Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP LINK TL-WN722N - Zmiana adresu MAC z początkiem 00 WIN7

21 Gru 2013 16:38 3258 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Przeszukałem trochę forum i niestety nie trafiłem na rozwiązanie. Posiadam kartę TP LINK TL-WN722N i żeby połączyć się z internetem muszę zmienić nr MAC. Na systemie WIN XP nie ma problemu, ale w związku ze zmianą sprzętu na nowszy chciałem przesiąść się na WIN 7 i tu mam problem. Wymagane adresy MAC zaczynają się cyframi 00, a na forum backtrack.pl znalazłem nieciekawy tekst: "Windows Vista/7 – oba te systemy nie pozwalają na zmianę adresu MAC na inne niż z początkiem 02:". No i jestem w kropce, ponieważ nawet kiedy zmieniam w każdy możliwy sposób ten nr MAC na taki o początku 00, nie mogę połączyć się z internetem. Googlując natrafiłem na ciekawy sposób, którego jeszcze nie sprawdziłem, mianowicie: "Just install "CommView for WiFi" as demo software, and replace your card wifi driver with modded CommView driver, that don't have mac restriction (ProgramFiles(X86)\CommViewWiFi\Driver). Then you can uninstall the demo." Chciałbym prosić o opinie, czy to będzie działać, ewentualnie jakieś nowe pomysły?
    Z góry dziękuję za odpowiedź. :!: :!: :!:
  • Poziom 8  
    Chyba kolega mnie nie rozumie - próbowałem już zmienić MAC w prawie każdy możliwy sposób - edytor rejestru/we właściwościach karty w menedżerze urządzeń/rozmaitymi programami... Chodzi o to, że muszę mieć adres MAC zaczynający się od dwóch zer, a przecież Win7 rezerwuje te dwa digity, jak również i początek 01.
  • Poziom 8  
    Niestety nawet rozwiązanie podsunięte w ostatnim poście nie przynosi rezultatów. :cry:
    TP LINK TL-WN722N - Zmiana adresu MAC z początkiem 00 WIN7
    Na screenie wyraźnie widać, że adres zmienia się w rejestrze, lecz po sprawdzeniu go komendą ipconfig /all uparcie wraca do oryginalnego numeru (kiedy wpisuję na początku te wymagane przez mojego providera dwa zera; jeśli zmienię adres na randomowy, nie ma takiego problemu).

Poprawiono obrazek.
    Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum >>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    ANUBIS
  • Poziom 8  
    Oczywiście, robię wszystko tak, jak zostałem poinstruowany. Odnośnie tego programu - sprawdziłbym go chętnie, ale płacić 20 dolców za licencję mi się za bardzo nie uśmiecha :P.

edit.
    Ogarnąłem program, niestety problem się powtarza - testowany na XP i 7 - na XP-ku śmiga elegancko, zmienia MAC bez problemu, natomiast w siódemce zmienia MAC w edytorze rejestru i właściwościach karty, ale w ipconfig /all oraz w menu programu dalej widnieje oryginalny adres i nie łączy z netem.
  • Poziom 43  
    Zmiany MAC tym programem dokonasz tylko na sterownikach, które podałem wyżej. Na oryginalnych jest blokada. Ponadto program omija ograniczenie Windows 7. Być może masz kartę z serii, w której zmiana MAC nie jest możliwa, nawet pod Linuxem. Tp-Link ma takie "wynalazki".
  • Poziom 8  
    Szanowny kolego, napociłem się już wyjątkowo długo z tym urządzeniem, żeby mieć świadomość, że zmiana mac możliwa jest tylko na sterownikach od firmy Atheros... I jeśli tego nie widać, wspominałem już, że zmiana maca na windows XP przechodzi bez najmniejszych problemów... Pożyczyłem właśnie model TL-WN822N i zaraz będę testował, o wynikach poinformuję za chwilę.

edit. Niestety z tym modemem to samo, pora chyba się poddać i spróbować na windzie 8 - model TL-WN822N śmiga na tym dobrze, ciekawe jak ten starszy... :cry:
  • Poziom 8  
    Niestety na Win8 jest ten sam problem - nawet po zmianie MAC przez program ChangeMAC firmy Lizard System, MAC się nie zmienia... Tzn. zmienia się na każdy, poza tymi zaczynającymi się od dwóch zer (00........). Próbowałem ze sterami Atheros, a nawet od Netgear WNA 1100, który bazuje na tym samym chipsecie.
    Czekam na jakieś nowe pomysły odnośnie problemu!!! Z góry dziękuję za każde przydatne info.
  • Poziom 2  
    Odkopuje temat bo miałem ten sam problem , rozwiązanie jest bardzo proste mając wn722n i windowsa 7 zakładam ze 64 bit instalujemy poprzez menadżer urządzeń sterownik od windowsa xp 64bit i zmieniamy mac na jaki chcemy "00:XX:XX:XX:XX:XX" może komuś się ta informacja przyda pozdrawiam .
  • Poziom 10  
    Możesz podać jakiegoś linka z tymi sterami do xp 64bit? Nigdzie nie mogę znaleźć.