Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-1508 + DVD-1740 - Odtwarzanie 24bit flac.

NikTaki 21 Gru 2013 14:34 1317 4
  • #1 21 Gru 2013 14:34
    NikTaki
    Poziom 6  

Witam!

Posiadam zgranych kilka płyt w formacie flac. 24bit. Chciałem posłuchać ich na moim kinie domowym (Denon AVR-1508 DVD-1740). Wymyśliłem, że nagram je na DVD-Audio. Problem w tym, że mój odtwarzacz nie obsługuje prawdopodobnie DVD-Audio. Planem było podłączanie smartfona przez mini jack i czincze, ale czy w takim przypadku jakość nie spadnie do takiego stopnia, że bardziej opłacalnym będzie konwersja do 320kb/s CD?

Pozdrawiam!

0 4
  • #2 23 Gru 2013 00:55
    NikTaki
    Poziom 6  

Nikt nic nie pomoże?

0
  • Pomocny post
    #3 23 Gru 2013 02:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

NikTaki napisał:
    Problem w tym, że mój odtwarzacz nie obsługuje prawdopodobnie DVD-Audio

Tylko, ze flac, to nie DVD Audio.
    NikTaki napisał:
    DVD-1740

Ten model odtwarzacza NIE obsługuje w ogóle plików flac!.
    NikTaki napisał:
    Planem było podłączanie smartfona przez mini jack i czincze, ale czy w takim przypadku jakość nie spadnie do takiego stopnia, że bardziej opłacalnym będzie konwersja do 320kb/s CD?

Oczywiście, że jakość konwersji/przerobienia tego na mp3 spadnie,
    flac, to kompresja bezstratna, a mp3 to kompresja zawsze stratna, nawet w 320kb/s.
    Chcesz słuchać flac, musisz kupić BR, które flac obsługuje, lub jakiś odtwarzacz sieciowy, ja np. do flac używam Fergusona Ariva 200A.

0
  • #4 23 Gru 2013 14:23
    NikTaki
    Poziom 6  

Chodziło mi bardziej o nagranie plików flac na dysk DVD Audio. Niestety jest to chyba sprawa bardziej skomplikowana niż mi się wydawało :) A jakby wykorzystać telewizor do odtwarzania. Tak się składa, że moj samsung odtwarza 24bitowe flac. (telefon też). Na jakiej zasadzie to działa? Jakość będzie zależna od otwarzacza (telewizor, telefon) czy on amplitunera?

0
  • #5 23 Gru 2013 16:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

NikTaki napisał:
    Chodziło mi bardziej o nagranie plików flac na dysk DVD Audio

Jeśli już, to po prostu wrzuca się takie pliki na zwykłą sesję w Nero.
    NikTaki napisał:
    Tak się składa, że moj samsung odtwarza 24bitowe flac. (telefon też). Na jakiej zasadzie to działa

Normalnie, musisz do tv te pliki jakoś "podać", zapewne, będziesz potrzebował pena i podłączysz go pod usb w tv.
    NikTaki napisał:
    Jakość będzie zależna od otwarzacza (telewizor, telefon) czy on amplitunera?

Zawsze jest to zależne od źródła dźwięku, a więc w Twoim przypadku od tv, smartfona, amplituner ma tylko tak zdekodowany plik podać na głośniki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo