Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba satellite l500-1ef - windows 7 nie może się uruchomić

jedi83 21 Dec 2013 20:15 1890 7
 • #1
  jedi83
  Level 9  
  Witam ponownie,
  znów mam ciekawy problem. Myślę, że model laptopa ma tu trzeciorzędne znaczenie.

  od wczoraj nie uruchamia się windows 7 64 he, a właściwie nie uruchamia się do końca. zatrzymuje się na czarnym ekranie z kursorem myszy na środku. żadne klawisze nie działają.

  gdy uruchamiam kompa z opcji "napraw komputer" uruchamianie kończy się w tym samym punkcie, z tym, że widać po rozmiarze kursora, że komputer jest uruchomiony w niższej rozdzielczości. nie mogę zrobić przywracania komputera ani do ustawień fabrycznych (czyli zainstalowany windows 7 z dodatkami toshiby), ani do żadnego konkretnego punktu przywracania.

  pomocy!

  z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
 • #2
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  A w trybie awaryjnym się uruchamia ?

  Jak tak wykonaj następnie czysty rozruch.
 • #3
  jedi83
  Level 9  
  niestety nie, w trybie awaryjnym jest ciut ciekawiej.

  podczas uruchamiania w trybie awaryjnym też dochodzi to tego momentu, czyli czarny ekran z kursorem myszy na środku, niska rozdzielczość, ale po kilku chwilach, na ułamek sekundy mignie blue-screen (nie ma szans przeczytać zawartego na nim komunikatu) po czym komputer sam się resetuje i automatycznie próbuję się uruchomić normalnie, co owocuje powrotem do punktu wyjścia :-(
 • #4
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  Postaraj się dostarczyć screeny (ewentualnie pliki) z "X:\windows\minidump\" odczytane przez BlueScreenView oraz raporty z "X:\Users\[profile]\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive" odczytane z WinCrashReport

  Dostaniesz się do tego z dowolnej dystrybucji live linuksa
 • #5
  jedi83
  Level 9  
  niestety, tego pierwszego katalogu nie byłem w stanie odnaleźć (nawet z włączonymi ukrytymi plikami), drugi katalog skompresowany w załączniku.

  ubuntu live cd uruchomiło się bez problemu, także jestem prawie pewien, że to nie jest wina sprzętu
 • #6
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  Czy ta awaria wystąpiła przed czy po podłączeniu Dell1250c Printer ?

  Inaczej. Co oprócz drukarki na usb instalowało swoje sterowniki ?
 • #7
  jedi83
  Level 9  
  problem się pojawił po zainstalowaniu tej drukarki, z tym że dopiero po tygodniu, a z drukarką nie było żadnych problemów, sterowniki zostały zainstalowane z oryginalnej płyty dołączonej do tej drukarki, przeznaczone dla win7 64. co więcej zainstalowałem tylko sterowniki, bez utilities.

  na jednym koncentratorze przez usb hub są podłączone: mysz, klawiatura, drukarka. na oddzielnym modem plusa zte lte, nie pamiętam nazwy modelu.

  w chwili obecnej, nic nie jest podłączone do gniazd usb
 • #8
  jedi83
  Level 9  
  problem rozwiązany :-)
  okazało się, że leżał gdzie indziej. na dobranoc włączyłem skanowanie dysku programem hdd regenerator. gdy wstałem dziś rano program był w połowie dysku, a mniej więcej w jednej czwartej znalazł i naprawił 2 błędne sektory. gdy uruchomiłem komputer ponownie, windows uruchomił się poprawnie i teraz wszystko śmiga :-)

  dziękuję użytkownikowi sPeRaCz.PL za zainteresowanie moim problemem.


  pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę wesołych świąt :-)