Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze światłami mijania w Polonezie

BartKop 25 Mar 2005 16:54 2352 11
  • #1 25 Mar 2005 16:54
    BartKop
    Poziom 10  

Witam wszystkich! Mam problem ze światłami mijania i drogowymi w Polonezie rocznik '90. Problem jest taki, że jak włączam światła mijania to gaśnie mi kontrolka na liczniku i tył mi przygasa, a jak włącze jeszcze drogowe to wyłączają mi się mijania, a niekiedy nawet auto gaśnie. Sprawdzałem kostki i przekaźniki, a także lampy i wszystko wygląda ok. Podejrzewam, że mam gdzieś spore zwarcie tylko nie mam pojęcia gdzie. Kable też wyglądają na wporządku. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie co może być to proszę o pomoc!!! Pozdrawiam

0 11
  • #2 25 Mar 2005 19:01
    Slawek J
    Poziom 30  

Dawno jestes w posiadaniu tego auta, bo moze masz zgrzebana instalacje elektryczna.

0
  • #3 25 Mar 2005 20:19
    tajnygelo
    Poziom 13  

stawiam na mase posprawdzaj je a jak nie to podepnij osobną powinno byc ok

0
  • #4 25 Mar 2005 20:40
    RSP
    Poziom 27  

Nie pamiętam dokładnie instalacji ale czy przypadkiem nie przechodzi to całe obciążenie przez stacyjkę. Jeśli styki są wypalone to też cuda się będą działy.

0
  • #5 25 Mar 2005 22:49
    BartKop
    Poziom 10  

Tego Poloneza mam od roku, ale puki nim jeździłem zimą to było ok. Jak mnie zawaliło śniegiem to przez tydzien stał na dworze i od tej pory padły światła. Te problemy są zarówno na włączonym jak i wyłączonym silniku. Być może jest to nawet i stacyjka lub sam przełącznik świateł przy kierownicy. Podobno często w "maluchach" takie problemy występowały. Tylko zastanawiam się jak w tym gąszczu kabli znaleźć ten na którym jest zwarcie. Narazie dzięki. Jak Byście mięli jakieś pomysły jeszcze to będę wdzięczny. Pozdrawiam

0
  • #6 26 Mar 2005 08:00
    RSP
    Poziom 27  

Jeśli to stacyjka to wystarczy włożyć kluczyk przekręcić zapalić światła i poruszać kluczykiem jeśli będzie widać reakcję świateł na ruszanie kluczykiem to sprawa rozwiązana.

0
  • #7 26 Mar 2005 22:57
    BartKop
    Poziom 10  

Rozkręciłem stacyjkę i sprawdziłem czy styki nie sią nadpalone. Sprawdzałem masę na światłach. Podejżewam żę padł mi przełącznik świateł (mijania-drogowe), dlatego, że jak włącze światła mijania i pociągne do siebie gałkę zmiany świateł to załączają mi się drogowe przy działających mijania, a jak przełączę gałkę w dól to działają tylko drogowe. A tak przy okazji to życzę wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i wesołego śmigusa dyngusa.

0
  • #8 26 Mar 2005 23:02
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

I tak ten przełącznik ma działać. W położeniu górnym światła mijania, w dolnym drogowe, a jak przyciągniesz dźwignie do siebie, to masz tzw. mrugnięcie długimi, które nie będzie działć, kiedy te światła są załączone. Możesz mieć problemy z masą. Szukaj też w ostkach łączących światła z przodu pojazdu. Możłiwe że masz przebicie gdzieś między obwodami reflektorów i postojówek. jeśli problem pojawił się po śniegu, to masz mokre kostki. Stawiałbym na okolice przedniego zderzaka.

0
  • #9 26 Mar 2005 23:09
    fachman

BartKop napisał:
    . Podejżewam żę padł mi przełącznik świateł (mijania-drogowe), dlatego, że jak włącze światła mijania i pociągne do siebie gałkę zmiany świateł to załączają mi się drogowe przy działających mijania, a jak przełączę gałkę w dól to działają tylko drogowe..

toż tak właśnie ma być, jak piszesz,
    ja znam ten automobil z racji że kiedyś był moim pojazdem służbowym,\
    było to dobrych 10 lat temu i chyba rocznik podobny,m
    główny problem to utrata kontaktu na połączeniu plecionki miedzianej łączącej alternator (silnik) z karoserią.
    Po rozkręceniu dobrze pilnikiem wyskrobać zarówno plecionkę jak i miejsce połączenia i bedzie OK

aha, ale tu jeszcze jexzst ważne jak kręci rozrusznik? przy kręceniu wszystko gaśnie?

0
  • #10 27 Mar 2005 16:01
    BartKop
    Poziom 10  

Wszystko się zgadza, tylko że mi chodziło oto, że powinno być tak, że jak włącze światła drogowe to jednocześnie powinny mi świecić też lampy mijania. A w tej chwili jest tak, że jak włącze drogowe to mi gasną mijania, a jak na mijania pociągnę gałkę przełączania świateł do siebie to w tym momencie działają i mijania i drogowe. I tu właśnie jest problem, bo zdaje mi się, że jak by było zwarcie na wiązce, to przy "mruganiu" światłami powinny mi załączać się tylko drogowe, a w tej chwili jest tak, jakby zwarcie było tylko wtedy gdy przełączam gałakę w dół. I tak analizując doszedłem do wniosku, że chyba ten przełącznik od świateł nie załapuje mi obwodu mijania, wtedy gdy włączam długie. A jeżeli chodzi o kostki to je dokładnie suszyłem suszarką więc tam raczej nie będzie zwarcia. No nic, pokombinuję jeszcze i przy okazji poznam dogłębnie elektrykę w Polonezie. Dzięki za pomoc!!!

0
  • #11 27 Mar 2005 18:02
    Błażej

Suszenie suszarką nic nie da jeśli pojwła się tam korozja. Trzeba rozłączyć, psiknąć jakimś sprayem i żłożyć z powrotem, weryfikując, czy konektory jeszcze się do czegoś nadają. Faktycznie z tym przełącznikiem pod kieronicą dziwna sprawa. Spalić się nie powinien, bo steruje przekaźnikami. Może ktoś coś tam kombinował.

0
  • #12 27 Mar 2005 18:31
    arekb81
    Poziom 24  

Wycyść i sprawdź zaciski na akumulatorze(klemy) i stan przewodu łączącego akumulator z rozrusznikiem i przewodu z masą.

0