Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stihl ms 230 - regulacja gaźnika

gruby123321 21 Dec 2013 17:48 67005 3
    gruby123321
    Level 10  
    Witam. Chciałbym dobrze wyregulować gaźnik w mojej pilarce stihl MS 230. Mam 3 śruby:H, LA, i jedna nie oznakowana ( prawdopodobnie jest to T). Jak wyregulować gaźnik aby nie zatrzeć piły? Piła jest po wymianie świecy, pierścieni, uszczelniaczy i membran w gaźniku. Teraz pilarka chodzi bardzo ładnie. Elegancko wkręca się na obroty i łagodnie z nich schodzi. Lecz martwi mnie to, że przez złe wyregulowanie mieszanki paliwowo powietrznej może dojść do zatarcia, a wtedy piła idzie do śmietnika, bo nie będzie opłacało się jej naprawiać. Dodam, że po parunastu minutach pracy odkręciłem świecę i sprawdziłem jej stan. Była czarna lecz nie aż tak bardzo. Wiem kolor świecy powinien być jak kolor kawy z mlekiem :D.
    User removed account
    User removed account  
    gruby123321
    Level 10  
    Nie chcę już wozić do serwisu, bo po 1 nie mam zbytnio czasu po 2 już dosyć dużo pieniędzy włożyłem w tę pilarkę po 3 u mnie w mieście jest jeden serwis czasami przechodzę obok tego serwisu nawet zdarzyło mi się wejść do środka i szczerze... Wolałbym zrobić to sam... W tym serwisie są łebki co niedawno ukończyli szkołę (oczywiście tą najłatwiejszą) i zapewne uczą się na cudzym sprzęcie. Oczywiście zaraz pomyślicie, że ja znam się lepiej niż osoby w serwisie. Niestety tak nie jest... Po prostu są tam osoby niedoświadczone i boję się powierzać im mój sprzęt, za który musiałem zapłacić :). Widziałem już te obrazki. Nic mi one nie mówią. Jak mam odkręcić śrubkę H o jeden obrót skoro jest tam plastikowy ogranicznik i nie da się odkręcić o ten jeden obrót. Gdy kręcę tą śrubką H nie odczuwam żadnych zmian w pracy silnika.
    User removed account
    User removed account