyny?

 • Poziom 27  
  W przedłużaczu na którym zapewne pracuje i przegrzewa się silnik mam ze dwa takie zagotowane ze stopionymi uzwojeniami.

 • Poziom 27  
  Masz podpięty bezpośrednio do gniazdka do którego prowadzi od licznika kabel o przekroju min 2,5mm nie dłuższy jak 25 mb?
 • Poziom 13  
  Zawsze bezpośrednio podłączam do gniazdka- bez żadnych przedłużaczy.Dzisiaj rozebrałem pompę i na pierwszy rzut oka jest wszystko ok.Tarcza zataczająca jest w jakimś smarze a nie w oleju tylko chyba jest jakiś przepracowany(co to za smar?).Nie wiem czy nie wymyć tego i zalać olejem tak jak gdzieś na elektrodzie wyczytałem (15W40). Co do samego silnika to nie wiem ale łożysk nie słychać ale jak zakręcę wirnikiem to nie kręci się on płynnie tylko po zakręceniu nim zaraz się zatrzymuje.
 • Poziom 13  
  cd. Dzisiaj rozebrałem silnik i wygląda mi na to ,że wszystko w nim jest o.k.Co do tych oporów po kręceniu wirnikiem to wydaje mi się ,że to przez zimeringi uszczelniające jest taki lekki opór.Gniazdo łożyska skośnego dokładnie wymyłem benzyną ekstrakcyjną , całość zalałem olejem 15W40 dokładnie skręciłem i .....po ok. 10 min. nieprzerwanej pracy Karcher się wyłączył. Załączył się po ok. 1min ,popracował ze 2 min. i znowu się wyłączył.Z pierwszej obserwacji wynika ,że silnik jest ciepły (gorący) w okolicach gniazda łożyska skośnego.Sama głowica pompy jest zimna.Zastanawia mnie tylko co tę pompę wyłącza.Gdzie znajduje się jakieś zabezpieczenie termiczne.