Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery

xmarcin1801 21 Gru 2013 19:53 11739 6
  • #1 21 Gru 2013 19:53
    xmarcin1801
    Poziom 11  

Witam mam problem z poziomicą nagle laser odmówił posłuszeństwa, baterie nowe zakładałem nic nie pomogło , świecą się tylko kontrolki na panelu, czy jest możliwa naprawa takiej poziomicy i czy ktoś miał podobny problem? dodam że w serwisie stwierdzili że naprawa przewyższa wartość nowej poziomicy.

0 6
  • #2 25 Gru 2013 17:50
    pdmk
    Poziom 18  

Jeżeli nie masz już gwarancji, to rozmontuj delikatnie głowicę niwelatora. Sprawdź najpierw połączenia modułu z zasilaniem. Jeżeli stwierdzisz, że dioda padła definitywnie, to bez problemu idzie kupić moduły krzyżowe i tanio sprzęt naprawić - np tu czy tu. Poszukaj modułów krzyżowych w dobrych cenach. Tego jest pełno na internetach ;)

0
  • #3 25 Gru 2013 20:53
    xmarcin1801
    Poziom 11  

Jeśli chodzi o tą tylną ściankę poziomicy czyli tam gdzie siedzą baterie to po drugiej stronie jest płytka i na tej płytce zauważyłem lekko ukruszony kondensator smd jest na tyle ukruszony ze widać trochę jego blaszki ze środka czy może to być przyczyną usterki?

2
  • #4 26 Gru 2013 14:25
    xmarcin1801
    Poziom 11  

Witam ponownie , otóż bawiłem się dzisiaj trochę poziomicą i zrobiłem trochę pomiarów i zdjęć dla ułatwienia.
    Na pierwszym zdjęciu przedstawię ten niepokojący kondensator smd A476.

Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery

Napięcie zmierzone na ukruszonym 3,44V
    Napięcie zmierzone na sprawnym kondensatorze który znajduje się obok niego widoczny na zdjęciu ma taki sam symbol A476 napięcie wynosi 3,01V
    Druga sprawa robiłem pomiary na kabelkach które wychodzą z płytki do drugiej części poziomicy gdzie znajdują się lasery i okazało się że zwarcie dwóch kabelków czerwonego i żółtego które znajdują się obok siebie powoduje zapalenie się laserów i funkcja mode na panelu również chodzi czyli można przełączać laser pionowy i poziomy ale dodam że zwarcie tych kabelków nie rozwiązuje problemu ponieważ lasery chodzą tylko wtedy gdy na poziomicy jest wyłączony samo poziom czyli ta blokada , na samo poziomie załącza się tylko wtedy gdy ta sprężynka dotyka tego magnesu czyli wtedy jak na przykład leży na boku .

Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery Poziomica laserowa stanley FatMax CLLi nie działają lasery

napięcia mierzone kabelkach :
    czarny- brązowy 0V
    czarny- czerwony 2,73V
    czarny- żółty 0V
    brązowy- czerwony 3,01V
    brązowy- żółty 0V
    czerwony- zółty 3,01V i właśnie zetknięcie tych dwóch powoduje zapalenie się laserów czyli na to wychodzi że lasery są sprawne.
    Ale usterka nadal gdzieś tkwi i proszę o pomoc.

2
  • #5 30 Gru 2013 12:49
    xmarcin1801
    Poziom 11  

Zmieniłem kondensator problem nadal ten sam.

0
  • #6 04 Lut 2014 15:50
    darek2471
    Poziom 12  

witam
    prawdopodobnie problem leży w automatycznym poziomowaniu urządzenia mogło uleć uszkodzeniu po uderzeniu czy upadku.
    jednak po takiej jakości zdjęć nic sie nie da wywnioskowac

1
  • #7 05 Lip 2016 14:04
    lucass17
    Poziom 8  

Wiem że odkop ale może się przydać dla potomnych.
    Trafiło do mnie takie samo urządzenie z tym samym problemem. Uszkodzony był drucik łączący laser z płytką pcb. Pęknięcie było w warstwie kleju zabezpieczającego. Po wymianie laser działa jak nowy.

4