Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pc nie wykrywa projektora Acer h5360

22 Gru 2013 00:40 1188 1
  • Poziom 1  
    Witam.

Na wstępie witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post na forum.

Mam bardzo nietypowy problem i kompletnie nic nie mogę na necie na ten temat znaleźć, jesteście moją ostatnią deską ratunku.

Dotychczas miałem w kompie kartę Geforce 9800 gt i łączyłem projektor przez dvi w karcie do hdmi w projektorze, działało wszystko cacy.

W zeszłym tyg. kupiłem MSI Radeon hd 7850. Niestety po połączeniu hdmi - hdmi w ogóle nie widzi projektora, tak samo dvi- hdmi. W ogóle go nie wykrywa, komputer nie wydaje żadnego dźwięku, nic. Za to działa po połączeniu dvi w karcie - rgb w projektorze.

Myślałem, że zepsuło się hdmi w projektorze, więc ponownie włożyłem starego geforce'a - i wszystko działa. Więc hdmi w projektorze jest ok.

Dodam jeszcze, że: hdmi (karta) - hdmi (tv) działa; dvi (karta) - hdmi (tv) działa. Wygląda tak jakby się uwzięła na ten mój projektor.

Błagam o pomoc.
  • Poziom 22  
    Proszę wejść w prawy dolny róg ekranu i znaleźć ikonkę programu sterowania kartą graficzną. Proszę wejść i wybrać rzucanie obrazu zarówno na ekran, jak i na projektor. Kliknąć "OK". Sprawdzić czy działa.
    Gdyby to nie pomogło to proszę spróbować zmienić rozdzielczość karty na 800x600 albo coś koło tego i sprawdzić czy nie ruszy.
    Inny pomysł to ściągnąć najnowszy sterownik karty graficznej ze strony producenta karty albo producenta chipsetu.
    W końcu wejść do właściwości karty graficznej i sprawdzić czy nie ma tam jakiejś opcji z tym związanej.