Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viera TX-P50X50E, KDL-42W655A Co wybrać?

Ala-91 22 Gru 2013 16:13 1038 2
  • #1 22 Gru 2013 16:13
    Ala-91
    Poziom 11  

Witam, moim rodzicom zepsuł się telewizor. W końcu miał prawie 20 lat, więc swoje już "wychodził". Czytałam, że lepiej kupić plazmę albo LED. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    - Panasonic Viera TX-P50X50E
    - Sony KDL-42W655A

Cena jest drugorzędna. Ważna jest jakość obrazu, dźwięku, odświerzanie podobno też. No poprostu żeby był dobry. To nie ma być telewizor smart czy z jakimiś takimi cudami, ale zwykły telewizor. Co polecacie? Jakie marki czy konkretne modele? W końcu to zakup na lata mam nadzieję :)

Więc słucham ja - baba ;p

• #3 22 Gru 2013 20:20
    Ala-91
    Poziom 11  

Znalazłam gdzieś tutaj na forum zestaw takich pomocniczych pytań:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m. Isnieje możliwość przeniesienia TV do innego pomieszczenia – wtedy 3-5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4-6 osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Generalnie na wprost, ale zdarza się trochę bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? tv nie jest zupełnie tyłem do okna, ani też prostopadle do niego. Jest tak pół na pół, jesli mogę to tak określić
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Sanyo
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jakieś gniazda do odtwarzacza vhs, dvd, usb.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa. Rodzice nie przewidują raczej podłączać Internetu czy grać w gry ;p
    10 Jakie urządzenia? tak jak wyżej pisałem: dvd, vhs, pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Hmm, max 8h. Trudno określić
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, mecze, jakieś filmy akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Cokolwiek NIE produkowane w Chinach czy jakimś takim kraju o „złej sławie” producenckiej
    17. Preferencje co do wielkości? Nie
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zła jakość kolorów, poszerzanie obrazu. Słaba trwałość produktu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Generalnie wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 3 tys. lub po prostu każda kwota,byleby telewizor był bez zbędnych pierdół i się nie zepsuł zaraz po wygaśnięciu gearancji
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME