Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?

PewPew 22 Gru 2013 20:58 1221 5
  • #1 22 Gru 2013 20:58
    PewPew
    Poziom 2  

Witajcie!
    Przepraszam z góry za nieprawidłowe umieszczenie (pewnie trywialnego) problemu, ale kompletnie się na tym nie znam... ale do rzeczy:

Laptop nowy, bo dwumiesięczny ( i7 2.40 GHz, 16 GB RAM, Windows 8.1, Intel Graphics NV4 (4600) + NVIDIA GeForce GT 745M)
    przy pracy przeglądarki (Chrome'a, Firefoxa albo Opery) albo przy uruchomieniu nawet najmniej wymagającej gry (niesystemowej) wyrzuca Niebieski Ekran; najczęstsze to:

Code:
    1. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (czasem z igdkmd64)

2. KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
    3. MEMORY_MANAGEMENT
    4. PFN_LIST_CORRUPT (po odinstalowaniu zintegrowanej karty graficznej))
    (czasami pojawiał się WATCHDOG_VIOLATION, ale przestał :D )

... i nie wiem, jak się do tego zabrać: testowanie kości - są sprawne, sprawdzanie sterowników - są aktualne (może coś pominęłam), więc... wygląda to na rootkity? z racji, że najwięcej błędów jest spowodowanych przez zintegrowaną kartę (kiedy to detect Intela nie rozpoznaje karty, a manualna instalacja driverów nie przynosi efektów...) , próbowałam też ją odinstalować (nie wiem, jak to zrobić z poziomu UEFI, więc wywalałam z menedżera urządzeń :D ) i BSOD'y wciąż się utrzymują.
    Mogę jeszcze dodać, że:
    - Wtyczka Flash ulega częstej awarii
    - Często pojawia mi się komunikat z: "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność" po czym komputer spotyka się z poważnym błędem

Komputer jest ofc na gwarancji; wykonywałam testy wydajności (wynik pozytywny)
    Co powinnam z tym zrobić? dziękuję Wam za jakąkolwiek sugestię! :x-mas:

0 5
  • #4 22 Gru 2013 21:21
    PewPew
    Poziom 2  

BlueScreenView:
    (jednak jest ich trochę więcej):
    1. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    2. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    3. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    4. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    5. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    6. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    ... 8. [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?

CrystalDiskInfo:
    HDD: [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?
    SSD z systemem: [Toshiba Satellite P70-A-10W] RÓŻNE_DZIWNE_BSODy - rootkity, sterowniki...?

DZIĘKUJĘ!

0
  • Pomocny post
    #5 23 Gru 2013 01:17
    2190785
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 26 Lut 2014 07:49
    pepis3
    Poziom 2  

mam to samo na win 7 64 bit także (P70-A-10W)

0