Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

medion ms 7366 - wyczyszczony bios

20 Gru 2013 15:36 1341 5
  • Poziom 6  
    Cześć,

Mam problem, który w skrócie wygląda tak: wymazalem bios z plyty glownej medions-7366 (taka czerwona). W sumie to nie wiem dokładnie jak i dlaczego, w kazdym razie byla to aplikacja ze strony producenta.

Teraz po wlaczeniu PC nie mam obrazu. Wentylatory od grafy i procka chodza, mysz dziala, wszystko inne zdaje się nie. Zresetowalem przeZ wyciągnięcie baterii, to samo.

Moje pytanie - zajmuje sie ktos programowaniem? Kosc zdaje sie jest wlutowana.
  • Poziom 38  
    Jedyne co możesz zrobić to poszukać wsadu do kości biosa ( sprawdź dokładny model, rewizję i wersję płyty głównej) oraz spisać model kości bios. Są osoby które programują takie kości (nie ja) ;)
  • Poziom 6  
    Spisałem następujące informacje z płyty głównej:

686 Amibios
    1999
    XK80
    1292

FINTEK
    F71882FG
    G929LAB
    FP63961

RTL8211BL
    98G3251
    G933 TAIWAN

Na żadnej z kostek nie ma napisu bios, ten cały "Amibios" jest na naklejce, która z kolei znajduje się na bezpośrednio na płycie.

Na pewno nie ma kostki w podstawce, całość wygląda jak tu:

https://www.google.pl/search?q=medion+ms+7366...oda.pl%252Fszukaj%252Cs-7366.html%3B769%3B607

Co już zrobiłem to reset biosu poprzez wyjęcie baterii - żadnych skutków.
  • Poziom 20  
    Undertaker43 napisał:
    Spisałem następujące informacje z płyty głównej:

686 Amibios
    1999
    XK80
    1292

FINTEK
    F71882FG
    G929LAB
    FP63961

RTL8211BL
    98G3251
    G933 TAIWAN

Na żadnej z kostek nie ma napisu bios, ten cały "Amibios" jest na naklejce, która z kolei znajduje się na bezpośrednio na płycie.

Na pewno nie ma kostki w podstawce, całość wygląda jak tu:

https://www.google.pl/search?q=medion+ms+7366...oda.pl%252Fszukaj%252Cs-7366.html%3B769%3B607

Co już zrobiłem to reset biosu poprzez wyjęcie baterii - żadnych skutków.
    Coś tu "ściemniasz", zobacz tu - pierwsze zdjęcie od góry (w grupie trzech zdjęć), w lewym dolnym rogu jest układ scalony w prawie kwadratowej podstawce (brązowej) a w nim "kość" BIOSa i ja tam wyraźnie widzę na naklejce napis: AMI.
    Sprawdź co jest na Twojej płycie i złóż tu "zeznanie".
  • Poziom 6  
    Dzięki za tip, sprawdziłem ponownie i u mnie niczego takiego nie ma. Tylko te wspomniane kości z których pospisywałem informacje i wiele pomniejszych, na których to znowu jawi się napis Nikon i różne cyfry. Wszystko wlutowane. Nie ma żadnego elementu w podstawce.

Zworki też nie widzę nigdzie, baterię znowu wyjąłem, tym razem też poodpinałem DVD, dysk i wyjąłem RAMy - zero efektu. Nawet nic nie "piknie".
  • Poziom 20  
    Undertaker43 napisał:
    Dzięki za tip, sprawdziłem ponownie i u mnie niczego takiego nie ma. Tylko te wspomniane kości z których pospisywałem informacje i wiele pomniejszych, na których to znowu jawi się napis Nikon i różne cyfry. Wszystko wlutowane. Nie ma żadnego elementu w podstawce.
    To masz wyraźnego pecha, skoro kość BIOSa jest włutowana na stałe, ale i z tym można sobie poradzić, tyle tylko, że trzeba ją wylutować - potrzebna jest wylutownica na gorące powietrze - i następnie wlutować odpowiednią podstawkę, a samą pamięć EEPROM zaprogramować w zewnętrznym programatorze właściwym "wsadem".
    Dla potwierdzenia pokaż tu fotkę stosownej części Twojej płyty głównej.