Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KAMERA PTZ I rejestrator - sterowanie

konek11 20 Gru 2013 18:14 3429 8
  • #1 20 Gru 2013 18:14
    konek11
    Poziom 11  

Witam,
    mam problem ponieważ pierwszy raz montowałem kamerkę PTZ
    model SAMSUNG SPC-3430H.

Sprawa wygląda tak chcę ją podłączyć pod rejestrator SAMUSNG SRD-470 D który ma wejście na złącze RS232 natomiast kamera sterowana jest za pomocą RS485, czy jest możliwość podłączenia jej pod ten sprzęt?

czy stosując konwerter PTZ

kamerka będzie dała możliwość sterowania nią za pomocą aplikacji/rejestratora?

z góry dzięki za każdą podpowiedź

• Pomocny post
    #2 20 Gru 2013 22:02
    multilan
    Poziom 9  

Nie ma potrzeby stosowania konwertera. Ten rejestrator ma port RS485.

• #3 20 Gru 2013 22:19
    wotik
    Poziom 20  

Witam

Instrukcja obsługi - strona 18.

pozdrawiam

Wojtek

• #4 21 Gru 2013 13:45
    konek11
    Poziom 11  

dzięki, jeżeli w kamerze jest Txd + i Txd - oraz Rxd + i Rxd - to podłączam w rejestratorze + do plusa - do minusa? bo tam są tylko dwa wejścia?

po podłączeniu tak jak napisałem wyżej nie działa mi sterowanie świeci się ciągle menu konfiguracyjne kamery i nie mogę nic więcej zrobić :(

KAMERA PTZ I rejestrator - sterowanie KAMERA PTZ I rejestrator - sterowanie KAMERA PTZ I rejestrator - sterowanie

ps. kabel do sterownia ptz to skrętka UTP gdzie
    Txd + = pomarańcz
    Tdx - = biało-pomarańczowy
    Rxd+ = niebieski
    Rxd - = biało niebieski

• #5 21 Gru 2013 15:02
    FlyBoy
    Poziom 28  

Ustawiłeś taki sam protokół i baud rate oraz ID (adres) kamery w ustawieniach rejestratora? W Twoim przypadku musisz ustawić adres na 0.

• #6 22 Gru 2013 14:58
    konek11
    Poziom 11  

sprawdzę i dam znać, jeżeli chodzi o podłączenie samego kabla do rs 485 to dobrze mam to podłączone? jak trzeba to zrobić?

• Pomocny post
    #7 22 Gru 2013 17:46
    FlyBoy
    Poziom 28  

Co do podłączenia kabli to nie bardzo dobrze. Kamera ma możliwość obsługi w trybie full duplex(dlatego ma cztery styki RS-485), rejestrator half duplex(dlatego ma dwa styki RS-485).
    W kamerze odłącz kable od Txd+ oraz Txd-, zostaw podłączone Rxd+ oraz Rxd- (czyli para niebieski, niebiesko-biały). Teraz na drugim końcu kabla podłącz niebieski do styku "RS-485+" a niebiesko-biały do styku "RS-485-".
    Znajdź na płytce kamery dip switch SW602 i ustaw oba na "ON".
    Teraz na płytce kamery znajdź dip switch SW603 i ustaw piny na:

1 - OFF
    2 - OFF
    3 - OFF
    4 - OFF
    7 - OFF

Teraz w ustawieniach rejestratora ustaw adres kamery dla tego kanału na 0, baud rate na 9600 i protokół na Samsung.

• #8 10 Sty 2014 19:29
    konek11
    Poziom 11  

wszystko działa jak należy dzięki kolego wielkie :)

• #9 31 Sty 2014 09:50
    konek11
    Poziom 11  

Witam mam kolejne pytanie odnośnie tej kamery i tego rejestratora.

Na obiekcie posiadam jeszcze system DIVA do którego są podłączone kamery IP podczas wyszukiwania kamer DIVA znalazła mi kamerkę SAMSUNG na adresie IP 192.168.1.200 ( to adres rejestratora) niestety nie ma obrazu. Nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość aby pobrać obraz z jednej kamery analogowej która jest wpięta do rejestratora sieciowego? Jaki jest jej ewentualny port? Gdzie go szukać? Gdy łączę się po porcie 80 pobieram obraz z 4 kamer jednak jest możliwość streamingu jednej z nich.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo