Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita HR2450 - brak udaru

stefan267 21 Dec 2013 19:04 10266 8
 • #1
  stefan267
  Level 11  
  Witam szanownych kolegów. Dostałem do naprawy młotowiertarke makite HR2450. Maszyna ma następujące objawy, brak bicia przy wierceniu z udarem i brak bicia przy kuciu, w trybie pracy wiercenia normalnie kręci. Objawy następowały stopniowo i na początku ustępowało bicie przy kuciu po czym zniknęło całkiem ale było jeszcze bicie przy wierceniu, po czym przy dalszym używaniu znikło także podczas wiercenia. Po rozebraniu i wstępnym oczyszczeniu wszystko na swoim miejscu. Po przeanalizowaniu schematu doszedłem do wniosku że zużył się bijak i być może bolec udarowy (ma ktoś może wymiary tych elementów?). Jestem na etapie zamawiania części i chciałem się Was poradzić czy aby wszystkie które chce wymienić są potrzebne, oraz czy warto wymienić coś jeszcze? przy tej naprawie na zaś co by było lepiej :). Mam zamiar wymienić następujące części:20, 23, 24, 26, 28, 29, 30, 31 i oczywiście wymiana całego smaru (jeszcze pytanko ile tego smaru na cały układ?)

  Schemat:

  Makita HR2450 - brak udaru
 • #2
  Klaudek669
  Level 16  
  Wymień same oringi, wyczyść wszystko i zaaplikuj smar. Bijaka nie ma sensu wymieniać. Oringi dobierzesz w sklepie z częściami do maszyn bez problemu jeżeli nie chcesz zamawiać przez internet.

  Co do smaru to wchodzi tam 181490-7 Hammer Grease 30cc.

  Tu masz jeszcze bardzo fajnie opisaną serwisówkę Link
  Pozdrawiam
 • #3
  Furions
  Level 15  
  Mam pytanie co w przypadku gdy tłok nr.32 nie chce wejść w uchwyt narzędziowy nr.21 bo lekko spęczniał.? Spiłować.?
  PS.A ten smar cały trzeba tam wlać czy po prostu jedną tubką nasmarować wszystko.
 • #4
  adamkol45
  Level 17  
  Co do tłoka - powinieneś wymienić. Skoro "spęczniał" to się odkształcił. Próby jego ratowania mogą się okazać tylko rozwiązaniem na krótką metę. Odnośnie smaru - przesmarować o-ring, reszta do komory przekładni, rozprowadzi się.

  Pozdrawiam.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  ogr22 wrote:
  Panowie mam podobne objawy. Rozebralem lufę i uszkodzony okazał się element znajdujący się na samym początku środka lufy. Niestety nie widzę go na schemacie. Ktoś ma jego numer?

  Nie widzisz go na schemacie gdyż jest częścia lufy i jest z nią w komplecie.
 • #9
  User removed account
  Level 1