Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk na butle gazowa nie odpala

21 Gru 2013 21:10 18633 10
  • Poziom 2  
    Witam jestem tu nowy no ale moze sie uda:) a mianowicie chodzi mi o piecyk gazowy na butle 11kg a wiec. Iskra jest i procz tego nic sie nie dzieje jest takze problem z pokretlem ktory reguluje doplyw gazu nie kreci sie:/ nie wiem czemu i moje pytanie jest takie gdzie kupie taki hmm zawor? jak na zdjeciu i gdzie moge taki zawor dostac bo to raczej jego przyczyna ze piec nie dziala. Pozdro
    Piecyk na butle gazowa nie odpala
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 28  
    Witaj

W piecykach katalitycznych z jakimi miałem do czynienia ten przycisk da się wcisnąć w głąb i wówczas obrócić. Zapalanie odbywało się poprzez naciśnięcie tegoż przycisku przytrzymaniu ok 3sek. Następnie "iskrzeniu" w celu zapalenia. Gdy pojawił się płomień, trzeba było przytrzymać te pokrętło wciśnięte kilkanaście sekund (musiało się wyłączyć zabezpieczenie przeciw wypływowe) i przekręceniu na wymaganą moc. Te z którymi ja miałem do czynienia miały 1,2 oraz 3. Było to odpowiednio 1kW, 2kW, 3kW. I tyle. Wątpię aby ten zaworek wymagał wymiany.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ale ja wlasnie jak probuje przekrecic w obojetnie ktora strone to nic sie nie dzieje...nie moge przekrecic go w ogole:/ wciskam i w zadna strone nie daje rady:/
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 22  
    Po wciśnięciu pokrętła przy odkręconym zaworze na butli powinien lecieć gaz do zapalacza. Można próbować go zapalić płomieniwm zapałki. . Po kilku /10/ sekundach/ docisnąć pokrętło mocniej i puścić płomień powinien się dalej palić. Dopiero potem próbować regulować moc pokrętłem.
  • Poziom 2  
    Bo jak rozrece to pokretlo to tam sa takie jakby schodki i pomiedzy nimi szpary i nie moge w zadna strone po zlozeniu przekrecic regulatora doplywu gazu
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Kolega wyżej już CI napisał, że pokrętło będzie można przekręcić dopiero jak będzie płomień.

Odkręć gaz na butli, wciśnij pokrętło, odpal świeczkę, poczekaj około 10s.
  • Poziom 27  
    No nie wiem. Dziś w markecie stały przy kasie dwa piecyki. Więc wymacałem. Jeden katalityczny drugi z tą płytką ceramiczną. W obu można było kręcić na sucho, po wciśnięciu pokrętła.

He, polazłem na strych obejrzeć stary piecyk katalityczny. Było tak: wciskam pokrętło i "pstrykam" zapalarką. Trzymam tak długo aż piecyk się nieco rozgrzeje (10-15s), jest to pozycja 3(max-tylko w tej pozycji można wcisnąć pokrętło), puszczam pokrętło. Gdy cała płyta jest rozgrzana, nastawiam potrzebny zakres.
    Może przy rozbieraniu coś się uszkodziło?
    Sprawdź działanie zaworu bez pokrętła.

edit.
    Jest dokładnie tak: wciskam do końca, zapalam, czekam, puszczam pokrętło (gaz pali się). Do zmiany zakresu z pozycji "zapalanie" na pozycje 2 i 1: wciskam LEKKO przycisk i kręcimy.
  • Poziom 2  
    Ok ok po swietach zaraz sprawdze co i jak z tego co piszecie i zobaczymy czy cos wyjdzie
  • Poziom 10  
    Na jakiej zasadzie działa zabezpieczenie przeciwdziałające wypływu gazu w takim ogrzewaczu gazowym na butlę.
  • Poziom 22  
    Elektromagnes zasilany napięciem wytworzonym w termoparze ogrzewanej płomieniem podtrzymuje zawór gazu w stanie otwartym. Po zaniku płomienia brak napięcia powoduje zablokowanie zaworu.