Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat instalacji audio w mieszkaniu

kermit_09 21 Gru 2013 01:16 1737 2
  • #1 21 Gru 2013 01:16
    kermit_09
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym zadać pytania, mam nadzieję, że nie zbyt głupie, jednak nie znam się na sprzęcie audio.
    Przy okazji remontu planuję zrobienie kina domowego z zamiarem oglądania filmów i puszczania muzyki na cały duży pokój z kuchnią ok 35 metrów, ale przesadzać nie mogę - kamienica (sąsiedzi). Źródłem będzie komputer (filmy ze skompresowanym 6-kanałowym dźwiękiem), pliki audio itp.

Proszę rzucić okiem na "schemat", czy tak można to połączyć?
    Jakie połączenie wybrać komputer-ampli?
    Czy pod Windows 7 nie będzie problemu z wyborem wyjścia audio?
    Czy możliwe do zrobienia jest to co chcę mieć w łazience - możliwość słuchania tego co na mieszkaniu lub radia? Czy amplituner może wypuszczać to samo na głośniki i na wyjście zewnętrzne?
    Podobają mi się naścienne przednie kolumny - można dostać takie w rozsądnych pieniądzach w zestawie z pozostałymi głośnikami już w tradycyjnym wydaniu (tak żeby każdy nie był z innej parafii; rozsądna kwota dla mnie to 2-3,5 tys. za zestaw)?
    Czy subwoofer to standard/konieczność/luksus?

pozdrawiam
    kermit

schemat instalacji audio w mieszkaniu

0 2
  • #2 21 Gru 2013 16:41
    Tomeqq
    Poziom 10  

Witam
    Widze ze w Twojej płycie P8P67 jest zintegrowana karta dzwiekowa Realtek ALC892 tak że mozna pokombinować
    Win 7 nie stwarza problemu kwestia ustawien w sterownikach oprogramowaniu karty dzwiękowej. No i dalej po kolei tak jak na schemacie zestawik komputerowy 5.1 do karty dzwiekowej (3x mini jack) a wyjscie optyczne do amplitunera (i tu właśnie musisz pobawic sie w tych sterownikach realteka zeby i tu i tu dawał sygnał ale wydaje mi sie ze daje).
    HDMI mozesz od razu do TV (wszystko zalezy jaki ampli).
    zestaw kina domowego oczywiście do amplitunera.
    za bardzo nie rozumniem tego wejścia do ampli ( LAN (np. radio))?
    I teraz kwestia tej łazienki jeśli chcesz mieć tam głośniki i słuchać tego samego co na kinie domwym to troche bez sensu jest stosowanie dodatkowego wzmacniacza i tumera fm ogólnie mozna by tak zrobić ale po 1 przewaznie amplitunery maja wyjście na sub aktywny nie wiem akurat jaki Ty posiadasz czy tam planujesz kupic po drugie byś musiał osobno sobie na tym wzmacniaczu podgłaszac i ściszac ogólnie nie było by to sterowane w jednym miejscu (mowa o ampli) Opcje jaką widze to mozesz zrobić sobie takie sztucznne 7.1 poprostu kupujac ampli 7.1 i te 2 głośniki poświecic na łazienke a w pokoju TV zostawic sobie 5.1 ale to takie naciagane juz i kosztowne zreszta szkoda by było, mozesz tez jak juz chcesz słochać muzy z jednego źrodła ktorym bedzie komp puścic sygnał z kompa (jack - chinch) faktyczne na jakiś wzmak ktory by zasilał łazienke nie musi to być przeciez sygnał z amplitunera (ale odpada juz dzwiek z TV). No ale tak jak wcześnieś pisałem bedzie osobne sterowanie i gdy bedziesz chciał posłuchac muzy bedziesz musiał właczyć głośniki od kompa, amplituner i wzmacniacz na łazienke i wszystko osobno podgłaszac i zciszac.
    A subwoofer to i standart i konieczność i luksus :)

0
  • #3 23 Gru 2013 02:37
    kermit_09
    Poziom 9  

Hej
    Sprzętu jeszcze nie mam kupionego.

Tomeqq napisał:

HDMI mozesz od razu do TV (wszystko zalezy jaki ampli).

Chcę mieć sterowanie na TV. :)

Tomeqq napisał:
    za bardzo nie rozumniem tego wejścia do ampli ( LAN (np. radio))?

Np. możliwość słuchania radia internetowego niezależnie od kompa.

Tomeqq napisał:
    I teraz kwestia tej łazienki jeśli chcesz mieć tam głośniki i słuchać tego samego co na kinie domwym to troche bez sensu jest stosowanie dodatkowego wzmacniacza i tumera fm ogólnie mozna by tak zrobić ale po 1 przewaznie amplitunery maja wyjście na sub aktywny nie wiem akurat jaki Ty posiadasz czy tam planujesz kupic po drugie byś musiał osobno sobie na tym wzmacniaczu podgłaszac i ściszac

Właśnie o to chodzi, żeby sterowanie głośnością było w łazience niezależne.
    Jak mógłbym wykorzystać takie wyjście na sub aktywny? Czy będę je miał wolne?

Tomeqq napisał:
    mozesz puścic sygnał z kompa (jack - chinch) faktyczne na jakiś wzmak ktory by zasilał łazienke nie musi to być przeciez sygnał z amplitunera

W tym wypadku musiałbym przełączać kabelki mini jack pomiędzy łazienką, a zestawem komputerowym 5.1. Czyli odpada.

pozdrawiam
    kermit

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo