Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Piła łańcuchowa Solo 610VA - nie można jej odpalić

kamil1981 22 Gru 2013 16:31 1872 7
  • Piła łańcuchowa Solo 610VA - nie można jej odpalić

Poziom 8  

Witam.
    Dostałem wiekową już piłę Solo 610VA. Po godzinnym szarpaniu nie odpaliła.
    Świeca po wykręceniu była mokra, a jej końcówka osmalona tak jakby sadzą.
    Przyłożyłem świecę do tłoka iskra niby była ale...
    Z braku doświadczenia nie wiem czy jest właściwa.
    Prośba, gdzie szukać usterek lub poradźcie mi czy opłaca się zanieść ją do jakiegoś speca i inwestować w tą maszynkę?
    Czy może lepiej na złom z nią?
    Dzięki z szybką odpowiedź.

0 7
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 28  

Witam,
    Najpierw wyczyść świecę zapłonową w benzynie lub podmień na nową , sprawdź przerwę ustaw na ok 0,5 mm tak na początek .

0
    Poziom 18  

Witam.Pilarki,a zwłaszcza Solo są bardzo wrażliwe na zabrudzony gaźnik.Warto profilaktycznie nawet dać go do myjki ultradźwiękowej.Kontrola stanu cylindra i tłoka na pewno,przez okienko tłumika.Jeśli są rysy,raczej daj sobie spokój..Druga ważna rzecz-łożyska wału i uszczelniacze.Poza tym przewód impulsowy może być zapchany lub pęknięty,to samo łącznik gaźnika,przewody paliwowe,filtr paliwa itp. Te pilarki nie są tanie w serwisie,głównie z powodu cen podzespołów zwłaszcza tych newralgicznych..ale to już sam musisz ocenić czy ci się opłaca.

Dodano po 7 [minuty]:

Jeżeli jest iskra,wykręć świecę i bezpośrednio na tłok podaj strzykawką ok.2 cm.paliwa.Wkręć świecę i próbuj ją odpalić.Jeżeli warknie,możesz pobawić się z naprawą.Choć tania raczej nie będzie..

0
    Poziom 10  

sprawdź jeszcze filtr powietrza i paliwa oraz czy dobra mieszanka jest.

0
    Poziom 18  

Filtr powietrza i paliwa,zgoda.To są podstawy,choć ja obstawiałbym raczej pierścienie i właśnie uszczelniacze i łożyska.Piła ma już swoje lata,i choćby dlatego.Ale na pewno wymyj gaźnik i daj nowe membrany.

Dodano po 8 [minuty]:

Na złom?Zawsze zdążysz to zrobić..ja pobawiłbym się choćby dla własnej satysfakcji.Pilarki Solo są nieporównywalne z najlepszą choćby chińszczyzna..ale możesz też spróbować wartość pił japońskich..Te to dopiero są warte...zwłaszcza w naprawie..(wiem coś o tym,)

0
    Poziom 10  

a kompresja dobra jest?

0
    Poziom 8  

A więc na wstępie przepraszam za długi okres bez odpowiedzi. Babuszka śmiga aż miło. Dzisiaj pocięła 3m drzewa (liściaste). Powodem nie działania był zawilgocony i ogólnie zasyfiony cały układ zapłonowy ?? tzw. platynki ?? tak powiedział dobry sąsiad który to wszystko wybebeszył i poczyścił. dodatkowo zasugerowaliście koledzy czyszczenie gaźnika też pełno syfu no i wymieniłem filtr paliwa z wężykiem i powietrza. Pomimo swego wieku w prędkości cięcia porównywana była ze stihlem 023 i nie odpuściła ani na moment. Także temat do zamknięcia i dzięki wielkie za wszystkie sugestie i dobre rady.
    ps. Faktycznie na złom zawsze jest czas.
    Szczęśliwego nowego roku.

0