Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer - kondensator wymiana

3-driver 22 Dec 2013 20:42 7221 5
    3-driver
    Level 12  
    Witam, Mam problem wystrzelił mi kondensator w mikserze Zelmer jutro kupię nowy i przylutuje ale mam problem bo oderwał mi się kabelek biały i nie jestem pewien w którym miejscu on był wydaje mi się że był podłączony do kabla zasilającego do brązowego albo niebieskiego tak myślę chyba że się mylę proszę o rade i ewentualnie jak sprawdzić bez tego filtra czy mikser działa złączyć te dwa kable od filtra czy inaczej
    Pozdrawiam dodaje zdjęcie dla ułatwienia :) Zelmer - kondensator wymiana Zelmer - kondensator wymiana
    pawlik722
    Level 23  
    Nie gwarantuje ale chyba był przylutowany gdzieś przy rezystorze, rozebrałem dziesiątki takich mikserów ale nie zwróciłem na ten szczegół uwagi.
    Bez tego filtra mikser normalnie działa więc jak trzeba zrobić ciasta na świeta to spokojnie można złożyć ale warto go założyć chociaż by żeby sąsiadowi telewizor nie "trzeszczał" za ścianą przy miksowaniu.
  • Helpful post
    luna
    Level 22  
    ten biały przewód przylutuj do łączówki gdzie jest dołączony przewód zasilający .Jeden idzie czarny na przełącznik , a na drugi podłącz biały.
    3-driver
    Level 12  
    Temat rozwiązany :) jeśli mikser ma działać bez kondensatora to wystarczy odciąć go i i nic nie łączyć tylko tak żeby kabelki się nie zwarły bo będzie zwarcie.
    Dzięki i Pozdrawiam.
    movzx
    Level 39  
    Nie ma działać bez kondensatora bo zakłóca wszystko naokoło.
    Ale to jak ze sprzątaniem z chodnika po psie - dla większości oczywiste, niektórych trzeba przekonywać bo są z daleka i nie wiedzą.
    Zamykam.