Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampki choinkowe świecą się od połowy do końca

20 Gru 2013 14:37 5736 7
  • Poziom 11  
    Witam was serdecznie, kupiłem sobie lampki z zamiarem powieszeniach ich wokół altanki. Niestety jest pewnien problem - świecą się od połowy do końca. Czyli wtykam wtyczkę, do połowy lampki się nie świecą, a od połowy się już działają aż do końca. Nie mam pojęcia, co to może być. Bardzo dziwne one są, nie mogę określić, czy szeregowe czy równoległe bo:
    -Jak wypnę lampkę z tej świecącej połowy, to żadna się nie świeci
    -Jak wypnę lampkę z tej nieświecącej połowy to ta druga połowa i tak się świeci

Próbowałem zamienić po jednej lampce ze świecącej połowy z jedną z nieświecącej połowy, ale i tak nic. Dalej jest to samo. To są nowe, nieruszane lampki - jak to mogę jakoś naprawić, o ile wogóle da rade?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Sznur podzielony jest na dwie części. Zakładając że ma on 100 żarówek, pierwsze 50 połączone jest szeregowo, następnie drugie 50 jest połączone również szeregowo, ale równolegle do pierwszej części :)
    Wniosek, spalona lub niestykająca jedna (lub więcej) żarówka w pierwszej części :) Probówka i po kolei można znaleźć.
  • Poziom 11  
    Ok, biorę się do sprawdzania

Sprawdziłem ręcznie(bo nie miałem miernika ani probówki pod ręką) i poprawiłem parę drucików - dalej nic. Teraz skombinowałem miernik - jak mogę tym sprawdzić? Nie ma niestety testera przewodu(wydającego dźwięk przy sprawnym połączeniu).
  • Poziom 11  
    Dobra, znalazłem tam uszkodzony kabel i wogóle druga połowa też przestała działać. Kupiłem takie same(tylko takie były), oczywiście upewniłem się 3x w sklepie, że działają, teraz mam pytanie: Jakim cudem te lampki bez żadnego kontrolera(podłączane bezpośrednio do prądu) migają? Połowa ich miga, druga połowa się świeci bez przerwy. Czy czasami coś się nie przerywa w obwodzie?
  • Poziom 9  
    bingo009 napisał:
    Jakim cudem te lampki bez żadnego kontrolera(podłączane bezpośrednio do prądu) migają? Połowa ich miga, druga połowa się świeci bez przerwy. Czy czasami coś się nie przerywa w obwodzie?

Pewnie w tą część lampek włożona jest ta żaróweczka przerywająca (najczęściej biały kolor)
  • Poziom 11  
    Teraz w tych znowu się połowa zepsuła. Czy to może być spowodowane warunkami na dworzu, czy poprostu felerne te lampki? Podziałały ledwo parę dni.
  • Poziom 1  
    Miałem do dyspozycji dwa komplety. W jednym dwie trzecie działało, jedna trzecia nie. W drugim świecił tylko środek. Odciąłem to co nie świeci, od tego co świeci, połączyłem to co świeci z tym co świeci i taki użyję...