Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Orange iptv wifi - podłączenie

dk0x 20 Gru 2013 12:49 3441 3
  • #1 20 Gru 2013 12:49
    dk0x
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z podłączeniem dekodera orange iptv bezprzewodowo.
    Podpiąłem router tp wr743 w trybie client, internet działa bez problemu na nim, niestety podłączając kablem lan do dekodera, dekoder nie wykrywa kanałów.
    Kanały działają tylko jeżeli będzie podpięte kablem lan do liveboxa. Jak rozwiązać problem?

0 3
  • #3 08 Mar 2014 20:32
    dertyh
    Poziom 9  

Możnapodłaczyc przez wifi, mi się ta niełatwa sztuka udała. Z moich doswiadczen wynika że należy mieć 2 takie same lub zbudowane na takich samych układach AP, najlepiej z możliwością wgrania DDWRT. Ja użyłem dwóch Linksys'ów WRT54GSv4 z DDWRT, ustawione w tryb WDS, prędkość połaczenia wifi ustalona sztywno (u mnie najlepiej działa 36mb), parametr Sensitivity Range (ACK Timing) zmniejszony, w przeciwnym razie wystepuję "rwanie" obrazu, nie da się ogladać (domyslny jest 2000m, u mnie 50m). W obu routerach wszelkie firewalle wyłaczone, filtrowanie multicast MUSI byc wyłaczone (w ten sposob jest przesyłana IPTV). Tak zestawiony most WDS jest przezroczysty dla dekodera i mozna normalnie ogladac orange tv po kablu. Oczywiscie dodam ze jeden AP jest podłaczony do żoltego portu w livebox a drugi do dekodera. Inne sposoby na połaczenie w trybie AP <-> client, lub w trybie wds ale z uzyciem tanich routerów z kiepskim softem nie udaly sie. Wystepuje filtrowanie ruchu multicast, brak mozliwosci sterowania parametrem ACK timing i w konsekwencji brak obrazu lub przepuszczanie pojedynczych zdjec zamiast plynnego wyswietlania.

0
  • #4 22 Gru 2014 12:09
    mar_kruz
    Poziom 10  

Mi udało się to połączyć bez większych problemów na sprzęcie TP link tl-wr841n jako AP oraz tl-wa701 w pracującym w trybie klienta (pierwszy okol 100 zł drugi 60zł). Obraz chodzi płynnie nawet na HD, bardzo rzadko mam lekkie przycięcie (okolo 1 sek) odległości około 5m + strop. Niestety nie mam usług typu Video na życzenie, programu TV i kilku innych mało istotnych dla mnie rzeczy - ale z tym może kiedyś jeszcze trochę powalcze, chyba że ktoś ma jakiś pomysł dlaczego te usługi mgą nie dziłać. to chętnie skorzystam.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo