Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRC FLY SF SEQUENT po przelaczeniu na gaz gasnie

krzyniu3000 20 Dec 2013 13:19 4254 5
    krzyniu3000
    Level 9  
    Witam wszystkich forumowiczów , zwracam się z pomocą ustalenia usterki w mojej instalacji lpg BRC FLY SF SEQUENT , problem wygląda następująco auto czasami podczas jazdy szarpało na gazie w czasie jazdy , na biegu jałowym czasami gasło , pewnego razu auto już nie chciało w ogóle chodzić na gazie po przełączaniu w trakcie jazdy od razu gasło to samo działo się na biegu jałowym, auto było w servisie wymieniono filtr czujnik temperatury na reduktorze brc genius g 1200 , i stwierdzili ze jest walnięta centralka sterująca , na forum poczytałem i rozebrałem reduktor. Był strasznie zasyfiniony wiec go przeczyściłem i złożyłem go ponownie. Problem zniknął tylko nie wiem na jak długo. Membrana była w kiepskim stanie wiec zamówiłem oryginalny zestaw naprawczy by już ten problem wykluczyć.
    Moje auto to Chevrolet Evanda z 2004r. i jest z fabrycznie założoną instalcją lpg wtryski są Keihin pomarańczowe.
    Wiec moje pytanie brzmi czy to może być winna tylko strasznie zapaskudzonego reduktora ze wcześniej było szarpanie , a później auto przestało jeździć w ogóle na lpg. Posiadam interfejs do diagnostyki i program brc seqent fast 2.07 tylko przez ten program się łączy
    Piasek80
    Level 31  
    Skoro po zabiegu auto zaczęło jeździć na gazie - no to już wiesz gdzie leżała przyczyna.
    krzyniu3000
    Level 9  
    Witam problem powrócił po przejechaniu 500 km , zamówiłem kompletna instalacje bez wtrysków,czekam na przesyłkę , i spróbuje z nowym komputerem i wymienię elektrozawór i z filtrem fazy płynnej:(
    pytanie z innej beczki instalacja która zamówiłem jest reduktorem genius g 1500 i posiadała wtryski keihin niebieskie , czy jeśli zastosuje ten reduktor wpłynie na poprawę parametrów podczas jazdy??
    w instrukcjach czakramu nie stosowano tego reduktora do wtrysków keihin pomarańczowych które obecnie posiadam.
    krzyniu3000
    Level 9  
    Witam u mnie pomogła wymiana komputera,na przełączniku w pozycji gaz zaczęła ponownie palić się czerwona dioda na zimnym silniku i pomarańczowa w tracie przechodzenia , wcześniej nic się nie zapalało poza zieloną po której auto zaczeło gasnąć.
    Teraz tylko dokonam regulacji centralki do mojego auta bo komputer był zestrojony do innych parametrów.
    krzyniu3000
    Level 9  
    Witam znów pojawił się problem w mojej instalacji mianowicie przerywa i faluje na niskich obrotach i nie ma mocy nowe kable wysokiego napięcia ,świece i filtr ,dodam ze na benzynie chodzi bez zarzutu .
    krzyniu3000
    Level 9  
    Po podlaczeniu sie ppd czujnik TPS .czujnik obrotow silnika i sonde lambde i wymiane komputera ktory byl wadliwy auto zaczelo jezdzic jak marzenie 50 tys km podlaczeniu tych 3 sygnalow pd pracy silnika po wysprzegleniu auto ladnie opuszczalo obroty do nominalnych na biegu jawowym bez wedrowania i wieszenia na 3000obr\min i kultura jazdy tez sie poprawila auto przyjemniej przyspiesza instrukcje fabryczna do nubiry i lacetti mozna znalesc w internecie pozdrawiam