Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Landi Renzo II generacja - Przełącza się z gazu na benzynę

janiuuuu 22 Gru 2013 19:46 2184 1
  • #1 22 Gru 2013 19:46
    janiuuuu
    Poziom 1  

Witam,

Po raz drugi w swoim autku napotkałem na problem że podczas jazdy autostrada przełączył się z gazu na benzynę.

Pierwszy raz było to latem a drugi raz wczoraj.

Na początku drogi jechałem bardzo spokojnie, 110km/h. Na drodze pojawił się tir. Jadąc stałą prędkością udało mi się go dogonić. Chcąc go wyprzedzić w jak najkrótszym czasie przyśpieszyłem do 140km/h i wtedy poczułem lekkie drgnięcie autka, miało to charakter przejścia z benzyny na gaz. Zerknąłem na panel i widzę że nadal jadę na gazie gdyż paliła mi się lampka informująca o tym.

Przejechałem z 30 km, zaniepokoiła mnie opadająca wskazówka od paliwa, opadła mi do poziomu rezerwy. Podjąłem decyzję że wyłączę silnik, i zapale jeszcze raz i przełączę na gaz. I tak zrobiłem. Do celu jechałem już stałą prędkością 120km/h i nie odczułem podobnego drgnięcia autem.

Co może być przyczyną takiego zachowania? Odcięcie gazy mam ustawione przy obrotach 6 tyś.

Autko NIssan Almera n15, 1.6 hatchback, rok produkcji 1999.

Instalacja gazowa Landi Renzo LC01, parownik Lovato RID GPL RGE090, 1000 kPa.

Czekam na porady.

0 1
  • #2 24 Gru 2013 15:36
    mbryzus
    Poziom 14  

Komputerek od gazu załapał jakiś błąd chwilowy błąd, prawdopodobnie od zacięcia się silniczka krokowego.
    To co bym zrobił na początku to wymienił filtr od gazu i spuścił szlam(mazut z reduktora).Później połączył bym się interfejsem z komp. od gazu zobaczył jakie są ustawienia, zapisał je a potem zrestartował komputer czyli przywracanie ustawień fabrycznych i ustawił parametry jakie były wcześniej te zapisane.
    Jak to nie pomoże to zapewne wymiana silniczka krokowego rozwiąże sprawę bo może się zaciać na czpieniu.

0
  Szukaj w 5mln produktów