Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Symbio 181.6 - Wybuchające miksery (konkretnie kondensatory)

Hyzemis 22 Gru 2013 20:12 2808 2
  • #1 22 Gru 2013 20:12
    Hyzemis
    Poziom 8  

Witam wszystkich!
    Temat wałkowany na forum tj. w mikserze Zelmera coś wybuchło.
    Najczęściej jest to kondensator przeciwzakłóceniowy.
    Piszę ponieważ dziś 22.12.2013 taka przypadłość spotkała dwa miksery, jeden mój, a drugi pożyczony.
    O ile naprawa nie będzie jakimś wyczynem tyle martwi mnie coś innego:
    Czy kondensatory mogą być na tyle wadliwe, że strzelają w dwóch urządzeniach jeden po drugim?
    Zastanawiam się czy na taką sytuację nie mają wpływu sprzęty zamocowane w domu i czy w ogóle do wybuchu kondensatora mogła się przyczynić jakość podawanego zasilania.
    Proszę mądre głowy o wypowiedzenie się ponieważ miksery pracowały długo w innych mieszkaniach. U mnie padły po 2 h pracy... Czy mogły się przyczynić do tego zamocowane żarówki LED 230V?

Pozdrawiam
    Hyzemis

• #2 22 Gru 2013 21:37
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Jedynym wytłumaczeniem, to zbieg okoliczności.

Hyzemis napisał:
    Zastanawiam się czy na taką sytuację nie mają wpływu sprzęty zamocowane w domu i czy w ogóle do wybuchu kondensatora mogła się przyczynić jakość podawanego zasilania.
    Mogło by tak być,gdyby nastąpił niespodziewany wzrost napięcia,ale oczywiście nie o kilka Volt tylko, o znacznie więcej.A takie rzeczy nie dzieją się na co dzień, wręcz należą do rzadkości,np.przerwa w przewodzie neutralnym,w zasilaniu boku.

• #3 30 Sie 2017 22:21
    jam80
    Poziom 10  

U mnie wspomniany kondensator wystrzelił kiedy mikser nie był używany! Jedynie podłączony do gniazdka.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME