Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak ciągu w kominie i chłodna c.w.u.

22 Gru 2013 10:53 4911 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam następujący problem a mianowicie nagle przestało palić się w piecu. Brak ciągu, wszystko pacha do środka. Postanowiłem wyczyścic komin oraz wyczystkę w piecu oraz przewód łączacy komin z piecem. Komin ma przekrój ok 14x20 cm. Jest w calosci drozny. Długosc komina to ok 12 m Dach jednospadowy, komin w scianie zew. Problem pojawił się nagle i nie wiem o co może chodzic skoro do tej pory działało wszystko poprawnie. Brakuje tez ciepłej wody uzytkowej. Do tej pory korzystało 5-6 osób a na rano była gotowa nastepna partia goracej wody. teraz mimo ze np nikt się nie kapał lub 1 osoba rano n ie ma wody lub wieczorem gdzy korzystaja 3 osoby nagle woda się urywa. Czy to moze byc spowodowane słabym ciągim i niedogrzaniem wody w bojlerze? Dodam ze piec ma 1 rok a bojler 2 miesiace. Piec na drzewo i węgiel. Probowałem juz przepalac gazetami i drobnym drzewem. Dodaje regularnie sadopal i czyszcze wyczysteke w piecu. Fakt jest taki ze komin jest stary z lat 80 tych czyli sama cegła, ale faktu nie zmienia to ze do tej pory działało to porpawnie. pomóżcie proszę. Dziękuję z góry za odpowiedzi.
  • Poziom 42  
    dzikitroks napisał:
    Postanowiłem wyczyścic komin oraz wyczystkę w piecu oraz przewód łączacy komin z piecem. Komin ma przekrój ok 14x20 cm. Jest w calosci drozny.
    Wyczyściłeś?
    dzikitroks napisał:
    Problem pojawił się nagle i nie wiem o co może chodzic skoro do tej pory działało wszystko poprawnie.
    A jak wygląda dostęp powietrza do kotłowni?
  • Poziom 34  
    Masz dobrą wentylację nawiewną w kotłowni? Przy rozpalaniu otwórz okno, drzwi czy co tam masz w kotłowni.
    Jeśli masz wszystko drożne to musi się palić. Z tego co piszesz brakuje powietrza.
  • Poziom 22  
    Jeżeli komin drożny, wyczyszczony, kociołek wyczyszczony, to stawiam na brak powietrza do prawidłowej pracy kotła. Choć z drugiej strony kocioł działa już rok, tak zrozumiałem, to jak paliło się ubiegłej zimy, która trwała długo i była mroźna?
  • Poziom 8  
    Sprawa wentylacji w piwnicy wygląda następująco, nie ma jakotakiej osobnej wentylacji i nigdy nie bylo. Generalnie drzwi do piwnicy są najczęsciej otwarte i mam dwa małe okienka. Sprobuje palic przy otwartym. Poprzednia zima bez zarzutów. W jednym momencie zapchało się sadzami ale to z mojej winy bo nie wyczyscilem. Potem juz bylo znow elegancko i bez problemowo. Piec nie posiada nadmuchu bo sie spalila dmuchawa tuz na poczatku. Jesli chodzi o droznosc komina to sprawdzalem lusterkiem i wyglada to bardzo dobrze. Przekrój taki jak powinien być. To wygląda jakby Mikołaj nagle utknął w kominie 6 grudnia i do tej pory siedzi tem ;/:P problem generalnie z dnia na dzień sie pojawil.
  • Poziom 42  
    dzikitroks napisał:
    Jesli chodzi o droznosc komina to sprawdzalem lusterkiem i wyglada to bardzo dobrze. Przekrój taki jak powinien być.
    To zbyt mało.Zaproś kominiarza,lub kup odpowiednią szczotkę + drut.Po przeczyszczeniu zobaczysz różnicę.
  • Poziom 17  
    Jeśli czyszczenie komina nie pomoże,proponuję przestudiować konstrukcję kotła-czasem ma w środku grodzie,przewężenia, i zakątki, w których może się nazbierać "syf".Czasem żeby się do takich miejsc dostać trzeba sobie samemu dorobić narzędzia do czyszczenia.
  • Poziom 38  
    dzikitroks napisał:
    Sprawa wentylacji w piwnicy wygląda następująco, nie ma jakotakiej osobnej wentylacji i nigdy nie bylo. Generalnie drzwi do piwnicy są najczęsciej otwarte i mam dwa małe okienka. Sprobuje palic przy otwartym. Poprzednia zima bez zarzutów. W jednym momencie zapchało się sadzami ale to z mojej winy bo nie wyczyscilem. Potem juz bylo znow elegancko i bez problemowo. Piec nie posiada nadmuchu bo sie spalila dmuchawa tuz na poczatku. Jesli chodzi o droznosc komina to sprawdzalem lusterkiem i wyglada to bardzo dobrze. Przekrój taki jak powinien być. To wygląda jakby Mikołaj nagle utknął w kominie 6 grudnia i do tej pory siedzi tem ;/:P problem generalnie z dnia na dzień sie pojawil.

Mikolaja nikt nie widzial, wiec moze jest niewidzialny (przezroczysty) i widzisz przeswit w kominie. :-)
    Jak pisal kolega wyzej, przepchnij mikolaja szczotka kominiarska. :-)
    Pewnie bedzie ci za to wdzieczny i zrobi ci prezent w postaci dobrego cugu. :-)
  • Poziom 17  
    A może mikołaj wredny i położył szybę na kominie:D
  • Poziom 9  
    zamontuj nadmuch do stworzenia sztucznego ciagu. ;)
  • Poziom 27  
    Dla jasności. Czyściłeś komin. Byłeś na dachu (na kominie) a sprawdzasz drożność lusterkiem.
  • Poziom 15  
    1 wyczyścić konin od góry do dołu. Często nikt nie czyści od samej góry i jest zwężenie co utrudnia wydostawaniu się spalin. 2 wyczyściłeś piec . Oki ale czy w całości wszystkie jego komory i przewody. ? Bo jak paliłeś jakimś ekogroszkiem smolistym to w górnej części zapewne masz sople smoły i to nie w palenisku ale w komorach. A to spowoduje że cugu nie będzie. Złap za gazetę podpal i daj do komina powinno ją wręcz wessać. jeśli nie to znaczy że komin się rozszczelnił na danej wysokości i zasysa powietrze z innego miejsca. wiec w dolnej części cugu nie będzie. Dlatego wskazane jest też bielenie starych kominów. Przebarwienia i ciemne miejsca wskazują że w tym miejscu coś się dziej i będzie łapać powietrze. Sprawdź gazetą . Jak będzie komin oki to zapchany piec . ale nie w komorach spalania i ale w końcowych tylnich - wina śmieci albo eksperymenty z opałem tańszym.