Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STM32 - Brak komunikacji z JTAG. Jtag chain interrogation failed all ones.

cwieek 20 Dec 2013 15:26 2277 8
Renex
 • #1
  cwieek
  Level 12  
  Witam, zaprojektowałem płytkę i przylutowałem procesor na razie bez zewnętrznego kwarcu. Niestety po podłączeniu JTAGA, wyswietla jtag chain interrogation failed all ones. W tym momencie nie lutowałem jeszcze żadnego z kondensatorów ani rezystora z obwodu kwarcu ani części analogowej. Boot0 i Boot1 mam podciągnięte do masy, a reset do 3.3v. Pomożecie mi z wykryciem usterki? Z góry wielkie dzięki!
  STM32 - Brak komunikacji z JTAG. Jtag chain interrogation failed all ones.
 • Renex
 • Renex
 • #3
  cwieek
  Level 12  
  Mówisz o tych od części analogowej? Wszystkie inne na zasilaniu są przylutowane. Poprawiłem opis na JTRST i zmieniłem wywołanie openocd na
  Quote:
  openocd-0.7.0\bin\openocd-0.7.0 -f interface/ftdi/jtag-lock-pick_tiny_2.cfg -f target/stm32f1x.cfg -c "adapter_khz 100; reset_config trst_only;"
  i niestety ciągle to samo.
 • #4
  Freddie Chopin
  MCUs specialist
  W 10-pinowym złączu JTAG standardowo NIE MA sygnału TRST, za to JEST sygnał zwykłego resetu (SRST), który zwykle należy podłączyć do odpowiedniej linii JTAGa.

  "Część analogowa" - jak to nazwałeś - jest KLUCZOWA dla działania układu. Mają być podłaczone WSZYSTKIE piny zasilania i masy, włącznie z "analogowymi". Przy KAŻDYM kondensator + przynajmniej jeden "większy" dla całej płytki i układu.

  4\/3!!
 • #5
  cwieek
  Level 12  
  Z tym łączem 10pinowym, to nie łączę się przez przejściówkę, tylko osobnymi kablami, więc TRST podłączyłem do nTRST JTAG-lock-pick Tiny 2. Przylutowałem kondensatory i dławik od VDDA i kurcze niestety ciągle to samo. W załączniku podrzucam zdjęcie z opisem. Myślisz, żeby wymienić procka na nowy?
  Dzięki kolejny raz za pomoc Freddie! :bday:
  STM32 - Brak komunikacji z JTAG. Jtag chain interrogation failed all ones.
 • #6
  Freddie Chopin
  MCUs specialist
  Ja bym bardziej szukał zwarć lub braku połączenia niż zmieniał układ na inny. Dla pewności czy działa możesz się spróbować połączyć z nim przez wbudowany bootloader.

  No i do JTAGa dołącz też pin resetu (SRST).

  4\/3!!
 • #7
  cwieek
  Level 12  
  Posprawdzałem wszystkie podłączenia i wydają się być ok. Próbowałem tez bez skutku z SRST. Jedyna rzeczy która mi nie pasuje, to to, że PA2 i PB14 są zwarte z VDD, pomimo tego, że na płytce na pewno nie ma fizycznego połączenia. Takie "przebicie" może być wynikiem uszkodzenia?
 • #8
  Freddie Chopin
  MCUs specialist
  W teorii tak, jeśli np podałeś zbyt wysokie napięcie na pin, to mógł się uszkodzić, choć zwykle zwarty jest wtedy do masy... Zanim odlutujesz cały układ mozesz spróbować podnieść tylko te dwie nóżki i zobaczysz czy zwarcie jest na układzie czy na PCB. Jak zasilasz układ, to napięcie na pinach VCC jest prawidłowe?

  Przy okazji - to USBVCC to jest 5V z USB?

  4\/3!!
 • #9
  cwieek
  Level 12  
  Odłączyłem nóżkę i tez jest zwarta z VCC.
  USBVCC to zasilanie 5v dla USBOTG. Wiem, że w nocie katalogowej jest napisane że maks to 3.6V, ale w sumie wzorowałem się na większości płytek ewaluacyjnych. Teraz nawet nie przylutowywałem gniazda usb i patrząc na moje perypetie w następnym prototypie użyję bootloadera przez USARTA. Pisałem wcześniejsze tematy z problemami fabrycznymi związanymi z bootloaderami poniżej wersji 2.1, i chyba odpuszczę bo trudno w Polsce znaleźć odpowiednie serie. Jak bym w końcu puścił to do produkcji i coś pójdzie nie tak, to byłbym w niezłej d*pie.