Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk na butle gazowa nie odpala

omen66616 21 Dec 2013 21:10 31953 10
 • #1
  omen66616
  Level 2  
  Witam jestem tu nowy no ale moze sie uda:) a mianowicie chodzi mi o piecyk gazowy na butle 11kg a wiec. Iskra jest i procz tego nic sie nie dzieje jest takze problem z pokretlem ktory reguluje doplyw gazu nie kreci sie:/ nie wiem czemu i moje pytanie jest takie gdzie kupie taki hmm zawor? jak na zdjeciu i gdzie moge taki zawor dostac bo to raczej jego przyczyna ze piec nie dziala. Pozdro
  Piecyk na butle gazowa nie odpala
 • #2
  WoŹnY
  Level 28  
  Witaj

  W piecykach katalitycznych z jakimi miałem do czynienia ten przycisk da się wcisnąć w głąb i wówczas obrócić. Zapalanie odbywało się poprzez naciśnięcie tegoż przycisku przytrzymaniu ok 3sek. Następnie "iskrzeniu" w celu zapalenia. Gdy pojawił się płomień, trzeba było przytrzymać te pokrętło wciśnięte kilkanaście sekund (musiało się wyłączyć zabezpieczenie przeciw wypływowe) i przekręceniu na wymaganą moc. Te z którymi ja miałem do czynienia miały 1,2 oraz 3. Było to odpowiednio 1kW, 2kW, 3kW. I tyle. Wątpię aby ten zaworek wymagał wymiany.

  Pozdrawiam
 • #3
  omen66616
  Level 2  
  Ale ja wlasnie jak probuje przekrecic w obojetnie ktora strone to nic sie nie dzieje...nie moge przekrecic go w ogole:/ wciskam i w zadna strone nie daje rady:/
 • #4
  Bobbo
  Level 22  
  Po wciśnięciu pokrętła przy odkręconym zaworze na butli powinien lecieć gaz do zapalacza. Można próbować go zapalić płomieniwm zapałki. . Po kilku /10/ sekundach/ docisnąć pokrętło mocniej i puścić płomień powinien się dalej palić. Dopiero potem próbować regulować moc pokrętłem.
 • #5
  omen66616
  Level 2  
  Bo jak rozrece to pokretlo to tam sa takie jakby schodki i pomiedzy nimi szpary i nie moge w zadna strone po zlozeniu przekrecic regulatora doplywu gazu
 • #6
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Kolega wyżej już CI napisał, że pokrętło będzie można przekręcić dopiero jak będzie płomień.

  Odkręć gaz na butli, wciśnij pokrętło, odpal świeczkę, poczekaj około 10s.
 • #7
  Romulus7874
  Level 28  
  No nie wiem. Dziś w markecie stały przy kasie dwa piecyki. Więc wymacałem. Jeden katalityczny drugi z tą płytką ceramiczną. W obu można było kręcić na sucho, po wciśnięciu pokrętła.


  He, polazłem na strych obejrzeć stary piecyk katalityczny. Było tak: wciskam pokrętło i "pstrykam" zapalarką. Trzymam tak długo aż piecyk się nieco rozgrzeje (10-15s), jest to pozycja 3(max-tylko w tej pozycji można wcisnąć pokrętło), puszczam pokrętło. Gdy cała płyta jest rozgrzana, nastawiam potrzebny zakres.
  Może przy rozbieraniu coś się uszkodziło?
  Sprawdź działanie zaworu bez pokrętła.

  edit.
  Jest dokładnie tak: wciskam do końca, zapalam, czekam, puszczam pokrętło (gaz pali się). Do zmiany zakresu z pozycji "zapalanie" na pozycje 2 i 1: wciskam LEKKO przycisk i kręcimy.
 • #8
  omen66616
  Level 2  
  Ok ok po swietach zaraz sprawdze co i jak z tego co piszecie i zobaczymy czy cos wyjdzie
 • #9
  stratos37
  Level 11  
  Na jakiej zasadzie działa zabezpieczenie przeciwdziałające wypływu gazu w takim ogrzewaczu gazowym na butlę.
 • #10
  Bobbo
  Level 22  
  Elektromagnes zasilany napięciem wytworzonym w termoparze ogrzewanej płomieniem podtrzymuje zawór gazu w stanie otwartym. Po zaniku płomienia brak napięcia powoduje zablokowanie zaworu.