Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno samochodu do 7 tysicy

drabik92 22 Gru 2013 19:14 1773 10
  • #1 22 Gru 2013 19:14
    drabik92
    Poziom 7  

Witam, mam do dyspozycji ok 7 tys i zastanawiam się nad kupnem praktycznego-ekonomicznego auta. Proszę o jakiś porady, co myślicie o Golfach 4 ( tych do 7 tys) Astrach II, Clio II, Lanosach. Pozdrawiam.

0 10
  • #2 22 Gru 2013 19:21
    przemek751
    Poziom 1  

Golf 4 to będzie złom za tyle kasy. Polecam Audi 80 b4 2.0 benz.

0
  • #3 22 Gru 2013 19:26
    drabik92
    Poziom 7  

A te Audi w gazie jak się sprawuje ?

0
  • #4 22 Gru 2013 19:49
    migdal1
    Poziom 7  

Sie ma.Do 7 tysi kupisz moim zdaniem dobrą furę.Nie znam się na WW,ale niemiecki samochód to samochód,a nie taczka do pchania i wkładania towaru zamiast pieniędzy.Ja 2 miechy temu kupiłem sobie miecia W210 96r.Jestem zadowolony,choć ma kilka defektów.Popatrz to z takiej strony:Jakie auta jeżdżą po naszych drogach najstarsze?np.z lat końca 80tych.Odpowiedź:niemieckie.nie kupuj czasem bmw,bo w polsce co druga jest zarżnięta przez małolata.Co do Astry, podobno są ekonomiczne i nie czepia się ich rdza tak szybko.Postaraj sie kupić samochód od właściciela a nie od pośrednika.Poczytaj o danej marce na forach inter,czy będzie cię stać na części,(ja swoje możliwości trochę przeceniłem).Francuza kiedyś miałem,nie dbałem,zezłomowałem.Pozdro.

0
  • #5 22 Gru 2013 19:56
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

migdal1 napisał:
    Jakie auta jeżdżą po naszych drogach najstarsze?

A to dlatego, że w Polsce panuje taki kult:
    migdal1 napisał:
    ale niemiecki samochód to samochód,a nie taczka do pchania i wkładania towaru zamiast pieniędzy

Którego i ty jesteś zagorzałym wyznawcą.

0
  • #6 24 Gru 2013 07:55
    Alfred_92
    Poziom 32  

migdal1 napisał:
    Co do Astry, podobno są ekonomiczne i nie czepia się ich rdza tak szybko.

Nie tak szybko ale nadal ruda żre i auto w tym wieku niedługo zacznie żreć, al ceny części będą stosunkowo nie wysokie poza nielicznymi wyjątkami.
    migdal1 napisał:
    Ja 2 miechy temu kupiłem sobie miecia W210 96r.

Tego już na pewno żre.
    migdal1 napisał:
    ale niemiecki samochód to samochód,a nie taczka do pchania i wkładania towaru zamiast pieniędzy

W każde auto można przez pewien czas nie pchać pieniędzy ale po czasie trzeba wepchnąć jej z nadmiarem lub opchnąć komuś innemu kto uwierzy że jak kupi niemca to będzie jeździł bez inwestycji kolejne 20 lat.
    Nie wiemy czego dokładnie wymaga od auta autor ale od siebie dodałbym Peugeota 206, 306.

0
  • #7 24 Gru 2013 08:40
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

migdal1 napisał:
    Popatrz to z takiej strony:Jakie auta jeżdżą po naszych drogach najstarsze?np.z lat końca 80tych.

A jakie auta ( "zachodnie") były do nas sprowadzane w 90% w tamtych czasach i przez nastepne 20 lat?
    migdal1 napisał:
    nie kupuj czasem bmw,bo w polsce co druga jest zarżnięta przez małolata.

Przecież to bardzo dobre auto niemieckie i dało sie zarżnąć? A VW , czy merc nie ulegnie małolatowi? Każde sie da zarżnąć...

0
  • #8 25 Gru 2013 22:47
    migdal1
    Poziom 7  

Zgadzam się z Panem Andrzejem,każde da się zarżnąć,ale małolaty rzadko wsiadają do merca albo VW.Ale zgaśmy temat,zajmijmy się kolegą drabik92.Jak wspomniał kolega przemek751,audi to dobra bryka.Znajdź dobry motor i blachę w ocynku .

0
  • #9 25 Gru 2013 23:14
    Alfred_92
    Poziom 32  

migdal1 napisał:
    Zgadzam się z Panem Andrzejem,każde da się zarżnąć,ale małolaty rzadko wsiadają do merca albo VW.Ale zgaśmy temat,zajmijmy się kolegą drabik92.Jak wspomniał kolega przemek751,audi to dobra bryka.Znajdź dobry motor i blachę w ocynku .

Co do merca to się zgodzę, ale do Vag-a siadają bardzo często. W tych pieniądzach praktycznie niemożliwością jest znaleźć jakiegokolwiek Vag-a w miarę rozsądnym stanie, wgl ciężko znaleźć u nas w kraju jakiegokolwiek Vag-a z tych roczników w dobrym stanie.

0
  • #10 01 Sty 2014 14:00
    mickemaster
    Poziom 27  

Polecam Astrę G, tanie autko zarówno w zakupie jak i eksploatacji. Jeśli nie było bite to nie ma żadnych problemów z korozją.

0
  • #11 04 Kwi 2014 18:24
    drabik92
    Poziom 7  

Kupiłem Seat Leon 2000r 1.4 od 1 właściciela, serwisowany na bieżąco, przed przeglądem zawsze wszystkie wymiany części u mechanika za 7 tys, trochę po znajomości.

0