Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

medion ms 7366 - wyczyszczony bios

Undertaker43 20 Dec 2013 15:36 1494 5
    Undertaker43
    Level 7  
    Cześć,

Mam problem, który w skrócie wygląda tak: wymazalem bios z plyty glownej medions-7366 (taka czerwona). W sumie to nie wiem dokładnie jak i dlaczego, w kazdym razie byla to aplikacja ze strony producenta.

Teraz po wlaczeniu PC nie mam obrazu. Wentylatory od grafy i procka chodza, mysz dziala, wszystko inne zdaje się nie. Zresetowalem przeZ wyciągnięcie baterii, to samo.

Moje pytanie - zajmuje sie ktos programowaniem? Kosc zdaje sie jest wlutowana.
    Undertaker43
    Level 7  
    Spisałem następujące informacje z płyty głównej:

686 Amibios
    1999
    XK80
    1292

FINTEK
    F71882FG
    G929LAB
    FP63961

RTL8211BL
    98G3251
    G933 TAIWAN

Na żadnej z kostek nie ma napisu bios, ten cały "Amibios" jest na naklejce, która z kolei znajduje się na bezpośrednio na płycie.

Na pewno nie ma kostki w podstawce, całość wygląda jak tu:

https://www.google.pl/search?q=medion+ms+7366...oda.pl%252Fszukaj%252Cs-7366.html%3B769%3B607

Co już zrobiłem to reset biosu poprzez wyjęcie baterii - żadnych skutków.
    MamAtE
    Level 20  
    Undertaker43 wrote:
    Spisałem następujące informacje z płyty głównej:

686 Amibios
    1999
    XK80
    1292

FINTEK
    F71882FG
    G929LAB
    FP63961

RTL8211BL
    98G3251
    G933 TAIWAN

Na żadnej z kostek nie ma napisu bios, ten cały "Amibios" jest na naklejce, która z kolei znajduje się na bezpośrednio na płycie.

Na pewno nie ma kostki w podstawce, całość wygląda jak tu:

https://www.google.pl/search?q=medion+ms+7366...oda.pl%252Fszukaj%252Cs-7366.html%3B769%3B607

Co już zrobiłem to reset biosu poprzez wyjęcie baterii - żadnych skutków.
    Coś tu "ściemniasz", zobacz tu - pierwsze zdjęcie od góry (w grupie trzech zdjęć), w lewym dolnym rogu jest układ scalony w prawie kwadratowej podstawce (brązowej) a w nim "kość" BIOSa i ja tam wyraźnie widzę na naklejce napis: AMI.
    Sprawdź co jest na Twojej płycie i złóż tu "zeznanie".
    Undertaker43
    Level 7  
    Dzięki za tip, sprawdziłem ponownie i u mnie niczego takiego nie ma. Tylko te wspomniane kości z których pospisywałem informacje i wiele pomniejszych, na których to znowu jawi się napis Nikon i różne cyfry. Wszystko wlutowane. Nie ma żadnego elementu w podstawce.

Zworki też nie widzę nigdzie, baterię znowu wyjąłem, tym razem też poodpinałem DVD, dysk i wyjąłem RAMy - zero efektu. Nawet nic nie "piknie".
    MamAtE
    Level 20  
    Undertaker43 wrote:
    Dzięki za tip, sprawdziłem ponownie i u mnie niczego takiego nie ma. Tylko te wspomniane kości z których pospisywałem informacje i wiele pomniejszych, na których to znowu jawi się napis Nikon i różne cyfry. Wszystko wlutowane. Nie ma żadnego elementu w podstawce.
    To masz wyraźnego pecha, skoro kość BIOSa jest włutowana na stałe, ale i z tym można sobie poradzić, tyle tylko, że trzeba ją wylutować - potrzebna jest wylutownica na gorące powietrze - i następnie wlutować odpowiednią podstawkę, a samą pamięć EEPROM zaprogramować w zewnętrznym programatorze właściwym "wsadem".
    Dla potwierdzenia pokaż tu fotkę stosownej części Twojej płyty głównej.