Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kodak/fun saver/ fd3 - Aparat Kodak rozładowuje baterie

21 Dec 2013 16:22 2268 5
  • Level 9  
    Aparat na nowych bateriach popracuje ze 20 min (nagrywanie filmu). Po podłączeniu przez USB do komputera też nie działa (czy powinien czerpać zasilanie z USB?).

Kiedy podłączyłem multimetr do styków baterii siedzących w wyłączonym aparacie (tak jak zazwyczaj łączy je klapka) pokazywało jakieś 3V. Baterie były używane, ale wydaje mi się, że przy wyłączonym aparacie nie powinno tam być żadnego napięcia. Czy tylko do wyrzucenia się nadaje?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo

• Level 43  
    bigzbig100 wrote:
    Baterie były używane, ale wydaje mi się, że przy wyłączonym aparacie nie powinno tam być żadnego napięcia. Czy tylko do wyrzucenia się nadaje?

Opisz to zjawisko dokładniej.
    Jak dla mnie to wskazanie napięcie podajesz na bateriach a nie na układach więc to czy jest włączony czy wyłączony nie ma znaczenia.
  • Level 9  
    No na bateriach. Ale czy baterie nie rozładowują się, skoro tam jest napięcie? Przecież przy wyłączonym urządzeniu prąd nie powinien płynąć.

• Level 43  
    Jeśli mierzysz bezpośrednio na podłączeniu baterii do płyty to równie dobrze możesz całą elektronikę wyjąć i też będziesz miał napięcie. Twoją logiką wyciągam wniosek że plastikowa obudowa ci zwiera.

A teraz serio:
    Jak chcesz mierzyć to mierz napięcie na układach względem masy.
  • Level 9  
    Czy w takiej sytuacji jak na obrazku twoim zdaniem miernik powinien wskazywać napięcie?

Skoro na końcówkach baterii pojawia się prąd to znaczy, że u dołu obwód jest zamknięty, co przy wyłączonym aparacie nie powinno mieć miejsca.

• Level 43  
    W takiej nie.