Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 37PFL5603D/10 - Jak przechwycić obraz z telewizora?

Dragon2011 20 Gru 2013 23:35 1887 6
  • #1 20 Gru 2013 23:35
    Dragon2011
    Poziom 9  

Cześć wszystkim.
    Mam telewizor Philips 37PFL5603D/10, nie ma on możliwości połączenia z PC (przynajmniej według dokumentacji), jest jednak port USB. Moje pytanie jest takie: jak najprościej i możliwie najtaniej zgrywać z niego obraz wideo na komputer, w sensie np. na dysk twardy? Po prostu jak zrobić to najprostszą drogą, żeby przechwytywać obraz do laptopa? Bezpośrednio kompa nie podłączę, więc myślę, że potrzebuję jakiegoś dodatkowego urządzenia. Jak to w takim wypadku wygląda i jakie są możliwości ? Jakiś graber obrazu, karta, coś w tym stylu?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edit:

PS: Znalazłem coś takiego, ale nie mam pojęcia, czy to będzie dobre, jak z jakością takich nagrań itd...:
    VIDEO GRABBER Z TUNEREM TV BOX

Posty scaliłem. /Olek II/

0 6
  • #2 23 Gru 2013 12:44
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Co dokładnie ma być zgrywane, z jakiego żródła?
    Tzn: naziemna telewizja cyfrowa czy inny sygnał, np z dekodera satelitarnego, bądź z kablówki?

0
  • #3 23 Gru 2013 15:14
    Dragon2011
    Poziom 9  

Tak, jest to dekoder satelitarny. Dekoder ma możliwość nagrywania na swój dysk tego, co leci w TV, ale nie ma możliwości zgrania tego jakkolwiek na dysk twardy/laptopa. Chodzi zatem o to, żeby to, co ogląda się na dekoderze zgrać na dysk.

0
  • #4 23 Gru 2013 16:01
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Dragon2011 napisał:
    Dekoder ma możliwość nagrywania na swój dysk tego, co leci w TV...

Raczej nie, dekoder nagrywa to co sam odbiera, telewizor robi tu za wyświetlacz...

Jaka to platforma satelitarna?

Rozważ zakup nagrywarki zewnętrznej (DVD/HDD Recorder) bądź tańsza opcja to videograber do komputera.

0
  • #5 24 Gru 2013 00:16
    Dragon2011
    Poziom 9  

Platforma NC+.
    Mógłbyś polecić jakąś nagrywarkę zewnętrzną albo grabber? Ten co podałem się do tego nadaje? Jak z jakością czegoś takiego? I czy te urządzenia zgrywają obraz jakby ten wyświetlany przez telewizor?

0
  • #6 24 Gru 2013 00:21
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Jaki dekoder?

0
  • #7 24 Gru 2013 00:30
    Dragon2011
    Poziom 9  

Wydaje mi się, że ten, ale głowy nie dam, bo to u znajomego.
    Najlepsze byłoby urządzenie, które nagrywa po prostu obraz z TV, albo które ma wejścia video takie, jak te, do których podłącza się dekoder w telewizorze i które przechwyciłoby obraz z dekodera.

Nie, przepraszam, to ten dekoder: http://ncplus.pl/oferta/dekodery/mediabox-hd-pvr-500-gb

Nie piszemy postu pod postem, do edycji użyj klawisza "zmień". /Olek II/

0