Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG Lavalogic 1620 - Pralka LL1620 błąd E43

21 Gru 2013 13:32 3228 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z pralką, dzisiaj po prostu nie dokończyła prania. Nie chciała odpompować wody (spuściłem), nie można uruchomić prania ponownie. W menu serwisowym wyszedł błąd E43, faktycznie jak chcę włączyć program prania kłódka sygnalizująca blokadę drzwi nie zamyka się. Można bez problemu otworzyć drzwiczki i świeci się światło w bębnie. Odkręciłem blokadę z obudowy i skręciłem ponownie, włączyłem pralkę i było słychać 3 stuki (zablokowało drzwiczki, lampka zgasła), wyszedł komunikat żeby zamknąć drzwi. Po wyłączeniu zasilania po 30sek blokada otworzyła drzwi. Teraz jest znowu cisza.
    Czy problem będzie z blokadą czy z modułem?
    pozdr
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator
    PN1620 napisał:
    Czy problem będzie z blokadą czy z modułem?

Błąd E43 to problem z blokadą drzwi i to obojętnie czy tam czy tu. Zamieść zdjęcia gdzie prowadzą cię przewody od blokady to zobaczymy :D co tam widać na module płytki PCB...
  • Poziom 2  
    Ze zdjęciami będzie problem, ciężko tam nawet rękę włożyć a nie chcę rozmontować kolejnych części żeby się okazało, że nie złożę tego do stanu pierwotnego.
  • Pomocny post
    Moderator
    PN1620 napisał:
    żeby się okazało, że nie złożę tego do stanu pierwotnego.

Zatem jednak może zaproś „kumatego elektronika”, (a aparat i zdjęcia to właśnie świetna dokumentacja) aby takiego „babola” nie strzelić bo dopiero się narobi...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zostaw moduł w spokoju. Nigdzie nie grzeb. Wymień blokadę na nową :) i po kłopocie.
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy możecie polecić majstra z forum który wymieni blokadę za rozsądne pieniądze?
    pozdr
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Witam.
    Wczoraj siadła pralka AEG Lavalogic 1620 (914525300). Dzwoniłem na serwis i wycenili cały moduł na 600pln + koszt robocizny (konsultantka przez telefon). Mam pytanie czy opłaca się to naprawiać (czy faktycznie koszt naprawy jest taki wysoki)?
    Pralka buczy jak tylko wtyczka jest w gniazdku, jak wcisnę pokrętło wyświetlacz pokazuje komunikat błąd EF3, skontaktuj się z lokalnym serwisem.
    Wodę spuściłem awaryjnie.
    Proszę o podpowiedź, czy warto naprawiać?
    Pozdr