Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stihl ms 230 - regulacja gaźnika

gruby123321 21 Gru 2013 17:48 22773 3
  • #1 21 Gru 2013 17:48
    gruby123321
    Poziom 10  

Witam. Chciałbym dobrze wyregulować gaźnik w mojej pilarce stihl MS 230. Mam 3 śruby:H, LA, i jedna nie oznakowana ( prawdopodobnie jest to T). Jak wyregulować gaźnik aby nie zatrzeć piły? Piła jest po wymianie świecy, pierścieni, uszczelniaczy i membran w gaźniku. Teraz pilarka chodzi bardzo ładnie. Elegancko wkręca się na obroty i łagodnie z nich schodzi. Lecz martwi mnie to, że przez złe wyregulowanie mieszanki paliwowo powietrznej może dojść do zatarcia, a wtedy piła idzie do śmietnika, bo nie będzie opłacało się jej naprawiać. Dodam, że po parunastu minutach pracy odkręciłem świecę i sprawdziłem jej stan. Była czarna lecz nie aż tak bardzo. Wiem kolor świecy powinien być jak kolor kawy z mlekiem :D.

3 3
  • #2 21 Gru 2013 17:57
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Gru 2013 18:16
    gruby123321
    Poziom 10  

Nie chcę już wozić do serwisu, bo po 1 nie mam zbytnio czasu po 2 już dosyć dużo pieniędzy włożyłem w tę pilarkę po 3 u mnie w mieście jest jeden serwis czasami przechodzę obok tego serwisu nawet zdarzyło mi się wejść do środka i szczerze... Wolałbym zrobić to sam... W tym serwisie są łebki co niedawno ukończyli szkołę (oczywiście tą najłatwiejszą) i zapewne uczą się na cudzym sprzęcie. Oczywiście zaraz pomyślicie, że ja znam się lepiej niż osoby w serwisie. Niestety tak nie jest... Po prostu są tam osoby niedoświadczone i boję się powierzać im mój sprzęt, za który musiałem zapłacić :). Widziałem już te obrazki. Nic mi one nie mówią. Jak mam odkręcić śrubkę H o jeden obrót skoro jest tam plastikowy ogranicznik i nie da się odkręcić o ten jeden obrót. Gdy kręcę tą śrubką H nie odczuwam żadnych zmian w pracy silnika.

0
  • #4 21 Gru 2013 18:19
    2056504
    Użytkownik usunął konto