Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa

bsprince 21 Gru 2013 12:47 2343 2
 • #1 21 Gru 2013 12:47
  bsprince
  Poziom 2  

  Witam,

  Witam serdecznie i błagam o radę.

  Posiadam piec ZWR18-2KDE od jakiegoś czasu był problem z uruchamianiem się pieca do grzania wody użytkowej, centralne działa prawidłowo. Piec regularnie jest serwisowany przez magików z Junkersa. Na ostatniej wizycie bez zdejmowania pokrywy stwierdzili że dobiega już jego koniec, że zawór trójdrożny, że może ciśnienie wody za małe, pokazali jak operować modulacją płomienia skasowali 200 zł i tyle było z serwisu. Problem uruchamiania się pieca przy wodzie użytkowej narastał - zawołany pan Kaziu "co na piecach się zna " stwierdził że walnięty jest czujnik NTC - rozebrałem wszystko - OK, niestety ciepła woda całkowicie przestała się uruchamiać. na dzień dzisiejszy idąc za radą z innego posta rozebrałem zawór trójdrożny na wstępie widać było 2 kamyczki .. miałem nadzieje że to rozwiąże problem , zawór rozebrany (cały) wyczyszczony odkamieniony wszystko picuś glancuś, złożone w całość - uruchamiam ciepłą wodę .. zero reakcji, uruchamiam CO - bez problemu od strzału się zapala i grzeje.

  Napięcie na cewce zaworu trójdrożnego przy włączonym CO - 29.3 przy wyłączonym CO - 0
  przy próbie uruchomienia Ciepłej wody użytkowej - 0

  mieszkanie 110mkw, temperatura na piecu przy grzaniu na około 20 stopni - 60, sterownik w salonie ( model TRP 31 ), ciśnienie zimnej wody jest ok

  Proszę o radę bo zostanę na święta bez ciepłej wody, a koszt pieca przed świętami spowoduje że zamiast karpia będzie suchy chleb ;s


  JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa JUNKERS ZWR18 - 2KDE - Nie uruchamia się ciepła woda użytkowa

  0 2
 • #2 21 Gru 2013 14:58
  piotr-cph
  Poziom 9  

  Zawór trójdrożny jest tylko do CO.
  Za wodę użytkową odpowiada przełącznik wody, którego widać na twoim 5 i 6 zdjęciu. On ma za zadanie w momencie wystąpienia obiegu wody zgłosić, że woda płynie co skutkuje próbą zapalenia pieca.

  Musisz odkręcić blachę przednią maskującą (3 śruby), potem pokrywę plastikową na której są pokrętła do załączania pieca i regulacja temperatury ogrzewania CO. (4 śruby na rogach) Pokrywa ta zejdzie ci z całymi pokrętłami, także nie musisz ich odkręcać.
  Będziesz teraz widział płytę sterująca załączanie wodą użytkową i zasilania. Od góry do płyty przychodzą 3 wtyczki. Za sterowanie wodą użytkową odpowiada środkowa wtyczka. Piny od lewej 1-szy i 3-ci przychodzą z przełącznika ciśnieniowego obiegu wody użytkowej. Ten przełącznik widać po prawej stronie tej płyty i wychodzą z niego 3 przewody ( czarny, niebieski i czerwony). Możesz spróbować ręcznie załączyć ogrzewanie wody przełączając ten przełącznik. Jeżeli nic się nie dzieje to sprawdź sam ten przełącznik, a jeżeli słychać uruchomienie pompy wody oraz odgłosy zapalania płomienia, lub zapalenie samego płomienia to znaczy, że musisz naprawić ten przełącznik ciśnieniowy, który widać od tyłu tego przełącznika(5 i 6 zdjęcie). Jeżeli nic się nie dzieje to możesz spróbować zewrzeć kable (niebieski i czerwony na tym przełączniku) Jeżeli to niczym nie skutkuje to uszkodzenie jest na płycie głównej.
  Moim zdaniem najprawdopodobniej musisz rozebrać przełącznik wody.

  0
 • #3 21 Gru 2013 15:26
  bsprince
  Poziom 2  

  Dziadek działa przy piecu - mi wypadł dzień roboczy, rozebrał ten zawór ze zdjęć 5 oraz 6 w środku podobnie jak w zaworze trójdrożnym dwie podkładki metalowe po każdej stronie membrany, w tym wypadku jedna plastikowa ( pęknięta ) aktualnie dorabia podkładkę może to rozwiąże problem jeśli nie będę szukał przyczyny w elektronice. jednak przy manualnym uruchamianiu pokrętłem na zdjeciu nr 3 ( tym białym - start max betreib ) piec uruchamia się więc przełącznik raczej działa, miejmy nadzieje że to ten prozaiczny problem plastikowej podkładki.

  Dodano po 3 [minuty]:

  działa ! ;] 3 tyś do przodu :)|

  0
  Szukaj w 5mln produktów