Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSC Alexor czy Satel Micra Kwota do 1400zł

20 Gru 2013 22:23 2742 12
  • Poziom 14  
    Przyszedł czas aby nabyć coś do ochrony, interesowało by mnie

Powiadomienie GSM
    Bezprzewodowy system
    Aby nie przekroczyć kwoty 1400zł

Do zastosowania w mieszkaniu 2 pokoje 45m2 1piętro

I tak jak w temacie, co byście wybrali Alexor czy Micrę ?

http://allegro.pl

http://allegro.pl

Micra taka popularna ale czytając ludzie mówią że to raczej do kiosku czy domku letniskowego niż do mieszkania....

Wdzięczny będę za podpowiedź

Moderowany przez sharp:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• OptexOptex
  • Poziom 20  
    Witam

Napisz czego dokładnie oczekujesz od systemu który chcesz instalować. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy - więc musisz skonkretyzować swoje oczekiwania.

Ja ostatnio instalowałem Micre w niewielkim biurze i jak najbardziej się tam sprawdza. Wydaje mi się, że Micra to najbardziej ekonomiczny kompromis...

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 14  
    Wotik, czego oczekuje. Przede wszystkim aby spełniał swoje zadanie.
    ew. posiadał możliwość rozbudowy w przyszłości,
    GSM,
    fajnie było by zarządzać przez Internet lub telefon,
    abym nie musiał ładować czujek co 2 dni,
  • Poziom 20  
    Witam

Z tego co pamiętam Micre można rozbudować do 8 czujek/kontaktronów bezprzewodowych + kilka wejść przewodowych. Do tego masz chyba 3 wyjścia. Powiadamianie GSM - jak najbardziej, i dość szeroki zakres konfiguracji tego o czym ma powiadamiać. Obsługa przez telefon/sms - jak najbardziej. Jest też aplikacja mobilna do zarządzania przez Internet. Baterie w dedykowanych do tej centrali czujkach Satelowskich wymieniasz raz na 2-3 lata. Jeśli je przełączysz w tryb "nieekonomiczny" pewnie co rok - czy to często - oceń sam. Zresztą możesz ustawić powiadamianie sms jeśli któraś czujka będzie sygnalizować słabą baterię. Podobnie z manipulatorem. Najlepiej przejrzyj instrukcję do Micry - zobaczysz czego możesz po niej oczekiwać.

Mi np. najbardziej brakuje jednoznacznego zobrazowania na manipulatorze tego czy system jest uzbrojony czy nie, w przypadku gdy użytkownicy uzbrajają go w sposób mieszany: z klawiatury i pilota... Ale coś za coś... ;-)

pozdrawiam

Wojtek
  • OptexOptex
  • Poziom 37  
    Witam,

wotik napisał:
    Wydaje mi się, że Micra to najbardziej ekonomiczny kompromis...

Kompromis... ale dla oszczędnych :) Moim zdaniem, system w mieszkaniu powinien być wyposażony w manipulator.

Ja do mieszkania, po raz kolejny, polecam Versę + moduł MCU + GPRS-T1. MCU obsługuje czujki Micry, a Versa obsługuje do 30 czujników. Na bazie Versy można zbudować bardzo fajny system do mieszkania. Przy zastosowaniu MCU można zabezpieczyć również komórkę czujnikiem bezprzewodowym, zdefiniować osobną strefę sterowaną z pilota. Oczywiście strefa z komórką ma sens jeśli komórka jest w pobliżu mieszkania (zasięg).

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    bhtom napisał:
    Moim zdaniem, system w mieszkaniu powinien być wyposażony w manipulator.

Witam

Jak wcześniej napisałem Micra obsługuje manipulator bezprzewodowy (MKP-300).

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 20  
    Jak zwał, tak zwał... ;-) choć w istocie mógłby mieć komunikację dwukierunkową...

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 12  
    Koledzy wyżej dobrze piszą. Bież albo Micre albo Verse z modułem MCU. Versa bardziej rozwojowa na przyszłość.

Cytat:
    Micra taka popularna ale czytając ludzie mówią że to raczej do kiosku czy domku letniskowego niż do mieszkania....

Nie ma co popadać w paranoję, jeśli do twoich potrzeb wystarcza Micra to ją zamontuj i będzie ok. Niektórzy to by wszędzie widzieli Integre 128 WRL i nie ważne ze była by wykorzystana w 10 %. Dobrze zainstalowany system na Micrze będzie lepiej spełniał swoje zadanie niż spaprany na Abaxie czy Alexorze
  • Poziom 14  
    Panowie dzięki serdecznie za pomoc !
    Jednak chyba pomyślę przyszłościowo i zdecyduje się na

Satel Centrala Versa 15 300zł
    Manipulator Versa-LCDM-WH 258zł
    Satel Obudowa OPU-3 P 100zł
    Transformator 230V/18V AC do obudowy OPU-3 P 71zł
    Akumulator 7Ah/12V 57zł
    Satel SP-4006 BL 148zł
    Satel GPRS-T2 276zł
    Satel VERSA-MCU 132zł
    MPD-300 x2 108zł

Czy to dobry wybór ?
    Co do tego jeszcze potrzebuję, kabel / kołki ?
    Czy wszystko wedle symboli będzie ze sobą współpracować ?
    Gdzie najlepiej kupować taki zestaw ?
    Poruszam się po omacku trochę :D

Dzięki jeszcze raz za pomoc :)))
  • Poziom 24  
    Jesli masz miec czujki bezprzewodowe to po co ci versa 15 wystarczy versa 5 wyjdzie taniej a w razie czego ppdepniesz mod. Rozszerzenia