Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka LFT 3214HX/HA - miganie przycisku on/off oraz liczba 10 na wyświetlaczu

bomberro 20 Gru 2013 20:04 2055 2
  • #1 20 Gru 2013 20:04
    bomberro
    Poziom 7  

Witam wszystkich

Mam dość dziwny problem ze swoją zmywarką, a mianowicie po ustawieniu programu i włączeniu zmywarka działa normalnie. Gdy zbliża się koniec działania zmywarka normalnie wylewa wodę po czym na chwile się zatrzymuje, następnie ponownie przez jakieś 5 min próbuje wylewać wodę. Wtedy zaczyna migać przycisk włącz/wyłącz a na wyświetlaczu miga liczba 10. Gdy ją wyłączę przyciskiem po około 10 min sama się włączy i próbuje (przez jakiś czas) dalej wypompowywać wodę (oczywiście pulsuje przycisk i wyświetlacz). To samo się dzieje gdy ją włączę ale nie zamknę klapy. Jedyne wyłączenie to wyjęcie wtyczki z gniazdka.

Co może być przyczyną:?: i co oznacza kod błędu 10 :?:

Pomóżcie

P.S
    Najgorsze że gwarancja skończyła się 3 miesiące temu.

0 2
  • #2 22 Gru 2013 01:28
    peter falk
    Specjalista AGD

Dziesiątka w DEA1 to niby uszkodzona grzałka lub jej okablowanie.

0
  • #3 23 Gru 2013 16:30
    bomberro
    Poziom 7  

Sprawdziłem przejście w gnieździe grzałki. Okazało się że miernik wskazał nieskończoność, ale na stykach samej grzałki (na drutach doprowadzających ) jest 29 ohm. I teraz nie wiem czy między gniazdem jest jakieś zabezpieczenie czy coś się po prostu rozłączyło. Ciekawe czy da się to naprawić czy czeka mnie wymiana całej grzałki i ile może kosztować?

0