Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Manta DVBT010 - Nie wyszukuje kanałów.

20 Gru 2013 15:20 7746 7
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam problem z wyszukiwaniem kanałów. Nie wyszukuje kompletnie nic. Ani kanałów telewizyjnych ani radiowych. Mam dość starą antenę siatkową wzmacnianą z sieci i dekoder wymieniony w temacie. Mieszkam 23km od Nowego Sącza, 12km od Limanowej. Zauważyłem, że dekoder szuka tych kanałów na sztywnych częstotliwościach, nie wiem czy tak powinno być.

Co mam począć? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Enigmanto napisał:
    Witam.
    Mam problem z wyszukiwaniem kanałów. Nie wyszukuje kompletnie nic. Ani kanałów telewizyjnych ani radiowych. Mam dość starą antenę siatkową wzmacnianą z sieci i dekoder wymieniony w temacie. Mieszkam 23km od Nowego Sącza, 12km od Limanowej. Zauważyłem, że dekoder szuka tych kanałów na sztywnych częstotliwościach, nie wiem czy tak powinno być.

Co mam począć? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Po tym co napisałeś to najlepiej zacząć od wezwania fachowca, kogoś co ma pojęcie. Wiek tej anteny nie ma znaczenia a tylko trzeba sprawdzić co w niej ewentualnie uszkodzone, przedobrzone.
  • Poziom 6  
    Co masz na myśli mówiąc przedobrzone?
  • Poziom 43  
    Enigmanto napisał:
    Co masz na myśli mówiąc przedobrzone?

Konkretnie to:
    Cytat:
    antenę siatkową wzmacnianą z sieci
    Przy takiej odlewgłości?
  • Poziom 6  
    Musisz pamiętać, że jestem laikiem w tych dziedzinach. Sugerujesz, że to za daleka odległość by wzmacniać antenę wzmacniaczem podłączanym do gniazdka?

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Przepraszam za podwójnego posta, ale sprawdziłem dekoder i na innej antenie działa.
    Jako że nie chce mi się bawić z moją starą, to prosiłbym abyście poradzili mi jaką antenę dobrać. Możecie mi powiedzieć na jaki kierunek mam ją ustawić, by odbierała chociaż podstawowe programy? Pomocna byłaby mapa nadajników, ale chyba takowa nie istnieje.
  • Specjalista AGD
    Enigmanto napisał:

Musisz pamiętać, że jestem laikiem w tych dziedzinach
    Tu masz odpowiedź
    LeDy napisał:

Po tym co napisałeś to najlepiej zacząć od wezwania fachowca
  • Poziom 43  
    Enigmanto napisał:
    Musisz pamiętać, że jestem laikiem w tych dziedzinach.
    Jako że nie chce mi się bawić z moją starą, to prosiłbym abyście poradzili mi jaką antenę dobrać. Możecie mi powiedzieć na jaki kierunek mam ją ustawić, by odbierała chociaż podstawowe programy? Pomocna byłaby mapa nadajników, ale chyba takowa nie istnieje.
    Dla laików są serwisy, fachowcy. Z moją starą, czyżby chodziło ci o żonę, bo nie rozumiem?? Kierunek taki jak sąsiedzi. Chyba z ameryki nie odbierają?
  • Poziom 6  
    To się mój panie, nazywa wyrywanie zdania z kontekstu wypowiedzi, ale udajmy, że żart Ci się udał.
    Sąsiedzi nie odbierają naziemnej. Mają talerze.

Przepraszam również, że uznałem, że to forum skupia fachowców. Mea culpa.