Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prędkościomierz i zerowanie poprzedniego wyniku

pepek-13 22 Gru 2013 01:25 1875 8
  • #1 22 Gru 2013 01:25
    pepek-13
    Poziom 8  

Witam,
    Mam do zrobienia prędkościomierz/ obrotomierz z zastosowaniem aTTINY 26, Hallotronu TLE4905L
    Mam problem z zerowaniem poprzedniego odczytu, aby wyzerować ustawiam i=0, ale kasuje to tylko cyfrę jedności, a cyfry dziesiątek i setek zostają nietknięte. Czy macie jakiś pomysł aby ominąć ten problem.
    Dodatkowo mam problem z hallotronem, ponieważ nie wiem jak go prawidłowo podłączyć, gdzie są piny 1 a gdzie 3. Dlatego narazie korzystam z mikroswitcha i mam problem z drganiami, ale mam nadzieję że nie będą występowały przy hallotronie.
    Proszę o skomentowanie mojego kodu, ewentualnie o jakieś rady dla początkującego

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 8
  • #2 22 Gru 2013 02:33
    kapelan
    Poziom 13  

Przed wyświetleniem wyczyść wyświetlacz.

0
  • #4 23 Gru 2013 12:06
    pepek-13
    Poziom 8  

Umieszczenie spacji na końcu nie załatwia sprawy, ponieważ pozostałe cyfry są przesuwane, pomimo to nawet za te dwie czy trzy spacje!!
    Czy jest możliwość wyczyszczenia pamięci wyświetlacza?? Albo wysłanie do wyświetlacza i jako liczby 001??
    Cały czas mam problem z Hallotronem, jest prosto ze sklepu podłączam zgodnie z DATASHEETEM, 1 najkrótsza noga, 2 uziemienie, 3 sygnał OUT.
    Jednak napięcie na nóżce OUT jest ciągle niezmienne, pomimo przyłożenia magnesu. Kupiłem drugi taki czujnik, ale jest to samo.
    PRoszę o podpowiedź

0
  • #5 23 Gru 2013 12:33
    Mateusz@
    Poziom 17  

Masz podłączony rezystor podciągający? Przydał by się schemat jak Ty to podłączasz. Spróbuj też odwrotną stroną magnesu,

0
  • #6 23 Gru 2013 17:52
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

pepek-13 napisał:
    Umieszczenie spacji na końcu nie załatwia sprawy, ponieważ pozostałe cyfry są przesuwane, pomimo to nawet za te dwie czy trzy spacje!!

Dlaczego krzyczysz?

pepek-13 napisał:
    Cały czas mam problem z Hallotronem, jest prosto ze sklepu podłączam zgodnie z DATASHEETEM, 1 najkrótsza noga, 2 uziemienie, 3 sygnał OUT.
    Jednak napięcie na nóżce OUT jest ciągle niezmienne, pomimo przyłożenia magnesu. Kupiłem drugi taki czujnik, ale jest to samo.

Patrzyłeś do dokumentacji jak jest wykonane jego wyjście?
    Gdybyś pokazał schemat Twojego układu, pewnie szybciej ustalilibyśmy problem.

0
  • #7 23 Gru 2013 19:02
    borcio992
    Poziom 9  

-Pasowało by by podczas wyświetlania tekstu zapewnić tej operacji spójność.
    -Można prosić o definicję funkcji lcd_int() ??
    -Nie szkoda ci kb flash'u na operacje zmiennoprzecinkowe ? przy wyświetlaniu tekstu za pomocą operacji matematycznych możesz łatwo obyć się bez tego :)
    -Ja szumy styków kondensatorkiem rozwiązałem :)

0
  • #8 09 Sty 2014 02:33
    pepek-13
    Poziom 8  

Poradziłem sobie, dzięki
    Po pierwsze polecam stronę, gdzie ładnie obajśniony jest hallotron
    http://www.reveltronics.com/downloads/user_ma...sh/ukp_montaz_czujnika_predkosci_TLE4905L.pdf
    Najnormalniej źle podłączałem go do układu i dlatego byki
    Jeżeli chodzi o stronę programową to
    1)musiałem zmienić inkrementacje bitów na wyświetlaczu, ponieważ przy inkremetacji zamiast wartości 12 otrzymywałem 21. Podobno ze względu na jakiś defekt tego konkretnego mikrokontrolera AT tiny 26
    2) Wyświetlając spacje wartość się nie zerowała, tylko przesuwała całkowicie zmieniając obraz
    3) Zastosowałem po każdym przerwaniu wyświetlenie na ekranie początkowego wyglądu ekranu.
    Niestety taka instrukcja trwa jakiś określony czas i przy częstszym przerwaniu możliwe będzie pomieszanie kodu, no ale na razie działa
    4) Cały czas próbuje wyzerować tylko konkretny miejsce na wyświtalczu, tylko ważne jest żeby wyzerować pamieć, a nie wstawić spacje.
    Dzięki za rady pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A jeżeli chodzi o drgania styków ,to hallotron posiada wbudowany przerzutnik Schmitta, dlatego problem z głowy. Ale oczywiście odpowiednie dostosowanie układu RC, również powinno załatwić sprawę.

0
  • #9 09 Sty 2014 06:27
    emarcus
    Poziom 35  

pepek-13 napisał:
    Poradziłem sobie, dzięki
    Po pierwsze polecam stronę, gdzie ładnie obajśniony jest hallotron
    http://www.reveltronics.com/downloads/user_ma...sh/ukp_montaz_czujnika_predkosci_TLE4905L.pdf

Ta twoja rekomendacja zwraca taki oto wynik:
    prędkościomierz i zerowanie poprzedniego wyniku

Dziękuję, nie chcę korzystac z tego rewelacyjnego objaśnienia!!!
    Większośc urzytkowników tej grupy wie jak pracuje hallotron i jak go podłączyc.

e marcus

0
  Szukaj w 5mln produktów