Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica 163.4TpsYKDpOSr

pawel.t76 20 Gru 2013 19:15 3030 5
  • #1 20 Gru 2013 19:15
    pawel.t76
    Poziom 2  

Witam.
    Piekarnik po uruchomieniu zachowuje się normalnie, wszystko działa (nagrzewa się do zadanej temp., działają programy, uruchamia się chłodzenie), po czym wyrzuca mi bezpiecznik ochronny. Po wyłączeniu z kontaktu mogę załączyć "podnieść" bezpiecznik. Jak piekarnik ostygnie można go ponownie podłączyć do sieci. Dodam, że jakiś czas temu wyłączał się i załączał w trakcie pracy (za każdym razem musiałem ustawiać godzinę). Doradzono mi żebym wyłączył go z zasilania (zresetował), ponieważ elektronika czasem lubi wariować. Dwa miesiące działał prawidłowo. Proszę o radę, co może być przyczyną powstałej usterki.

0 5
  • #3 22 Gru 2013 20:16
    pawel.t76
    Poziom 2  

Bardzo dziękuje za poradę ale to już sprawdziłem. Proszę o inne sugestie. Z góry dziękuje.

0
  • #4 27 Gru 2013 16:47
    pawel.t76
    Poziom 2  

Może mi ktoś powiedzieć, czy za wybicia może być odpowiedzialny układ sterowania (programator)? Jak już pisałem wcześniej zdarzało się, że podczas pracy resetował się. Proszę o ewentualną opinię, co mogłoby być tego powodem.

0
  • #5 27 Gru 2013 19:22
    gabares
    Poziom 18  

Czy wywala bezpiecznik różnicowy (ogólny) czy przeciążeniowy (tylko na dane gniazdka lub siłowy ) z tekstu sądzę że zabezpieczający to pewnie właśnie różnicowy .Jest to spowodowane najczęściej przebiciem na masę w instalacji.Sprawdzić grzałki omomierzem lub induktorem. Jeżeli takowych nie ma wystarczy kontrolka fazowa,Piekarnik ma zwykle 4 grzałki jeżeli któraś ma przebicie potrza ją wymienić

0
  • #6 15 Kwi 2014 19:44
    pawel.t76
    Poziom 2  

Przepraszam bardzo, że nie odpowiadałem na posty. Powód usterki okazał się prozaiczny - stopiona kostka przylaczeniowa. W momencie kiedy piekarnik rozgrzewał się dochodziło do zwarcia na masę. PS porcelana była niezawodna ale teraz liczą się oszczędności. Pozdrawiam.

1