Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 26PFl3404/12 - Brak teści obrazu, lub obraz z pasami .

xrei 22 Gru 2013 12:43 2889 12
  • #1 22 Gru 2013 12:43
    xrei
    Poziom 10  

Witam . Philips Chassis TPS2.1E LA , zaraz po włączeniu , całkowity brak treści obrazu , wyświetlacz świeci prawie że na biało , a po jakimś czasie np. 10-20 min. od góry wyświetlacza zaczyna naskakiwać treść obrazu poprzerywana poziomymi pasami , sprawdziłem zasilacz daje wszystkie prawidłowe napięcia +5 +12 +24V , bez żadnych tętnień , na module T-con mam zasilanie +12V i stabilizator +3.2V i 1.7V , stabilizatory pracują prawidłowo . Jak pojawia się jakaś treść obrazu to podgrzałem suszarką delikatnie moduł T-con i po tym zabiegu od razu zaczynał ginąć całkowicie obraz przechodząc na nie jednolity biały obraz. Osobiście podejrzewam właśnie T-con , ale przed zakupem chciałbym się upewnić czy to faktycznie może być jego wina czy może jest do wymiany mainboard.
    Dołączam kilka fotek.

• #2 22 Gru 2013 15:48
    xrei
    Poziom 10  

Coś zaczyna się wyjaśniać , popuściłem trochę zacisk taśmy która łączy T-com z panelem oczywiście ten zacisk ca jest na T-com i obraz jest prawidłowy , wychodzi na to że coś nie ma dobrego połączenia pomiędzy taśmą o gniazdem jak jest zacisk na tym gnieździe dociągnięty do końca.

• #3 22 Gru 2013 18:46
    mirex
    Poziom 43  

No to wyjmij wszystko i dokładnie sprawdź!

xrei napisał:
    26PFl3404
    xrei napisał:
    Cassis
    xrei napisał:
    T-con
    xrei napisał:
    T-com

No i zastanów się, w jaki sposób zapisuje się znaki przestankowe.

• #4 22 Gru 2013 18:57
    xrei
    Poziom 10  

No przez te wszystkie eksperymenty zjarał się T-con i przepaliło jedna ścieżkę na taśmie , jutro zamówię nowy T-con i taśmę do niego , siak czy owak i tak nadawały się do wymiany , bo raczej nie za bardzo można było na dłuższą metę ustawić tak taśmę prawie tylko na styk . Myślę że nowy moduł i taśma już nie będą miały takiego problemu.

• #5 22 Gru 2013 19:05
    mirex
    Poziom 43  

Ja tam taki pewien nie jestem. ;)
    Co z tym, co cytowałem? I nie tylko tym.

• #6 18 Sty 2014 20:19
    xrei
    Poziom 10  

Niestety ale wymiana T-con i taśmy nic nie dała , wychodzi na to że panel do wymiany tego się obawiałem , dziwne wydawało mi się tylko to ze czasami zaskakiwał i chodził dobrze oz do kolejnego wyłączenia i załączenia TV . Jednym słowem TV do śmieci albo na części.

• #8 18 Sty 2014 20:54
    zabili mnie
    Poziom 2  

Cytat:
    Jednym słowem TV do śmieci albo na części.

Nie tak prędko. A płyta główna? Też może takie objawy powodować.

• #9 18 Sty 2014 23:12
    xrei
    Poziom 10  

TV nie jest mój jedna starsza pani prosiła mnie żebym do niego zobaczył i jak by się dało tak do 300 zł go naprawić do tak , a , jak będzie drożej to kupi sobie nowy , a więc czy to będzie panel czy płyta główna to i tak się nie kwalifikuje w naprawie do 300zł. , ale tak dla samego siebie chciałbym wiedzieć co mu dolega.
    Kiedyś kilka lat temu za granicą pracowałem w serwisie autoryzowanym Samsunga , ale jak sami wiecie w takich serwisach to jest zupełnie inna naprawa gdzie ma się pod ręką wszystkie moduły to w ciągu kilku minut można już na 100% powiedzieć co jest zepsute i ile będzie taka naprawa kosztowała , niestety ale w takich serwisach nie nabiera się dużej praktyki jedynie to co to uczy się tylko podmieniać moduły.

Dodano po 7 [minuty]:

No i pamiętam że w kilku Samsungach w podobnych objawach , przyczyna było uszkodzenie płyty głównej , jak i panelu tak że i w tym przypadku moje podejrzenie może i błędnie padło na panel, ale z drugiej strony panel jak jest uszkodzony to raczej nie może być tak że po np godzinie wyświetla prawidłowy obraz a za chwilę już tylko świeci na biało i tu maja koledzy racje że takie objawy raczej wskazują n uszkodzenie płyty głównej

• #10 18 Sty 2014 23:48
    zabili mnie
    Poziom 2  

Cytat:
    Kiedyś kilka lat temu za granicą pracowałem w serwisie autoryzowanym Samsunga , ale jak sami wiecie w takich serwisach to jest zupełnie inna naprawa gdzie ma się pod ręką wszystkie moduły to w ciągu kilku minut można już na 100% powiedzieć co jest zepsute i ile będzie taka naprawa kosztowała , niestety ale w takich serwisach nie nabiera się dużej praktyki jedynie to co to uczy się tylko podmieniać moduły.

My to wiemy, dlatego nigdy nie zalecamy, a nawet odradzamy wszelkie kontakty z serwisami autoryzowanymi po gwarancji. Podobno nawet lutownicy wam nie dają, tylko zestaw wkrętaków. Prawda to? :) Ponoć wystarczy ładny lokal, żeby nic nie podejrzewającego, naiwnego klienta zwabić. To jest nieuczciwe.

• #11 19 Sty 2014 11:37
    xrei
    Poziom 10  

Ponoć wystarczy ładny lokal, żeby nic nie podejrzewającego, naiwnego klienta zwabić. To jest nieuczciwe.[/quote]

A co w dzisiejszych czasach jest uczciwe , czy np.reklamy są uczciwe , to jest dopiero nabijanie naiwnych ludzi w butelkę , a co do lutownicy to nie jest aż tak źle w autoryzowanych serwisach , ja np. ją miałem i to całkiem nie złą , OK ale nie będziemy tutaj dyskutować na temat takich czy innych serwisów bo to nie jest miejsce na tym forum każdy ma swoje zdanie na ten temat , to że są drogie to fakt , ale robi się tam też i dobrą robotę .

• #12 19 Sty 2014 12:58
    fogel mogel
    Poziom 7  

Cytat:
    ale roi się tam też i dobrą robotę .

A roi się roi, wiem bo miałem do czynienia. Myślę, że możesz śmiało zamknąć temat i oddać telewizor naiwnej starszej pani.

• #13 14 Mar 2014 22:17
    xrei
    Poziom 10  

Po wymianie logiki usterka znikała , telewizor naprawiony i oddany. temat można zamknąć.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo