Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A170 CDI - Padnięty sterownik skrzyni automatycznej literka F i BAS ESP

sebastianpr 21 Gru 2013 17:51 12051 10
  • #1 21 Gru 2013 17:51
    sebastianpr
    Poziom 8  

Witam jeszcze raz pisałem już o moim problemie wczoraj jednak mój problem opisałem bardzo ogólnikowo i zostałem przywołany do porządku przez Bartka :)

A wiec spróbuje jeszcze raz przeglądałem już podobne posty na ten temat ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Mam problem z samochodem Mercedes A170cdi z 2001r po lifcie problem polega na tym że samochód wyrzuca bieg podczas jazdy i pojawia się literka F na wyświetlaczu, na dodatek świeci mi cały czas kontrolka bas esp. Wysłałem sterownik do naprawy podobno jest naprawiony jednak tester x431 lunch który wyrzuca mi następujące błędy w module FTC

2300 CAN COMMUNICATION IS FULUTY
    200A INTERNAL FAULT IN CONTROL UNIT (THE FAULT CAN BE IGNORED)

czyli wnioskuję z tego że naprawa się nie udała bo chyba nie może się z nim połączyć. wydaje mi sie że sterownik jest już martwy. mam pytanie czy sterownik z innym numerem niż mój da się zaprogramować do tego samochodu bo kolega posiada taki sterownik.

Drugi problem to ciągle świecąca kontrolka BAS ESP tester pokazuje błędy wydaje mi sie że powiązane ze sobą w modułach CDI
    P1221 CAN RECEPTION FROM ASR/ETC/ESP
    oraz ESP
    C1024 CAN : FAULT IN TRANSMISSION ON FROM ESP N47/5

gdzie szukac przyczyny tego błedu n47/5 ??? mój tester sobie poradzi czy zostaje jedynie star diagnoza. Proszę o pomoc jeśli ktoś sie orientuje jestem w stanie nawet zapłacić za pomoc

2 10
  • #2 21 Gru 2013 21:15
    Krzys 16v
    Poziom 2  

Witam probowales sprawdzic polaczenia can pomiedzy tymi midulami wedlug schematu??

-1
  • #3 21 Gru 2013 22:10
    sebastianpr
    Poziom 8  

Czyli co dokładnie masz na myśli odpinać po kolei poszczególne moduły i sprawdzać błędy ??? Przybliż trochę wg jakiego schematu bo jestem świeżak.

-1
  • #4 23 Gru 2013 20:33
    sebastianpr
    Poziom 8  

Wydaje mi sie że poradziłem oby mi się tylko nie wydawało . Całym winowajcą braku komunikacji był martwy sterownik w skrzyni biegów, wymieniłem go na sterownik z innym numerem który ku mojemu zdziwieniu i opinii innych fachowców że nie ma szans współpracować działa skrzynia ożyła zniknęła kontrolka bas esp. Pojawił się jednak błąd p1872 czyli ten nieszczęsny lewarek. Wygrzałem układ i póki co wszystko jest ok i zero błędów, tylko może ktoś jest w stanie powiedzieć czy naprawa w ten sposób jest skuteczna czy to tylko poprawa na chwilę a ten sterownik trzeba naprawić w inny sposób ???

2
  • #5 24 Gru 2013 10:15
    gałgan1
    Poziom 14  

Jeśli wygrzałeś i pomogło to może być ok. mogły być zimne luty lub wilgoć na nim

-1
  • #6 25 Gru 2013 14:21
    sebastianpr
    Poziom 8  

Mam jeszcze pytanie czy w tym mercedesie z automatyczna skrzynia po wymianie sterownika w skrzyni nalezy przeprowadzic adaptacje skrzyni ? Pytam bo zauwazylem jeden mankamet tzn. Na zimnym silniku wystepuje dluzsza niz na innych biegach przerwa miedzy biegiem 2 a 3 pozniej juz jest ok .

Dodano po 28 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy po wymianie sterownika w tym mercedesie z automatyczna skrzynia po wymianie sterownika w skrzyni nalezy przeprowadzic adaptacje skrzyni ? Pytam bo zauwazylem jeden mankamet tzn. Na zimnym silniku wystepuje dluzsza niz na innych biegach przerwa miedzy biegiem 2 a 3 pozniej juz jest ok .

0
  • #7 26 Gru 2013 23:17
    gałgan1
    Poziom 14  

Adaptacja powinna być przeprowadzona, ale przeciaganie biegów to raczej wina oleju, na forum mercedesa jest opisana adaptacja skrzyni

0
  • #8 02 Sty 2014 20:07
    sebastianpr
    Poziom 8  

Jednak dalej wywala f teraz pokazują się błędy
    P1893 1-4/-3 downshift PWM valve,pressure too high
    P1886 1-4/-3 downshift PWM valve,pressure too low or 2-5-R pressuretoo high

wg. oficjalnych kodów mercedesa z tego linku
    http://pl.scribd.com/doc/44107727/Mercedes-Benz-Factor-OBD-codes-list

stan oleju jest ok. Czy te błędy mogą być spowodowane złym sterownikiem (z innym numerem niż oryginał) czy po prostu ten sterownik jest uszkodzony ?.

0
  • #9 02 Sty 2014 20:53
    gałgan1
    Poziom 14  

Spróbuj zrobić adaptację, ale raczej będzie wina sterownika - źle dobrany

1
  • #10 16 Cze 2014 15:10
    dman666
    Poziom 1  

sebastianpr napisał:
    problem polega na tym że samochód wyrzuca bieg podczas jazdy i pojawia się literka F na wyświetlaczu, na dodatek świeci mi cały czas kontrolka bas esp.

Czesc,
    mam podobny problem. Jak sie zakonczyla sprawa ze skrzynia? Ja walcze juz od roku nie nie wiem co dalej....

6
  • #11 17 Gru 2017 18:08
    sebastianpr
    Poziom 8  

Temat zamykam wymieniłem skrzynie biegów wraz z sterownikiem

0
  Szukaj w 5mln produktów