Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - zmiana pomiaru prędkości z przedniego lewego koła

photography 20 Gru 2013 17:34 3561 6
  • #1 20 Gru 2013 17:34
    photography
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam Opla Astre G 2.0 DTL bez ABS ostatnio została wymieniona przednia lewa piasta z tym że bez czujnika pomiaru prędkości, w aucie tym prędkość jest mierzona przez czujnik w piaście, jak można się domyślać licznik nie pokazuje prędkości i silnik szarpie jak schodzi z obrotów, do wymiany jest jeszcze jedna z tylnych piast, wpadłem na pomysł żeby ograniczyć straty żeby zakupić piastę na tył z czujnikiem pomiaru prędkości i przewód od przedniego lewego koła przeciągnąć do tylnej piasty z czujnikiem pomiaru prędkości, tylko pytanie czy sygnały wysyłane przez przednie i tylne koła są identyczne? Nigdzie nie mogę znaleźć schematu czujnika piasty tylnej i przedniej żeby się czegoś więcej dowiedzieć

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2013 18:57
    serwus2009
    Poziom 16  

Masz tam abs?
    Bo chyba nie było astry G bez ABS'u.
    Jeśli masz abs nie kombinuj, bo kolejnego posta możesz już nie napisać, zresztą jak nie masz to też nie kombinuj tylko zrób jak fabryka wypuściła.
    Sygnały są takie same, ale nie wiem czy dasz rade ''podebrać''.

Przypadkiem w tym aucie prędkościomierz nie działa na ''średnią'' prędkość auta, jak ma to miejsce w wielu innych autkach?

0
  • #3 21 Gru 2013 10:19
    photography
    Poziom 2  

Astra nie ma ABS, czujnik jest tylko na przednim lewym kole który mierzy prędkość

0
  • #4 21 Gru 2013 21:14
    Temple One
    Poziom 19  

Każda Astra G wychodziła fabrycznie z ABSem i airbagiem. W każdej wersji. Więc jak możesz nie mieć ABSu?

0
  • #5 22 Gru 2013 10:58
    photography
    Poziom 2  

W tej Astrze G nie ma ABSu po pierwsze nie ma czujników na ABS na 3 kołach, po drugie nie ma pompy ABSu, nie znam historii auta mam je od pół roku, nie wiem czy to wina przeróbek czy tak miała ta astra

1
  • #6 23 Gru 2013 12:40
    photography
    Poziom 2  

Rozwiązanie działa licznik dobrze pokazuje prędkość silnik nie szarpie jak schodzi z obrotów

5
  • #7 23 Gru 2013 20:20
    MikeC
    Poziom 17  

Tak dla rozwiania wątpliwości , oczywiście że były astry G bez ABS (choćby wersja "club" sprzedawana w polskich salonach ) , oczywiście miały tylko jedną piastę z czujnikiem i korektor siły hamowania nad tylną belką zawieszenia .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo