Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienia/kalibracja obrazu w Philips PFL 6008K

20 Gru 2013 17:37 3618 7
 • Poziom 7  
  Witam

  Od niedawna mam TV Philips PFL6008k i szukam sprawdzonych ustawień obrazu.
  Czy ktoś może się podzielić ustawieniami? Ciężko je znaleźć... Czy to jakieś lobby serwisów RTV, które wycinają posty z ustawieniami aby wykupywać usługę kalibracji obrazu w TV?

  Z góry dzięki.
 • Poziom 29  
  Ustaw tak jak Ci odpowiada jaki problem? Obejrzyj kilka filmów, popraw co Ci nie pasuje. Gdzieś w internecie jest kilka poradników, zdjęcia pomagające ustawić podstawowe parametry.
 • Poziom 7  
  Jasne, że mogę ustawiać jak mi pasuje, ale chodzi o to, że trudno znaleźć gotowe, sprawdzone przez innych ustawienia, które są pomocne i można na nich po części bazować.
 • Poziom 29  
  A skąd wiesz, że sprawdzone i mocne będą Ci się podobać? Każdy lubi co innego, jeden chce mieć TV żarówę co oczy wypala a inny obraz kinowy z jak największą ilością detalu. 99% ludzi ma tv ustawiony na wypalanie oczu i ja u nich nie mogę siedzieć przed TV.
 • Poziom 7  
  Zgadzam się z tym, ale w takim razie po co tak często polecana jest (nie wiem jak tutaj, ale na innym forum jest to nagminne wręcz) kalibracja ekranu?
  Czy to tylko wyciąganie kasy od frajerów?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Tak jak pisze kolega wyżej, ustaw swój tv jak Tobie pasuje, nie sugeruj się tym co piszą inni, to Tobie ma odpowiadać obraz, a:
  deess napisał:
  kalibracja ekranu

  to tylko i wyłącznie:
  deess napisał:
  wyciąganie kasy od frajerów

  i wmawianie im, ze tak powinno być.
  Czasami tacy powinni sobie skalibrować mózg.
 • Poziom 29  
  Kalibracja jest to ustawienie inne niż predefiniowane bo te często są kiepskie i nie da się na nich oglądać bo bolą oczy i dobrze ustawiając można wyciągnąć z TV więcej niż może się wydawać.
  Ja na każdym tv idealnych ustawień szukałem kilka tygodni-miesięcy nawet i moje ustawienie jest takie jak żadne inne z gotowych ustawień i uważam, że nie jestem w stanie z danego TV wyciągnąć więcej według tego co mi się podoba.
 • Poziom 21  
  Chcąc ustawić domyślne ustawienia obrazu, fonii itp, poszukaj na forum Tryby Serwisowe do swojego TV