Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mrugające światła w domu po zmianie instalacji

ziooober88 21 Gru 2013 21:30 2577 11
  • #1 21 Gru 2013 21:30
    ziooober88
    Poziom 15  

Witam, ostatnio wymieniałem instalację w swoim domu. I pojawił się problem z mrugającym światłem. Mianowicie jak podłączę do któregoś gniazdka jakiś większy odbiornik typu młot udarowy to za każdym razem podczas włączania, mrugają mi światła w domu. Najlepiej widać to na żarówkach ledowych natomiast na zwykłych żarówkach jest to mniej widoczne. Wszystkie połączenia w skrzynce są podokręcane. Każde pomieszczenie ma swój osobny obwód także nie ma mowy o przeciążeniu. Kable jakie zastosowałem to 2,5mm^2. Co może być przyczyną takiego mrugania? Instalację w domu robiłem sam, natomiast przyłącz robili mi elektrycy z PGE.

0 11
  • #2 21 Gru 2013 21:34
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Pomiary SWZ na zasilaniu i na felernych obwodach wykonałeś ?

0
  • #3 21 Gru 2013 21:39
    ziooober88
    Poziom 15  

elpapiotr napisał:
    Pomiary SWZ na zasilaniu i na felernych obwodach wykonałeś ?

Kolego nie wykonałem bo nie mam takowego miernika. Felerne obwody są wszystkie bo w każdym pomieszczeniu podczas uruchamiania odbiornika większej mocy światła mrugają.

0
  • #4 21 Gru 2013 21:50
    bartekfigura
    Poziom 26  

Tylko elektryk na miejscu z odpowiednim miernikiem może coś tutaj powiedzieć.

0
  • #5 21 Gru 2013 21:55
    ziooober88
    Poziom 15  

To w takim razie zadzwonię do PGE i niech przyjeżdżają i mi to zrobią.

0
  • #6 21 Gru 2013 22:04
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Akurat. Co ich może obchodzić spaprana instalacja wewnętrzna u Odbiorcy energii ?
    Chyba że na fuchę !

0
  • #7 21 Gru 2013 22:31
    ziooober88
    Poziom 15  

A co może mnie obchodzić fakt, że na dojściu kiedy zamontuję tylko żarówkę LED i włączę wiertarkę to ten LED mruga? To jest moja wina?

0
  • #8 21 Gru 2013 22:42
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Bardzo dużo !
    Dla własnego dobra i dla dobra zamontowanego sprzętu.
    Dlatego napisałem -

Cytat:
    Pomiary SWZ na zasilaniu
    wykrywają sprawcę błędu w instalacji i jego lokalizację. Zaproś elektryka, niech wyda opinię.

0
  • #9 21 Gru 2013 22:46
    zbich70
    Specjalista elektryk

Jest takie pojęcie jak granica własności - czyli miejsce do którego (patrząc od zasilania) odpowiada dostawca energii a od niego odbiorca.

0
  • #10 21 Gru 2013 23:29
    bartekfigura
    Poziom 26  

Skoro jak mówisz, robiłeś tę instalację sam a teraz coś jest nie tak i nie wiesz co musisz zapłacić elektrykowi który przyjdzie i pomierzy co trzeba poprawi oraz wyda opinię o stanie technicznym instalacji.

0
  • #11 21 Gru 2013 23:36
    slawekx
    Poziom 28  

ziooober88 napisał:
    To w takim razie zadzwonię do PGE i niech przyjeżdżają i mi to zrobią.

[/quote]
    ziooober88 napisał:
    A co może mnie obchodzić fakt, że na dojściu kiedy zamontuję tylko żarówkę LED i włączę wiertarkę to ten LED mruga? To jest moja wina?

Proszę o komentarz osoby bardziej doświadczonej bo takie myślenie jest dla mnie nie logiczne.

0
  • #12 01 Lut 2016 13:59
    ziooober88
    Poziom 15  

Niestety jest za duże obciążenie na linii i są takie spadki napięcia. Byli fachowcy i mierzyli różne rzeczy i niestety na jednej fazie nic z tym nie mogą zrobić.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo