Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG Lavalogic 1620 - Pralka LL1620 błąd E43

21 Dec 2013 13:32 3504 8
 • Level 2  
  Witam
  Mam problem z pralką, dzisiaj po prostu nie dokończyła prania. Nie chciała odpompować wody (spuściłem), nie można uruchomić prania ponownie. W menu serwisowym wyszedł błąd E43, faktycznie jak chcę włączyć program prania kłódka sygnalizująca blokadę drzwi nie zamyka się. Można bez problemu otworzyć drzwiczki i świeci się światło w bębnie. Odkręciłem blokadę z obudowy i skręciłem ponownie, włączyłem pralkę i było słychać 3 stuki (zablokowało drzwiczki, lampka zgasła), wyszedł komunikat żeby zamknąć drzwi. Po wyłączeniu zasilania po 30sek blokada otworzyła drzwi. Teraz jest znowu cisza.
  Czy problem będzie z blokadą czy z modułem?
  pozdr
 • Helpful post
  Moderator
  PN1620 wrote:
  Czy problem będzie z blokadą czy z modułem?

  Błąd E43 to problem z blokadą drzwi i to obojętnie czy tam czy tu. Zamieść zdjęcia gdzie prowadzą cię przewody od blokady to zobaczymy :D co tam widać na module płytki PCB...
 • Level 2  
  Ze zdjęciami będzie problem, ciężko tam nawet rękę włożyć a nie chcę rozmontować kolejnych części żeby się okazało, że nie złożę tego do stanu pierwotnego.
 • Helpful post
  Moderator
  PN1620 wrote:
  żeby się okazało, że nie złożę tego do stanu pierwotnego.

  Zatem jednak może zaproś „kumatego elektronika”, (a aparat i zdjęcia to właśnie świetna dokumentacja) aby takiego „babola” nie strzelić bo dopiero się narobi...
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Zostaw moduł w spokoju. Nigdzie nie grzeb. Wymień blokadę na nową :) i po kłopocie.
 • Level 2  
  Witam
  Czy możecie polecić majstra z forum który wymieni blokadę za rozsądne pieniądze?
  pozdr
 • Level 1  
 • Level 2  
  Witam.
  Wczoraj siadła pralka AEG Lavalogic 1620 (914525300). Dzwoniłem na serwis i wycenili cały moduł na 600pln + koszt robocizny (konsultantka przez telefon). Mam pytanie czy opłaca się to naprawiać (czy faktycznie koszt naprawy jest taki wysoki)?
  Pralka buczy jak tylko wtyczka jest w gniazdku, jak wcisnę pokrętło wyświetlacz pokazuje komunikat błąd EF3, skontaktuj się z lokalnym serwisem.
  Wodę spuściłem awaryjnie.
  Proszę o podpowiedź, czy warto naprawiać?
  Pozdr