Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa

bsprince 21 Dec 2013 12:47 3180 2
 • #1
  bsprince
  Level 2  
  Witam,

  Witam serdecznie i błagam o radę.

  Posiadam piec ZWR18-2KDE od jakiegoś czasu był problem z uruchamianiem się pieca do grzania wody użytkowej, centralne działa prawidłowo. Piec regularnie jest serwisowany przez magików z Junkersa. Na ostatniej wizycie bez zdejmowania pokrywy stwierdzili że dobiega już jego koniec, że zawór trójdrożny, że może ciśnienie wody za małe, pokazali jak operować modulacją płomienia skasowali 200 zł i tyle było z serwisu. Problem uruchamiania się pieca przy wodzie użytkowej narastał - zawołany pan Kaziu "co na piecach się zna " stwierdził że walnięty jest czujnik NTC - rozebrałem wszystko - OK, niestety ciepła woda całkowicie przestała się uruchamiać. na dzień dzisiejszy idąc za radą z innego posta rozebrałem zawór trójdrożny na wstępie widać było 2 kamyczki .. miałem nadzieje że to rozwiąże problem , zawór rozebrany (cały) wyczyszczony odkamieniony wszystko picuś glancuś, złożone w całość - uruchamiam ciepłą wodę .. zero reakcji, uruchamiam CO - bez problemu od strzału się zapala i grzeje.

  Napięcie na cewce zaworu trójdrożnego przy włączonym CO - 29.3 przy wyłączonym CO - 0
  przy próbie uruchomienia Ciepłej wody użytkowej - 0

  mieszkanie 110mkw, temperatura na piecu przy grzaniu na około 20 stopni - 60, sterownik w salonie ( model TRP 31 ), ciśnienie zimnej wody jest ok

  Proszę o radę bo zostanę na święta bez ciepłej wody, a koszt pieca przed świętami spowoduje że zamiast karpia będzie suchy chleb ;s


  JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  piotr-cph
  Level 10  
  Zawór trójdrożny jest tylko do CO.
  Za wodę użytkową odpowiada przełącznik wody, którego widać na twoim 5 i 6 zdjęciu. On ma za zadanie w momencie wystąpienia obiegu wody zgłosić, że woda płynie co skutkuje próbą zapalenia pieca.

  Musisz odkręcić blachę przednią maskującą (3 śruby), potem pokrywę plastikową na której są pokrętła do załączania pieca i regulacja temperatury ogrzewania CO. (4 śruby na rogach) Pokrywa ta zejdzie ci z całymi pokrętłami, także nie musisz ich odkręcać.
  Będziesz teraz widział płytę sterująca załączanie wodą użytkową i zasilania. Od góry do płyty przychodzą 3 wtyczki. Za sterowanie wodą użytkową odpowiada środkowa wtyczka. Piny od lewej 1-szy i 3-ci przychodzą z przełącznika ciśnieniowego obiegu wody użytkowej. Ten przełącznik widać po prawej stronie tej płyty i wychodzą z niego 3 przewody ( czarny, niebieski i czerwony). Możesz spróbować ręcznie załączyć ogrzewanie wody przełączając ten przełącznik. Jeżeli nic się nie dzieje to sprawdź sam ten przełącznik, a jeżeli słychać uruchomienie pompy wody oraz odgłosy zapalania płomienia, lub zapalenie samego płomienia to znaczy, że musisz naprawić ten przełącznik ciśnieniowy, który widać od tyłu tego przełącznika(5 i 6 zdjęcie). Jeżeli nic się nie dzieje to możesz spróbować zewrzeć kable (niebieski i czerwony na tym przełączniku) Jeżeli to niczym nie skutkuje to uszkodzenie jest na płycie głównej.
  Moim zdaniem najprawdopodobniej musisz rozebrać przełącznik wody.
 • #3
  bsprince
  Level 2  
  Dziadek działa przy piecu - mi wypadł dzień roboczy, rozebrał ten zawór ze zdjęć 5 oraz 6 w środku podobnie jak w zaworze trójdrożnym dwie podkładki metalowe po każdej stronie membrany, w tym wypadku jedna plastikowa ( pęknięta ) aktualnie dorabia podkładkę może to rozwiąże problem jeśli nie będę szukał przyczyny w elektronice. jednak przy manualnym uruchamianiu pokrętłem na zdjeciu nr 3 ( tym białym - start max betreib ) piec uruchamia się więc przełącznik raczej działa, miejmy nadzieje że to ten prozaiczny problem plastikowej podkładki.

  Dodano po 3 [minuty]:

  działa ! ;] 3 tyś do przodu :)|